x
Etiketler \ S \

sezeryan korkusu

Prof. Dr. Sevtap HAMDEMİR KILIÇ 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Prof. Dr. Nurettin LÜLECİ 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Op. Dr. Hüseyin KÖSOĞLU 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Op. Dr. H. Yeşim YERÇOK 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 7069 kayıt bulundu.
Sezeryan ameliyatı

Sezeryan ameliyatı

Op. Dr. Melik YAZIR

Sezeryan ameliyatı nedir? Bebeğin normal vajinal doğum yolu ile doğmasında tıbbi bir sakınca olduğu durumlarda, karnın ön duvarına ve rahme yapılan cerrahi kesi ile doğurtulmasıdır. Sezeryan ameliyatının... Devamı »

Sezeryan (obstetri)

Sezeryan (obstetri)

Op. Dr. Abdullah SARI

Sezeryan Nedir ? Sezaryen, doğumun doğal olmadığı durumlarda karın ve rahmin kesilerek bebeğin alındığı cerrahi bir işlemdir. Çok nadir durumlarda bu yöntemle rahimdeki ölü fetusun da alındığı olur.... Devamı »

Sezeryan (sezaryen)!!

Sezeryan (sezaryen)!!

Prof. Dr. Yakup ERATA

Sezeryan (Sezaryen) Nedir? Hamile annenin karın duvarı ve rahimine (uterusuna) kesi yapılarak, bebek (fetus), bebeğin eşi (plasenta) ve zarların (membranların) doğurtulmasıdır. Doğum eylemi kendiliğinden... Devamı »

Sezeryan (sezaryen) nedir?

Sezeryan (sezaryen) nedir?

Op. Dr. Didem KURBAN

Hamile annenin karın duvarı ve rahimine (uterusuna) kesi yapılarak, bebek (fetus), bebeğin eşi (plasenta) ve zarların (membranların) doğurtulmasıdır. Doğum eylemi kendiliğinden başlamadan ve herhangi bir... Devamı »

Sezeryan doğum

Sezeryan doğum

Op. Dr. Mehtap ÇİÇEK

SEZERYAN ile doğumun Avantajları: 1- Ne yazık ki,doğum eyleminin nasıl olacağı önceden tespit edilmediğinden başlangıçta normal seyreden bir doğum eyleminde her an bir problem yaşanabilir. Meselâ, -bebek... Devamı »

Yaşlanma korkusu

Yaşlanma korkusu

Uzm. Dr. Ömer OLUK

Yaşlanmak hayatın doğal bir sürecidir. Belki hayat romanımızın son sayfalarıdır ancak çoğu zaman en anlamlı en toparlayacı ve yazarın tarzını en çok aktaran bölümlerin başında gelir. Yaşlanmaktan korkmak... Devamı »

Dişhekimi korkusu

Dişhekimi korkusu

Dr. Dt. Dirim BOZOK DEMİR

Diş hekimi koltuğuna oturmak sadece çocuklar değil, aynı zamanda biz yetişkinler için de adeta kabusa dönüşüyor. İşlem sırasında hissettiğimiz ağrılar, hoşlanmadığımız metal sesini duymamız veya ağzımızın... Devamı »

Sınav korkusu

Sınav korkusu

Uzm. Dr. Ali GÖK

Her genel sınav dönemlerinde bazı öğrencilerin sık sık yaşadıkları unutkanlıklardan, aşırı heyecandan, sınav korkusu ve panik durumlarından şikayet ederler. Söyledikleri birbirine benzer, ”Sınav bittikten... Devamı »

Uçak korkusu

Uçak korkusu

Uzm. Dr. Deniz Koray GÖRÜCÜ

UÇMAKTAN KORKMAYIN… İnsanoğlu kuşları gözlemlemeye başladığı ilk günlerden itibaren uçma tutkusu içinde var olmuştur. Yunan mitolojisindeki daedalus ve oğlu ikarus un efsanesinde olduğu gibi hapsolduğu... Devamı »

Mamografi korkusu

Mamografi korkusu

Op. Dr. Hamdi KOÇER

Erken tanı özellikle bazı kanserlerde yaşam kurtarır. Erken tanı için kullanabileceğimiz yöntemler: mamografi, PSH ve smear gibi çok sınırlıdır. Kandan bakılan PSH ile prostat,... Devamı »

Narkoz korkusu

Narkoz korkusu

Op. Dr. Muzaffer YURTTAŞ

Ameliyat olacak hastaların, anestezi ve anesteziye bağlı riskler hakkında bilgi eksiklikleri ve birtakım yanlış düşünceleri mevcut olabilir. Ameliyata alınacak birçok hasta “Anestezi” kelimesinin ne anlama... Devamı »

Okul korkusu

Okul korkusu

Uzm. Psk. Reyhan ALGÜL

Okula başlamak çocuğun hayatındaki en önemli kilometre taşlarından biridir. Okula başlamasıyla çocuk zihinsel,bedensel ve bilişsel bir olgunluğa ulaşmış olur. Okul fobisi;çocuğun okula gitmek istememesi... Devamı »

Doğum korkusu

Doğum korkusu

Uzm. Dr. R. Sabri YURDAKUL

Hamilelik kadınlar için yeni bir dönemdir. Özellikle ilk kez hamile kalan kadınlar için bu dönem Bir takım korkuları da birlikte getirmektedir Hamileliğim sırasında bir sorun yaşar mıyım Çocuğum... Devamı »

Normal doğum mu sezeryan mı?

Normal doğum mu sezeryan mı?

Op. Dr. Orhan DOĞAN

Normal ve zamanında doğum 37 haftayı doldurmuş bebeğin vajinal yoldan annenin kendiliğinden oluşan ağrılarıyla rahim dışına çıkması olarak tanımlanır. Aslında yaklaşık 24 haftalık bir gebelik sürecinden... Devamı »

Normal dogum mu? Sezeryan mı?

Normal dogum mu? Sezeryan mı?

Op. Dr. Hasan YILDIZ

Dünya üzerinde en sık yapılan ameliyatlardan birisi olmasına rağmen: sezaryen hala riskli ameliyatlardan birisi olarak kabul edilir. Ancak annenin veya bebeğin hayatını tehlikeye sokacak herhangi bir durumda... Devamı »

Sezeryan izi düzeltilmesi

Sezeryan izi düzeltilmesi

Op. Dr. Melike ERDİM

Sezeryan doğumlardan sonra, bazı kadınlarda dikiş izi belli belirsiz iken bazı kadınlarda kabarık, kırmızı ya da koyu kahve renkte görülebilir. Hatta bazen dikiş izi görüntüsü dışında dikiş hattında çukurlaşma... Devamı »

Normal doğum ve sezeryan hakkında

Normal doğum ve sezeryan hakkında

Op. Dr. Cahit BOZYEL

Öncelikle her anne adayı normal doğumun isminden de anlaşıldığı gibi doğumun en normal ve en sağlıklı şekli olduğunu bilmelidir. Bu konuda kendinize güvenmek için, endişeden uzak durmak için ve bu sayede... Devamı »

Normal doğum mu ? Sezeryan doğum mu ?

Normal doğum mu ? Sezeryan doğum mu ?

Op. Dr. Mehtap ÇİÇEK

Anneliğe atılan ilk adımın mutluluğu ile anne ve baba adayları, gebelik boyunca yapılması gereken tahlil ve tet kikleri heyecanla yaptırır; son iki (2) ayda ise karar vermekte zorlanacakları kritik dönem... Devamı »

Sezeryan ne zaman gerekli ?

Sezeryan ne zaman gerekli ?

Op. Dr. Turgay KARAKAYA

Sezeryanla Doğum Hangi Durumlarda Zorunludur? Bu karar gebelik sırasında verilebildiği gibi, doğumun başlatılma girişimlerinin başarısız olması sonunda ve doğum başladıktan sonra da verilebilir. Doğumun... Devamı »

Sezeryandan sonra vaginal doğum

Sezeryandan sonra vaginal doğum

Op. Dr. Sadi AKŞEHİRLİ

Maternal morbitidite: Amaç: sezeryandan sonra vaginal doğum denenirse bunun başarısızlığa uğraması ile olusan anneye ait riskleri belirlemektir. Calısma Düzeni :1989 ‘dan 1998’e kadar olan sezeryandan... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 52 kayıt bulundu.