x
Etiketler \ T \

takıntılardan kurtulmak

Uzm. Dr. Deniz Koray GÖRÜCÜ

OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUK ( OKB ) Birçok kişinin aşırı temizlik, titizlik, düzenlilik, eşya veya para biriktirme, simetriye önem verme, kapıyı-ocağı kontrol etme gibi çeşitli takıntıları, kuruntuları, saçma... Devamı »

Prof. Dr. Kerem DOKSAT

Hemen herkes zaman zaman kafaya bir şeyleri takar ve bunları düşünmeden yapamaz. İşte, bunlara Obsesyon diyoruz. Her takıntı hali veya bir şeyleri yapmadan duramama davranışı illaki hastalık değildir... Devamı »

Uzm. Dr. Nilüfer GÜNEY ŞENGEZER

Takıntılarla Yaşamak;takıntılı yaşamak psikoloji antalya nirvanaHepimiz hayatımızı devam ettirirken farklı nedenlere bağlı olarak sürekli bir şeylerden kaçarız. Kaçmaya çalıştığımız şey dış etkenlerden... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Sabri BURHANOĞLU

Bir süredir sağlıklı yeme ile ruh sağlığı arasındaki ilişkiye yönelik yazılar paylaşmaktaydım. Bugün bir yenisi olarak Sağlıklı beslenme konusunda doğru-yanlış tartışması yapmadan en sık kullanılan beslenme... Devamı »

Uzm. Psk. Semra EVRİM

Genellikle insanlar arasında stresi kötü bir şey yok edilmesi gereken bir şey olduğu inancı yaygındır. Stresin belirtileri fizyolojik, psikolojik ve davranışsal olabilir. Fizyolojik belirtiler arasında... Devamı »

Prof. Dr. Halil BAHÇECİOĞLU

40’lı yaşlara gelindiğinde gözümüzdeki şeffaf mercek esnekliğini yavaş, yavaş yitirmeye başlar ve 60’lı yaşlara ulaştığımızda tamamen esnekliğini yitirir.40’lı yaşlardan sonra merceğin esnekliğini kaybetmesi... Devamı »

Psk. Berna İNCEKARA

Sosyal fobi en sık rastlanılan psikolojik rahatsızlıklardan biridir ve kesinlikle tedavi edilebilir. Sosyal fobi kişilik yapısının bir parçası değil, iyileşebilir bir psikolojik rahatsızlıktır. Sosyal... Devamı »

Psk. Berna İNCEKARA

Panik atak, geç kalınmadan destek alınırsa kesinlikle tedavi edilebilen bir süreçtir. Panik atağın kendisini göstermeye başladığı ilk aşamalarda ilaç tedavisi ile birlikte alınan bireysel psikoterapi panik... Devamı »

Dyt. Pakize Gizem AKGÜL

Kabızlığın her yaşta görülebilen ve dışkılama bozukluğu ile şişkinliğe yol açan, rahatsız edici bir problem olduğunu hatta kimi zaman kişinin hayat kalitesini bile etkiliyor kabızlığa genel nüfus içerisinde... Devamı »

Dyt. Dilara SERT

OBEZİTEDEN KURTULMAK İÇİN TAVSİYELER Fazla kilolarımızdan kurtulmak için belki bugüne kadar bir çok yol denedik veya arkadaşlarımızdan çeşitli öneriler dinledik, spor salonlarında yürüyüş yollarında... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet PORTAKAL

AĞRISIZ BİR BELE SAHİP OLMANIN 10 YOLU Hayatın tadını kaçıran öyle sağlık problemleri var ki, önlem alınmadığında istenmeyen sonuçlar doğuruyor, yaşam kalitemizi azaltıyor. Bel ağrısı da bunlardan biridir.... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet YAVUZ

Her insanın vücudunda beğenmediği yanları olabilir. Ancak bu durumu abartmak psikolojik hatta psikiyatrik sorunların habercisidir. Halk arasında beden takıntısı olarak adlandırılan dismorfik bozuklukta... Devamı »

Uzm. Psk. Esra ORAS

Sürekli bir şeyler için tedbir mi alıyorsunuz? Elleriniz sık sık yıkamalarınız yüzünden tahrip olmaya mı başladı? Gece yatmadan önce ışıkları/ocağı/kapıyı dönüp dönüp tekrar tekrar kontrol mü ediyorsunuz?... Devamı »

Dr. Psk. Obengül EJDER

12 katlı bir apartmanın 8. Katında oturuyoruz, eşim evin giriş kapısının yanındaki kombi odasını banyo yaptırdı doktor hanım, “Dışardan mikrop taşıyorsunuz, yıkanmazsanız hasta olursunuz” diyerek önce... Devamı »

Op. Dr. Bahattin UÇAR

Sırt ağrıları milyonlarca insanın ortak sorunu... Yapılan çok sayıda bilimsel araştırma sonucu; her beş insandan biri sırt ağrısı çektiğini göstermektedir. Özellikle gelişmiş ülkelerde sırt sorunları önemli... Devamı »

Uzm. Dr. İlker SOLMAZ

Bahar yorgunluğu, kas ve eklem ağrılarını da beraberinde getiriyor. Mikropsuz iltihap enjeksiyonuyla, bahar yorgunluğunun yol açtığı ağrıları üstünüzden atabilirsiniz. Güneşin yüzünü gösterdiği ve doğanın... Devamı »

Op. Dr. Ahmet ŞİRİN

HORLAMA TEDAVİSİNDE YENİLİK,KURTULMAK KOLAY. Son geliştirilen radyofrekans adı verilen cihazla, horlamadan kurtulmak mümkün olmaktadır. Ağız ve burun arkasındaki hava yolunda darlık olduğu zaman... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Ercüment DOĞAN

Neden Psikolojik Sorunlarımız Var? Kurtulmak Elimizde mi? “NEDENkorkularım ve takıntılarım var, depresif hissediyorum, öfkeliyim, suçlu hissediyorum, kaygılıyım, panik atak yaşıyorum, cinsellikle... Devamı »

Op. Dr. Bülent KILIÇ

KOLLAR,BACAKLAR VE SIRT BÖLGEMİZDEKİ KRONİK AĞRILAR BAZEN BİZLERİ HAYATIMIZDAN BEZDİRMEKTEDİR. BUTÜRAĞRILARIMIZIN BİRÇOĞUNUN SEBEBİ; DOKULARIMIZIN YIPRANMASI, YIPRANAN BÜLGELERDEKİ YETERSİZ İYİLEŞMELER... Devamı »

Uzm. Dr. Sevilay ZORLU

Günümüzde alkol madde kullanımın yaygınlığı arttıkça ve bağımlılığa özel tedavi merkezlerinin yetersizliği ve yüksek maliyeti ortaya çıktıkça, bu maddeleri kullanan kişiler ya da bağımlılılar için daha... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 27 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 3777 kayıt bulundu.