x
Etiketler \ S \

sorumluluk bilinci

Psk. Serap DUYGULU

SORUMLULUK BİLİNCİNİ OLUŞTURMA Çocuklara küçük yaşlardan itibaren sorumluluk duygusu kazandırılmalıdır. Bu, çocuğun bir birey olarak toplum içinde yer edinebilmesinin de kapısın aralayan en önemli adımlardan... Devamı »

Psk. Aysun EROL

Sorumluluk kavramı son zamanlarda önemi daha da artan değerlerden birisi haline geldi. Kısaca sorumluluğu; bireyin yaş, cinsiyet ve gelişim düzeyine uygun olarak yüklendiği görevleri yerine getirebilmesi... Devamı »

Op. Dr. Ali Ata ÖZDEMİR

Hamilelik ve Doğumda Aile Sorumlulukları Araştırmalar gösteriyor ki iyi kurulmuş hamile-hekim ilişkisi gebeliğin daha huzurlu ve sakin geçmesini sağlıyor. Bunun için sağlık kuruluşları hamilelerin gerekli... Devamı »

Uzm. Dyt. Ayşe CENGİZ

Güvenli gıda; üretimden tüketimine kadar geçen her aşamada zararlı bakteri, parazit ve kimyasal madde içermeyen gıda anlaşılmalı. Ülkemizde gıda üretiminin %50-55 ‘i kayıt dışı/merdiven altıdır. Dolaysıyla... Devamı »

Psk. Ceren GÜMÜŞ

SORUMLULUK NEDİR? Sorumluluk; çocuğun yaşadığı aile içerisinde model alarak, gözleyerek ve deneyerek öğrendiği bir duygudur. Çocuğun yaşına ve gelişimine uygun görevler verildiğinde çocuk bunu genellikle... Devamı »

Dr. Psk. Obengül EJDER

En büyük hayalim üniversiteyi İstanbul’ da okumaktı. Sonunda hayal ettiğim üniversitenin mühendislik fakültesini kazandım. Uygun bir yurt bulamadık, ev kiraladık. Başlangıçta çok heyecanlıydım, ilk haftalar... Devamı »

Uzm. Psk. Bahar ERDEN

Terapilerde sık karşılaştığım problemlerden biri de ailenin “çocuğum sorumluluk almıyor”, “hiçbir şey yaptıramıyorum” yakınmalarıdır. Bu sorumluluklar genelde dersler, ödevler, okulda kaybedilen eşyalar,... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 7 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1757 kayıt bulundu.