x
Etiketler \ T \

tendon kalınlaşması

Doç. Dr. Gülru ERDOĞAN

Tırnakta renk değişikliği ve kalınlaşma özellikle orta yaş kadın hastalarda sık görülen bir şikayettir. Bunların değişik nedenleri olabilir. Özellikle şeker hastaları ya da dolaşım bozuklukları olan hastalarda... Devamı »

Prof. Dr. Akın KAPUBAĞLI

TETİK PARMAK Parmakları avuç içine büken tendon dediğimiz kirişlerin avuç içinden geçtikleri tüneller içinde sıkışmasıdır. Nedeni bilinmemektedir. Bebeklik ve çocukluk döneminde de görülebilir. Sıkışmaya... Devamı »

Doç. Dr. İsmail Bülent ÖZÇELİK

Tendon transferi el fonksiyonlarının çeşitli nedenlerle kaybı sonrası, kaybedilen fonksiyonun kazanılması amacı ile çalışan bir kas kirişinin orijinal yerinden ayrılıp başka bir kirişe cerrahi... Devamı »

Uzm. Dr. Cavit MECLİSİ

Patellar tendon sorunları voleybol, basketbol ve atletizm gibi sıçramanın sık olduğu sporlarda görülür. Tendinopati bir kaç aşamada oluşur: Tendonda ödem ve dolaşım-beslenme yetersizliği ve sonuçta... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa ÜRGÜDEN

Ayak ve ayak bileğindeki en sık karşılaşılan sorunlardan Sporcularda performansı en çok etkileyen ve kronik sakatlıkların kaynağı Aşil tendon problemlerinde anatomik faktörler önemli Yapışma yerinin... Devamı »

Doç. Dr. Aydın KÖŞÜŞ

Adet gören kadınlarda her ay rahim içi tabakası (endometrium) dökülür. Düzenli adet görmeyen bayanlarda ise rahim içi tabakası kalınlaşır. Endometiyal hiperplazi halk arasında daha çokrahim zarı kalınlaşmasıolarak... Devamı »

Prof. Dr. Tevfik GÜVENAL

Endometriyal hiperplaziler, endometriumun (rahim iç tabakası) yapısal ve biyolojik değişikliğe uğraması sonucu kalınlaşmasıdır. Budeğişiklikler hafif düzeyden kanser öncüsü lezyonlara kadar ilerleyebilen... Devamı »

Op. Dr. Adem AYDIN

Rotator Manşet (Omuz döndürücü tendon kompleksi) Nedir ? Rotator Manşet, humerus (üst kol kemiği)kemiğinin üst ucundaki omuz eklemini yapan baş kısmını çepeçevre saran adele-tendon bir yapıdır. Omuz... Devamı »

Op. Dr. Engin KESGİN

Aşil (Achille, Akhileus) MÖ.720'de Yunan mitolojisinin önemli kahramanlarından birisidir. Bu savaşçı Truvalı Hektor ile karşılaşır ve onu yener. Ancak Truva prensi Paris'in attı okla vurularak ölür. Hikayesi... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz BAHADIR

Omuz eklemi hastalıkları orta ve ileri yaş grubunda en çok karşılaşılan kas iskelet sorunlarından biridir. Omuzda en sık tendon sıkışma sendromu ve buna bağlı tendon yırtılmaları, tendon romatizmaları... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut KÖMÜRCÜ

Bek D1, Demiralp B, Kömürcü M, Sehirlioğlu A. J Orthop Traumatol. 2008 Mar;9(1):39-42. Abstract Neglected rupture of the patellar tendon is a rare, can be easily missed in a group of patients.... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut KÖMÜRCÜ

Atesalp AS, Yildiz C, Kömürcü M, Basbozkurt M, Gür E Foot Ankle Int. 2002 Dec;23(12):1103-6. Abstract Surgical correction was performed on nine patients who had equinovarus deformity caused by... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut KÖMÜRCÜ

Dogramaci Y1, Kalaci A, Sevinç TT, Esen E, Komurcu M, Yanat AN. Hand (N Y). 2008 Sep;3(3):266-70. Abstract This study compares the mechanical properties of modified Kessler and double-modified... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 13 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 4030 kayıt bulundu.