x
Etiketler \ S \

sünnet sorunları

Prof. Dr. Nizamettin KILIÇ 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Prof. Dr. Y. Tarkan SOYGÜR 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Prof. Dr. Mustafa ŞENGEZER 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 25710 kayıt bulundu.
Ülkemizde sünnet ve karşılaşılan sorunlar

Ülkemizde sünnet ve karşılaşılan sorunlar

Prof. Dr. Orkan ERGÜN

Sünnet, dini inanç ve gelenekler nedeniyle, tüm Müslüman ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de çocukluk çağında en sık uygulanan operasyondur. Aslında temelde cerrahi bir girişim olmakla beraber, tedavi... Devamı »

Çocuklarda sünnet derisi sorunları

Çocuklarda sünnet derisi sorunları

Op. Dr. Erdal KALCI

Fimozis : Doğumdan sonraki aylar veya yıllar içinde, sünnet derisi hemen altındaki penis başına sıkı bir yapışıklık hali gösterir. Bu durum normaldir ve giderilmesi için bir çabaya gerek yoktur. Ancak... Devamı »

Sünnet!!

Sünnet!!

Op. Dr. Muzaffer ZORLU

Dünyada en sık yapılan operasyonlardanbiri olan sünnet dini sebeplerle, tıbbi sebeplerle ve hastalıklardan korunmak amacıyla yapılır. Sünnetin faydaları 1. İdrar yolu enfeksiyonlarında azalma 2. Sünnet... Devamı »

Sünnet nedir?

Sünnet nedir?

Uzm. Dr. Hakkı İRGİL

SÜNNET NEDİR? Tıp literatüründe Circumcision, ülkemizde sünnet olarak tanımlanan, penisin ucundaki deri yani prepisyumun kesilmesi işlemidir. Sünnet Türkiye’de çocukluk çağında en sık gerçekleştirilen... Devamı »

Sünnet

Sünnet

Prof. Dr. Nizamettin KILIÇ

Sünneti kim yapmalı Sağlıklı bir sünneti uzman doktorun yapması gerekmektedir. Böylece birçok sünnet hatasının önüne geçmiş olunur. Sünnetin bir uzman doktorun yapmasındaki faydalar şunlardır: Çocukta... Devamı »

Sünnet !

Sünnet !

Doç. Dr. Cevdet KAYA

Sünnet dünyada en çok yapılan cerrahilerden birisidir. Gerek sünnet derisinin (prepusyum) çocuklarda tekrarlayan üriner sistem infeksiyonları ve penis kanseri için risk oluşturması nedeni ile koruyucu... Devamı »

Sünnet !.

Sünnet !.

Op. Dr. Basri ÇAKIROĞLU

Sünnet nedir? Sünnet penis glansını (uç kısmını) saran, tıp dilinde prepisyum adı verilen sünnet derisinin belirli şekil ve uzunlukta cerrahi yolla kesilerek alınması ve penis uç kısmının açığa çıkarılması... Devamı »

Sünnet,

Sünnet,

Doç. Dr. İlker AKYOL

Sünnet, erkeklerde en sık uygulanan cerrahi girişimlerdendir. Tarihin eski dönemlerinden beri geleneksel ve dinsel nedenlerle yapılagelen sünnet; tıbbi yönüyle pek çok yayına konu olmuş, yararlarını bildiren... Devamı »

Sünnet!

Sünnet!

Op. Dr. Emel OĞUZ AVCUOĞULLARI

Sağlıkla ilgili bir girişim olmanın ötesinde pek çok anlam taşıyan ve bu nedenle de çok daha özel bir operasyon sünnet yani circumcision. Erkeklerin hayatlarındaki ilk özel adım ve hatta daha da genel... Devamı »

Peygamber sünneti

Peygamber sünneti

Prof. Dr. Erbuğ KESKİN

Hipospadyas Çocuklarda doğuştan işeme deliğinin penisin ucunda olmaması, daha aşağıya açılmasına hipospadias (hypospadias, peygamber sünneti) denir. Deliğin uca yakın olduğu hafif formlardan daha aşağıda... Devamı »

Sünnet (sirkumsizyon)

Sünnet (sirkumsizyon)

Op. Dr. Murad ÇELTİK

Sünnet işleminin tarihte ilk kez kiler tarafından yapıldığı net olarak bilinmemesine rağmen, Mısır’da Milattan önce 2000’li yıllarda Sünnet işleminin yapıldığına dair kanıtlar vardır. Sünnet dini bir uygulama... Devamı »

Yenidoğan sünneti

Yenidoğan sünneti

Doç. Dr. İlker AKYOL

Neden Sünnet Yapılıyor? • Tıbbi nedenler • Dini inançlar Tartışma Konusu • Sünnet faydalı mı değil mi? • Her yenidoğan erkek sünnet olmalı mı? • Amerikan Pediatri Akademisi’nin 2012 yılındaki... Devamı »

Sünnet tekniği

Sünnet tekniği

Op. Dr. Murad ÇELTİK

PREPİSYUM (SÜNNET DERİSİ) HASTALIKLARI ve SİRKUMSİZYON (SÜNNET) Sünnet derisi (prepisyum), yumuşak durumdaki penisin başını (glansı) saran bir oluşumdur. 1.Sünnet zorunlu olduğu durumlar nelerdir?... Devamı »

Sünnet'e dair...

Sünnet'e dair...

Prof. Dr. Aydın YAĞMURLU

Biz Çocuk Cerrahlarına sünnetçi diyenler olduğunu biliyorum. Pek çok büyük ameliyatın yanında elbette sünnet de yapıyoruz. Aslına bakarsanız, ben eşimle ilk... Devamı »

Cerrahi sünnet

Cerrahi sünnet

Yrd. Doç. Dr. Tuncay TAŞ

Sünnet, erkeklerde penis başını örten üstderinin (sünnet derisi) kesilmesi olarak tanımlanır. Dini erkek sünneti Müslüman, Yahudi toplumlarında rutin olarak yapılmaktadır. Ayrıca dini olmayan erkek sünneti... Devamı »

Sünneti kim yapmalıdır?

Sünneti kim yapmalıdır?

Doç. Dr. İlker AKYOL

Bir hekim arkadaşımın, "sünnet sonrasında penisin ne şekil alacağını kimse öngöremez" dediğini duyduğumda, sünneti bu konuyla ciddi şekilde ilgilenenlerin yapması gerektiğini anladım. Hem halk arasında,... Devamı »

Sünnet (circumcision)-sünnetin sebep olabileceği zararlar

Sünnet (circumcision)-sünnetin sebep olabileceği zararlar

Op. Dr. Mustafa AKMAN

Sünnetin tarihi MÖ 6000'li yıllara kadar uzanır. Tarih boyunca mısırlılar, yahudiler, babilliler in sünnetli oldukları görülmüştür. Eski mısır piramitlerinde bulanan bazı mumyaların sünnetli oldukları... Devamı »

Yutma sorunları

Yutma sorunları

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Savaş ÇELİK

Yutma Sorunları (Disfaji) Santral sinir sisteminin serebral korteksten bulbusa kadar bir çok düzeyinde bulunan yapılar yutma sürecine katılırlar. Yaklaşık 30 civarında kas ve bunları innerve eden... Devamı »

Omuz sorunları

Omuz sorunları

Prof. Dr. Mustafa ÜRGÜDEN

Kalsifik tendinit Superior glenoid labrum (SLAP) lezyonları Adhesiv kapsulit Bankart lezyonu Glenohumeral İnstabilite Anterior/Multidirectional Rotator cuff (RC) yırtıkları Impingiment... Devamı »

Cinsel sorunlar nelerdir ?

Cinsel sorunlar nelerdir ?

Op. Dr. Orhan DOĞAN

Cinsel İşlev Bozuklukları Toplumda, ruhsal sorunları gizleme yönünde güçlü bir eğilim var. Bu nedenle pek çok kişi, sıkıntısı ciddi boyutlara ulaşmadıkça derdini başkalarına açmaktan kaçınıyor. Yaşanan... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 199 kayıt bulundu.