x
Etiketler \ S \

suyun önemleri

Op. Dr. Erol VURAL

Su, insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğedir. İnsan, besin almadan haftalarca canlılığını sürdürmesine karşın, susuz ancak birkaç gün yaşayabilir. İnsan, vücudundaki karbonhidrat ve yağın... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Bilim adamları hemen hemen her gün yeni bir keşifle karşımıza çıkıyorlar. Bu sefer ki uzun yıllar önce başlamış çok detaylı bazı araştırmaların sonucunda elde ettikleri inanılmaz bir keşif. Suyun hafızası... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Obezite ameliyatları sonrası kabızlık ( konstipasyon ) şikayetleri yaşanılan en büyük sıkıntıların başında gelmektedir. Kabızlık bir hastalık olmayıp çeşitlibelirti-bulgularla seyreden ve sindirim sistemini... Devamı »

Dyt. Rukiye KART

Yaz aylarının gelmesiyle fiziğimize özen gösterdiğimiz doğrudur. Giymek istediğimiz giysilerimiz artık dolaplarda kalmamalı!!! Tatile gitmek isteyenler, davetlerde şık elbiseler giymek isteyenler vardır... Devamı »

Op. Dr. Sait HALİL

35 yaş üzeri gebeliklerde, İkili veya üçlü testleri riskli çıkmış gebelere, Ultrasonografide anomali şüphesi oluşanlarda yapılan bir incelemedir. Amniyosentez ne zaman yapılır? Bu işlem gebeliğin... Devamı »

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

Su, insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğedir. İnsan yemek yemeden haftalarca canlılığını sürdürebilirken susuz ancak birkaç gün yaşayabilir. Kanın %92’si, kemiklerin %22’si, beynin ve... Devamı »

Op. Dr. Şerife Şeniz SÜPÜRTÜLÜ

Amniyon sıvısı miktarının 2000 ml.'nin üzerinde olmasına polihidramniyos veya hidramnios adı verilmektedir. Gebeliklerin binde 2,6-7´sinde görülür. Fetüse ait polihidramniyos nedenleri ise şunlardır: Fetüsün... Devamı »

Dyt. Pakize Gizem AKGÜL

Vücut fonksiyonlarının düzenli çalışabilmesi için gereken en temel madde, su. Bilindiği üzere vücudumuzun yüzde 60- 70’ini su oluşturuyor ve bu miktarın günde 1,5 -2 litresi çeşitli yollarla dışarı atılıyor.... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Su insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğedir. İnsan vücudun %50-60 sı sudur. Bu oran yaşa ve cinsiyete göre değişir. Kasların yaklaşık %75’i, kemiklerin %25 ‘i sudur.Yağların depolandığı... Devamı »

Op. Dr. Gamze BEKTAŞ

İnsan vücudunun yumuşak hatlarını sağlayabilmek,estetik cerrahlar için her zaman o kadar kolay olmadı. Liposuction olarak bilinen yağ alma yöntemi, kişiyi fazla yağlarından kurtarsa da kimi zaman istenmeyen... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

SUYUN ÖNEMİ? Su, insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğedir.İnsan, besin almadan haftalarca canlılığını sürdürmesine karşın, susuz ancak birkaç gün yaşayabilir. İnsan, vücudundaki karbonhidrat... Devamı »

Prof. Dr. Neriman İNANÇ

Nar ve üzüm suyu en güçlü antioksidanlar … İçeriğindeki yararlı birçok biyoaktif bileşen sayesinde ‘en güçlü’ antioksidanlar arasında sayılan nar veya üzüm suyunu sofranızdan eksik etmeyin. Havaların... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 12 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 2913 kayıt bulundu.