x
Etiketler \ S \

sünnet sorunları

Prof. Dr. Orkan ERGÜN

Sünnet, dini inanç ve gelenekler nedeniyle, tüm Müslüman ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de çocukluk çağında en sık uygulanan operasyondur. Aslında temelde cerrahi bir girişim olmakla beraber, tedavi... Devamı »

Op. Dr. Erdal KALCI

Fimozis : Doğumdan sonraki aylar veya yıllar içinde, sünnet derisi hemen altındaki penis başına sıkı bir yapışıklık hali gösterir. Bu durum normaldir ve giderilmesi için bir çabaya gerek yoktur. Ancak... Devamı »

Op. Dr. Muzaffer ZORLU

Dünyada en sık yapılan operasyonlardanbiri olan sünnet dini sebeplerle, tıbbi sebeplerle ve hastalıklardan korunmak amacıyla yapılır. Sünnetin faydaları 1. İdrar yolu enfeksiyonlarında azalma 2. Sünnet... Devamı »

Uzm. Dr. Hakkı İRGİL

SÜNNET NEDİR? Tıp literatüründe Circumcision, ülkemizde sünnet olarak tanımlanan, penisin ucundaki deri yani prepisyumun kesilmesi işlemidir. Sünnet Türkiye’de çocukluk çağında en sık gerçekleştirilen... Devamı »

Prof. Dr. Nizamettin KILIÇ

Sünneti kim yapmalı Sağlıklı bir sünneti uzman doktorun yapması gerekmektedir. Böylece birçok sünnet hatasının önüne geçmiş olunur. Sünnetin bir uzman doktorun yapmasındaki faydalar şunlardır: Çocukta... Devamı »

Doç. Dr. Cevdet KAYA

Sünnet dünyada en çok yapılan cerrahilerden birisidir. Gerek sünnet derisinin (prepusyum) çocuklarda tekrarlayan üriner sistem infeksiyonları ve penis kanseri için risk oluşturması nedeni ile koruyucu... Devamı »

Op. Dr. Basri ÇAKIROĞLU

Sünnet nedir? Sünnet penis glansını (uç kısmını) saran, tıp dilinde prepisyum adı verilen sünnet derisinin belirli şekil ve uzunlukta cerrahi yolla kesilerek alınması ve penis uç kısmının açığa çıkarılması... Devamı »

Doç. Dr. İlker AKYOL

Sünnet, erkeklerde en sık uygulanan cerrahi girişimlerdendir. Tarihin eski dönemlerinden beri geleneksel ve dinsel nedenlerle yapılagelen sünnet; tıbbi yönüyle pek çok yayına konu olmuş, yararlarını bildiren... Devamı »

Op. Dr. Emel OĞUZ AVCUOĞULLARI

Sağlıkla ilgili bir girişim olmanın ötesinde pek çok anlam taşıyan ve bu nedenle de çok daha özel bir operasyon sünnet yani circumcision. Erkeklerin hayatlarındaki ilk özel adım ve hatta daha da genel... Devamı »

Prof. Dr. Erbuğ KESKİN

Hipospadyas Çocuklarda doğuştan işeme deliğinin penisin ucunda olmaması, daha aşağıya açılmasına hipospadias (hypospadias, peygamber sünneti) denir. Deliğin uca yakın olduğu hafif formlardan daha aşağıda... Devamı »

Op. Dr. Murad ÇELTİK

Sünnet işleminin tarihte ilk kez kiler tarafından yapıldığı net olarak bilinmemesine rağmen, Mısır’da Milattan önce 2000’li yıllarda Sünnet işleminin yapıldığına dair kanıtlar vardır. Sünnet dini bir uygulama... Devamı »

Doç. Dr. İlker AKYOL

Neden Sünnet Yapılıyor? • Tıbbi nedenler • Dini inançlar Tartışma Konusu • Sünnet faydalı mı değil mi? • Her yenidoğan erkek sünnet olmalı mı? • Amerikan Pediatri Akademisi’nin 2012 yılındaki... Devamı »

Op. Dr. Murad ÇELTİK

PREPİSYUM (SÜNNET DERİSİ) HASTALIKLARI ve SİRKUMSİZYON (SÜNNET) Sünnet derisi (prepisyum), yumuşak durumdaki penisin başını (glansı) saran bir oluşumdur. 1.Sünnet zorunlu olduğu durumlar nelerdir?... Devamı »

Prof. Dr. Aydın YAĞMURLU

Biz Çocuk Cerrahlarına sünnetçi diyenler olduğunu biliyorum. Pek çok büyük ameliyatın yanında elbette sünnet de yapıyoruz. Aslına bakarsanız, ben eşimle ilk... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tuncay TAŞ

Sünnet, erkeklerde penis başını örten üstderinin (sünnet derisi) kesilmesi olarak tanımlanır. Dini erkek sünneti Müslüman, Yahudi toplumlarında rutin olarak yapılmaktadır. Ayrıca dini olmayan erkek sünneti... Devamı »

Doç. Dr. İlker AKYOL

Bir hekim arkadaşımın, "sünnet sonrasında penisin ne şekil alacağını kimse öngöremez" dediğini duyduğumda, sünneti bu konuyla ciddi şekilde ilgilenenlerin yapması gerektiğini anladım. Hem halk arasında,... Devamı »

Op. Dr. Mustafa AKMAN

Sünnetin tarihi MÖ 6000'li yıllara kadar uzanır. Tarih boyunca mısırlılar, yahudiler, babilliler in sünnetli oldukları görülmüştür. Eski mısır piramitlerinde bulanan bazı mumyaların sünnetli oldukları... Devamı »

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Savaş ÇELİK

Yutma Sorunları (Disfaji) Santral sinir sisteminin serebral korteksten bulbusa kadar bir çok düzeyinde bulunan yapılar yutma sürecine katılırlar. Yaklaşık 30 civarında kas ve bunları innerve eden... Devamı »

Op. Dr. Didem KURBAN

Yapılan çalışmalar erkek ya da kadın ayrımı olmaksızın en az her 3 kişiden birinin yaşamının herhangi bir döneminde cinsel fonksiyon bozukluğu yaşadığını ortaya koymaktadır.Cinsel sorunlar son yıllarda... Devamı »

Psk. Dan. İnci KAVİ

İletişim, çağımızda çok önemli bir hale gelmiştir. Kitle iletişim araçları yaygınlaşmış, internet hepimizin sık sık kullandığı bir araç haline gelmiştir. Tüm bu iletişim alanındaki gelişmeler olumlu olmakla... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 197 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 25459 kayıt bulundu.