x
Etiketler \ S \

sünnet sorunları

Op. Dr. Erdal KALCI

Fimozis : Doğumdan sonraki aylar veya yıllar içinde, sünnet derisi hemen altındaki penis başına sıkı bir yapışıklık hali gösterir. Bu durum normaldir ve giderilmesi için bir çabaya gerek yoktur. Ancak... Devamı »

Prof. Dr. Orkan ERGÜN

Sünnet, dini inanç ve gelenekler nedeniyle, tüm Müslüman ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de çocukluk çağında en sık uygulanan operasyondur. Aslında temelde cerrahi bir girişim olmakla beraber, tedavi... Devamı »

Prof. Dr. Nizamettin KILIÇ

Sünneti kim yapmalı Sağlıklı bir sünneti uzman doktorun yapması gerekmektedir. Böylece birçok sünnet hatasının önüne geçmiş olunur. Sünnetin bir uzman doktorun yapmasındaki faydalar şunlardır: Çocukta... Devamı »

Op. Dr. Muzaffer ZORLU

Dünyada en sık yapılan operasyonlardanbiri olan sünnet dini sebeplerle, tıbbi sebeplerle ve hastalıklardan korunmak amacıyla yapılır. Sünnetin faydaları 1. İdrar yolu enfeksiyonlarında azalma 2. Sünnet... Devamı »

Uzm. Dr. Hakkı İRGİL

SÜNNET NEDİR? Tıp literatüründe Circumcision, ülkemizde sünnet olarak tanımlanan, penisin ucundaki deri yani prepisyumun kesilmesi işlemidir. Sünnet Türkiye’de çocukluk çağında en sık gerçekleştirilen... Devamı »

Op. Dr. Murad ÇELTİK

PREPİSYUM (SÜNNET DERİSİ) HASTALIKLARI ve SİRKUMSİZYON (SÜNNET) Sünnet derisi (prepisyum), yumuşak durumdaki penisin başını (glansı) saran bir oluşumdur. 1.Sünnet zorunlu olduğu durumlar nelerdir?... Devamı »

Prof. Dr. Aydın YAĞMURLU

Biz Çocuk Cerrahlarına sünnetçi diyenler olduğunu biliyorum. Pek çok büyük ameliyatın yanında elbette sünnet de yapıyoruz. Aslına bakarsanız, ben eşimle ilk... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tuncay TAŞ

Sünnet, erkeklerde penis başını örten üstderinin (sünnet derisi) kesilmesi olarak tanımlanır. Dini erkek sünneti Müslüman, Yahudi toplumlarında rutin olarak yapılmaktadır. Ayrıca dini olmayan erkek sünneti... Devamı »

Doç. Dr. İlker AKYOL

Neden Sünnet Yapılıyor? • Tıbbi nedenler • Dini inançlar Tartışma Konusu • Sünnet faydalı mı değil mi? • Her yenidoğan erkek sünnet olmalı mı? • Amerikan Pediatri Akademisi’nin 2012 yılındaki... Devamı »

Op. Dr. Murad ÇELTİK

Sünnet işleminin tarihte ilk kez kiler tarafından yapıldığı net olarak bilinmemesine rağmen, Mısır’da Milattan önce 2000’li yıllarda Sünnet işleminin yapıldığına dair kanıtlar vardır. Sünnet dini bir uygulama... Devamı »

Prof. Dr. Erbuğ KESKİN

Hipospadyas Çocuklarda doğuştan işeme deliğinin penisin ucunda olmaması, daha aşağıya açılmasına hipospadias (hypospadias, peygamber sünneti) denir. Deliğin uca yakın olduğu hafif formlardan daha aşağıda... Devamı »

Op. Dr. Mustafa AKMAN

Sünnetin tarihi MÖ 6000'li yıllara kadar uzanır. Tarih boyunca mısırlılar, yahudiler, babilliler in sünnetli oldukları görülmüştür. Eski mısır piramitlerinde bulanan bazı mumyaların sünnetli oldukları... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa ÜRGÜDEN

Kalsifik tendinit Superior glenoid labrum (SLAP) lezyonları Adhesiv kapsulit Bankart lezyonu Glenohumeral İnstabilite Anterior/Multidirectional Rotator cuff (RC) yırtıkları Impingiment... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tuncay TAŞ

Sanılanın aksine erkekler sertleşmelerini daha kundakta kazanıp mezara kadar sürdürebilirler. Sağlıklı olan, normal olan budur. Erkekte sertleşme bozukluğuna “erektil disfonksiyon, empotans,... Devamı »

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Savaş ÇELİK

Yutma Sorunları (Disfaji) Santral sinir sisteminin serebral korteksten bulbusa kadar bir çok düzeyinde bulunan yapılar yutma sürecine katılırlar. Yaklaşık 30 civarında kas ve bunları innerve eden... Devamı »

Op. Dr. Orhan DOĞAN

Cinsel İşlev Bozuklukları Toplumda, ruhsal sorunları gizleme yönünde güçlü bir eğilim var. Bu nedenle pek çok kişi, sıkıntısı ciddi boyutlara ulaşmadıkça derdini başkalarına açmaktan kaçınıyor. Yaşanan... Devamı »

Psk. Dan. İnci KAVİ

İletişim, çağımızda çok önemli bir hale gelmiştir. Kitle iletişim araçları yaygınlaşmış, internet hepimizin sık sık kullandığı bir araç haline gelmiştir. Tüm bu iletişim alanındaki gelişmeler olumlu olmakla... Devamı »

Op. Dr. Didem KURBAN

Yapılan çalışmalar erkek ya da kadın ayrımı olmaksızın en az her 3 kişiden birinin yaşamının herhangi bir döneminde cinsel fonksiyon bozukluğu yaşadığını ortaya koymaktadır.Cinsel sorunlar son yıllarda... Devamı »

Prof. Dr. Eksal KARGI

Ürogenital Plastik Cerrahi alanında, en sık karşılaştığımız ve tedavisini üstlendiğimiz patoloji halk arasında “peygamber sünneti” olarak bilinen hipospadyasdır. Hipospadyas erkeklerde görülen ve idrar... Devamı »

Op. Dr. Emir İMANİ

SÜNNETİN TIBBI YÖNLERİ Sünnet, ciddi ve önemli bir operasyon dur.çocuğun ruhsal olarak sünnete hazırlanmasının yanı sıra tıbbi olarak hijyenik ortam da ve uzman kişilerce yapılması gerekiyor. SÜNNETTEN... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 123 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 40361 kayıt bulundu.