x
Etiketler \ Ş \

şeker koması

Prof. Dr. M. Ziya MOCAN

ŞEKER HASTALIĞI Diyabet... Ömür boyu süren bu arkadaşlıkta diyabet konusunda ne kadar çok bilgi sahibi olunursa o kadar sağlıklı... Devamı »

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

Şeker fırlaması 2005 İlkbahar mevsimi, İstanbul. Zayıflama amaçlı olarak merkezime gelen danışanım Bay U, meslek icabı satış, pazarlama, tahsilat vb görevleri sebebiyle mesaisinin büyük bir kısmını... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Şeker hastalığı ameliyatları bir endokrin cerrahisi işlevi görür. Yapılan her müdahalenin bir hormonal hedefi vardır ve elde edilen bu hormonal değişiklik, insülin etkinliğini arttırır. İnsülin... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Ali YERDEL

Tip II diyabet sıklıkla obezlerlerde oluşan bir şeker hastalığıdır. Abdominal obezite, Tip II şeker hastalığı gelişimi açısından kanıtlanmış bir risk faktörüdür.Tip II şeker hastalığı: kan insülin seviyesinde... Devamı »

Dyt. Ebru AYTEKİN

Normal seyreden gebeliklerde dahi anne adayında ortaya çıkan bazı değişiklikler, anne ve bebeğin yaşamını tehdit edebilir. Bundan dolayı anne adayının gebelik öncesinde, vücudun temel fonksiyonları... Devamı »

Prof. Dr. Ümit ÖZEKİCİ

Gestasyonel diabet, gebelik sırasında ortaya çıkar. Diğer diabet şekillerinde olduğu bu da vücudunuzun şeker depolarını kullanımını etkiler. Gestsayonel diabet annede kan şekerini yükselterek anne ve bebeğinde... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Uluslararası Diabet Federasyonu (IDF), bariatrik cerrahinin uygun hastalarda diabetin ciddi komplikasyonlarından korunmak üzere daha erken dönemde bir tedavi seçeneği olarak düşünülmesi gerektiğini bildirdi.... Devamı »

Uzm. Dr. Ümit ÇETİNKAYA

1)TANIM VE SINIFLANDIRMA: Diyabet, insülinin yokluğu, az salgılanması veya hedef hücrelerin insüline karşı direncine bağlı olarak kan şekeri konsantrasyonunun kronik olarak yüksek... Devamı »

Uzm. Psk. Ramazan ŞİMŞEK

Beyni ve dikkati etkili kullanmanın önündeki en büyük engellerden biri de basit şekerler dediğimiz sofra şekerleridir. Sofra, kesme, toz, akide şekerleriyle, lokum, reçel,... Devamı »

Op. Dr. Banu GÖKER ÖZDEMİR

Bu sorunun cevabı ‘ evet yapılmalıdır’. Ülkemizde son günlerde oldukça gündemde olan ve çeşitli platformlarda hamilelelerin kafasını karıştıran söylemler bulunmakla beraber işin tıbbi yönü kesinlikle yapılması... Devamı »

Dyt. Gizem TAŞKIN

BAL Bal, doğanın arılarla birlikte meydana getirdiği doğal besin maddesidir.Yüksek oranda içerdiği glikoz ve früktozdan dolayı basit bir karbonhidrat kaynağıdır. Yapısında, glikoz ve fruktoz şekerinin... Devamı »

Uzm. Dyt. İlay POLAT

Şeker hastalığı, kabullenilmesi zor bir süreci de peşinde getirir. Hastalığı konduramama, kabullenememe, toplum içerisinde utanma, insülini yapılacaksa yapmaktan çekinme gibi birçok kabullenemeyiş yaşanabilmektedir. Araştırmalar,... Devamı »

Prof. Dr. Bilgin ÖZMEN

Şeker hastalığı nedir? Pankreas bezinden kan şekerini düzenleyen insülin hormonu salgılanmaktadır. Şeker hastalığı tıp dilindeki adı ile “diabetes mellitus” pankreas bezinden salgılanan insülin... Devamı »

Dyt. Güneş AYNACI AKYIL

Diyabet, pankreastan salgılanan insülin hormonunun yetersizliği veya yokluğu sonucu kandaki şeker miktarının artmasıdır. O nedenle halk arasında bu hastalığa ŞEKER HASTALIĞI deniyor. Yediğimiz besinler... Devamı »

Op. Dr. Şeyda ATABAY YILDIZ

Diyabetli kişilerin vücutlarında, pankreas dokusundan salgılanan insülin üretim ve kullanımında sorun vardır. Dolayısıyla, diyabetli kişiler aldıkları besindeki şekeri yeterince kullanamazlar. Bu da, kanda... Devamı »

Uzm. Dr. Enver GÖNCÜOĞLU

İnsülin kan şekerinize ne yapar? •İnsülin, kan şekeri düzeyinizi düşürür. Bunu, kandaki şekerin vücut hücrelerine girmesini sağlayarak gerçekleştirir. •İnsülin tedavisi bağımlılık, alışkanlık yapıcı... Devamı »

Prof. Dr. Abdullah ÖZKIRIŞ

Diabette Göz Sorunları nelerdir? Diyabette göz sorunları gelip geçici görme bozukluklarından, çift görmeye, kalıcı görme kaybına kadar geniş bir yelpazede yer alır. Gelip geçici görme bozuklukları... Devamı »

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

Halk arasında “Şeker Hastalığı” olarak bilinen Diabetes Mellitus, bulaşıcı olmayan hastalıkların salgını olarak görülmektedir. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye’de yaklaşık 2.5 milyon, dünyada... Devamı »

Dyt. Suzan GERDAN

Obesite de ve Diyabette Şeker ve Tatlandırıcıların Karşılaştırması Şeker, şeker pancarından üretilmesiyle ilk olarak Avrupa'da ortaya çıktı,geçen sürede hergeçen gün tüketimi tüketimi arttı. Toplumların... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Şeker hastalığını yani Tip II Diyabeti ameliyatla düzeltme fikri ilk olarak Dünyanın en prestijli bilimsel arastırmalarının yayınlandığı Annals of Surgery dergisinde 1995 yılında Walter Pories’in imzası... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 81 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 15814 kayıt bulundu.