x
Etiketler \ S \

sünnet sorunları

Prof. Dr. Orkan ERGÜN

Sünnet, dini inanç ve gelenekler nedeniyle, tüm Müslüman ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de çocukluk çağında en sık uygulanan operasyondur. Aslında temelde cerrahi bir girişim olmakla beraber, tedavi... Devamı »

Op. Dr. Erdal KALCI

Fimozis : Doğumdan sonraki aylar veya yıllar içinde, sünnet derisi hemen altındaki penis başına sıkı bir yapışıklık hali gösterir. Bu durum normaldir ve giderilmesi için bir çabaya gerek yoktur. Ancak... Devamı »

Op. Dr. Muzaffer ZORLU

Dünyada en sık yapılan operasyonlardanbiri olan sünnet dini sebeplerle, tıbbi sebeplerle ve hastalıklardan korunmak amacıyla yapılır. Sünnetin faydaları 1. İdrar yolu enfeksiyonlarında azalma 2. Sünnet... Devamı »

Uzm. Dr. Hakkı İRGİL

SÜNNET NEDİR? Tıp literatüründe Circumcision, ülkemizde sünnet olarak tanımlanan, penisin ucundaki deri yani prepisyumun kesilmesi işlemidir. Sünnet Türkiye’de çocukluk çağında en sık gerçekleştirilen... Devamı »

Prof. Dr. Nizamettin KILIÇ

Sünneti kim yapmalı Sağlıklı bir sünneti uzman doktorun yapması gerekmektedir. Böylece birçok sünnet hatasının önüne geçmiş olunur. Sünnetin bir uzman doktorun yapmasındaki faydalar şunlardır: Çocukta... Devamı »

Prof. Dr. Erbuğ KESKİN

Hipospadyas Çocuklarda doğuştan işeme deliğinin penisin ucunda olmaması, daha aşağıya açılmasına hipospadias (hypospadias, peygamber sünneti) denir. Deliğin uca yakın olduğu hafif formlardan daha aşağıda... Devamı »

Op. Dr. Murad ÇELTİK

Sünnet işleminin tarihte ilk kez kiler tarafından yapıldığı net olarak bilinmemesine rağmen, Mısır’da Milattan önce 2000’li yıllarda Sünnet işleminin yapıldığına dair kanıtlar vardır. Sünnet dini bir uygulama... Devamı »

Doç. Dr. İlker AKYOL

Neden Sünnet Yapılıyor? • Tıbbi nedenler • Dini inançlar Tartışma Konusu • Sünnet faydalı mı değil mi? • Her yenidoğan erkek sünnet olmalı mı? • Amerikan Pediatri Akademisi’nin 2012 yılındaki... Devamı »

Op. Dr. Murad ÇELTİK

PREPİSYUM (SÜNNET DERİSİ) HASTALIKLARI ve SİRKUMSİZYON (SÜNNET) Sünnet derisi (prepisyum), yumuşak durumdaki penisin başını (glansı) saran bir oluşumdur. 1.Sünnet zorunlu olduğu durumlar nelerdir?... Devamı »

Prof. Dr. Aydın YAĞMURLU

Biz Çocuk Cerrahlarına sünnetçi diyenler olduğunu biliyorum. Pek çok büyük ameliyatın yanında elbette sünnet de yapıyoruz. Aslına bakarsanız, ben eşimle ilk... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tuncay TAŞ

Sünnet, erkeklerde penis başını örten üstderinin (sünnet derisi) kesilmesi olarak tanımlanır. Dini erkek sünneti Müslüman, Yahudi toplumlarında rutin olarak yapılmaktadır. Ayrıca dini olmayan erkek sünneti... Devamı »

Op. Dr. Mustafa AKMAN

Sünnetin tarihi MÖ 6000'li yıllara kadar uzanır. Tarih boyunca mısırlılar, yahudiler, babilliler in sünnetli oldukları görülmüştür. Eski mısır piramitlerinde bulanan bazı mumyaların sünnetli oldukları... Devamı »

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Savaş ÇELİK

Yutma Sorunları (Disfaji) Santral sinir sisteminin serebral korteksten bulbusa kadar bir çok düzeyinde bulunan yapılar yutma sürecine katılırlar. Yaklaşık 30 civarında kas ve bunları innerve eden... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa ÜRGÜDEN

Kalsifik tendinit Superior glenoid labrum (SLAP) lezyonları Adhesiv kapsulit Bankart lezyonu Glenohumeral İnstabilite Anterior/Multidirectional Rotator cuff (RC) yırtıkları Impingiment... Devamı »

Op. Dr. Orhan DOĞAN

Cinsel İşlev Bozuklukları Toplumda, ruhsal sorunları gizleme yönünde güçlü bir eğilim var. Bu nedenle pek çok kişi, sıkıntısı ciddi boyutlara ulaşmadıkça derdini başkalarına açmaktan kaçınıyor. Yaşanan... Devamı »

Psk. Dan. İnci KAVİ

İletişim, çağımızda çok önemli bir hale gelmiştir. Kitle iletişim araçları yaygınlaşmış, internet hepimizin sık sık kullandığı bir araç haline gelmiştir. Tüm bu iletişim alanındaki gelişmeler olumlu olmakla... Devamı »

Op. Dr. Didem KURBAN

Yapılan çalışmalar erkek ya da kadın ayrımı olmaksızın en az her 3 kişiden birinin yaşamının herhangi bir döneminde cinsel fonksiyon bozukluğu yaşadığını ortaya koymaktadır.Cinsel sorunlar son yıllarda... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tuncay TAŞ

Sanılanın aksine erkekler sertleşmelerini daha kundakta kazanıp mezara kadar sürdürebilirler. Sağlıklı olan, normal olan budur. Erkekte sertleşme bozukluğuna “erektil disfonksiyon, empotans,... Devamı »

Doç. Dr. Mustafa Burak HOŞCAN

Sünnet penisin uç kısmını saran, tıp dilinde prepisyum adı verilen sünnet derisinin belirli şekil ve uzunlukta cerrahi yolla kesilerek alınması ve penis uç kısmın açığa çıkarılması işlemidir. Sünnet, erkek... Devamı »

Prof. Dr. Y. Tarkan SOYGÜR

Tıbbi nedenler dışında yapılan sünnet için uygun olan dönemlerden bir tanesi de erken bebeklik dönemidir. Daha eski yıllarda, yeni doğmuş bebeklerin hiç ağrı hissetmediği şeklindeki bilgi ile, hemen... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 131 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 40406 kayıt bulundu.