x
Etiketler \ S \

sorumluluk bilinci

Psk. Serap DUYGULU

SORUMLULUK BİLİNCİNİ OLUŞTURMA Çocuklara küçük yaşlardan itibaren sorumluluk duygusu kazandırılmalıdır. Bu, çocuğun bir birey olarak toplum içinde yer edinebilmesinin de kapısın aralayan en önemli adımlardan... Devamı »

Uzm. Psk. Güzide TÜRKYILMAZ

Biz çalışan anneler, gün boyu işte yaşadığımız bir sürü stres yaratan olayın üzerine eve geldiğimizde farklı bir dünyayla karşılaşır ve bir de bu dünyada koşuşturmaya başlarız. Çocuğumuzun yaşına göre... Devamı »

Uzm. Dyt. Ayşe CENGİZ

Güvenli gıda; üretimden tüketimine kadar geçen her aşamada zararlı bakteri, parazit ve kimyasal madde içermeyen gıda anlaşılmalı. Ülkemizde gıda üretiminin %50-55 ‘i kayıt dışı/merdiven altıdır. Dolaysıyla... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Kürtaj yasal sorumluluklar getiren hassas bir konudur ve azami dikkat gerektirmektedir.İsteğe bağlı kürtajda yasal sınır 10 haftaya kadardır, ancak eğer bebekte sakatlık v.s. söz konusu ise veya bebeğin... Devamı »

Psk. Ceren GÜMÜŞ

SORUMLULUK NEDİR? Sorumluluk; çocuğun yaşadığı aile içerisinde model alarak, gözleyerek ve deneyerek öğrendiği bir duygudur. Çocuğun yaşına ve gelişimine uygun görevler verildiğinde çocuk bunu genellikle... Devamı »

Psk. Aysun EROL

Sorumluluk kavramı son zamanlarda önemi daha da artan değerlerden birisi haline geldi. Kısaca sorumluluğu; bireyin yaş, cinsiyet ve gelişim düzeyine uygun olarak yüklendiği görevleri yerine getirebilmesi... Devamı »

Op. Dr. Ali Ata ÖZDEMİR

Hamilelik ve Doğumda Aile Sorumlulukları Araştırmalar gösteriyor ki iyi kurulmuş hamile-hekim ilişkisi gebeliğin daha huzurlu ve sakin geçmesini sağlıyor. Bunun için sağlık kuruluşları hamilelerin gerekli... Devamı »

Uzm. Psk. Bahar ERDEN

Terapilerde sık karşılaştığım problemlerden biri de ailenin “çocuğum sorumluluk almıyor”, “hiçbir şey yaptıramıyorum” yakınmalarıdır. Bu sorumluluklar genelde dersler, ödevler, okulda kaybedilen eşyalar,... Devamı »

Dr. Psk. Obengül EJDER

En büyük hayalim üniversiteyi İstanbul’ da okumaktı. Sonunda hayal ettiğim üniversitenin mühendislik fakültesini kazandım. Uygun bir yurt bulamadık, ev kiraladık. Başlangıçta çok heyecanlıydım, ilk haftalar... Devamı »

Uzm. Psk. Ayşe Başak ERK

Çocuklar ödev sorumlulukların kendilerinin alması önemlidir. Ancak ebeveynlerin belli bir yaşa ve olgunluğa kadar ödev takibinde aktif rol alarak, çocuğuna organizasyon becerilerini öğretmede, çalışma... Devamı »

Psk. Burhan ERGÜN

Cinsel İstismarınPsikolojik sonuçları İstismar mağduru bir çocukta yaşamış olduğu travmaya bağlı olarak psikolojik problemlerin varlığı dikkati çekmektedir. Bu psikolojik sorunların başında korku, uyku... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 11 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1177 kayıt bulundu.