x
Etiketler \ Ş \

şeker koması

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

Şeker fırlaması 2005 İlkbahar mevsimi, İstanbul. Zayıflama amaçlı olarak merkezime gelen danışanım Bay U, meslek icabı satış, pazarlama, tahsilat vb görevleri sebebiyle mesaisinin büyük bir kısmını... Devamı »

Prof. Dr. M. Ziya MOCAN

ŞEKER HASTALIĞI Diyabet... Ömür boyu süren bu arkadaşlıkta diyabet konusunda ne kadar çok bilgi sahibi olunursa o kadar sağlıklı... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Şeker hastalığı ameliyatları bir endokrin cerrahisi işlevi görür. Yapılan her müdahalenin bir hormonal hedefi vardır ve elde edilen bu hormonal değişiklik, insülin etkinliğini arttırır. İnsülin... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Ali YERDEL

Tip II diyabet sıklıkla obezlerlerde oluşan bir şeker hastalığıdır. Abdominal obezite, Tip II şeker hastalığı gelişimi açısından kanıtlanmış bir risk faktörüdür.Tip II şeker hastalığı: kan insülin seviyesinde... Devamı »

Prof. Dr. Abdullah ÖZKIRIŞ

Diabette Göz Sorunları nelerdir? Diyabette göz sorunları gelip geçici görme bozukluklarından, çift görmeye, kalıcı görme kaybına kadar geniş bir yelpazede yer alır. Gelip geçici görme bozuklukları... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Şeker hastalığını yani Tip II Diyabeti ameliyatla düzeltme fikri ilk olarak Dünyanın en prestijli bilimsel arastırmalarının yayınlandığı Annals of Surgery dergisinde 1995 yılında Walter Pories’in imzası... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Şeker hastalığı günümüzde, her yaş grubundan bir çok insanda sıklıkla görülebilmektedir, tanısı için bazı bulguların ortaya çıkması gerekir, bunların en çok bilinenleri, *Çok yemek yeme *Çok fazla... Devamı »

Dyt. Serap ORAK TUFAN

Bu yazıda bahsedilen şeker bazı besinleri tatlandırmak için kullanılan ve her hangi bir temel besin grubuna ait olmayan basit sofra şekeridir. Yapısal anlamda şekerden bahsedersek, içinde moleküler düzeyde... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Şeker Hastalığı Nedir? Şeker hastalığını yani Tip II Diyabeti ameliyatla düzeltme fikri ilk olarak Dünyanın en prestijli bilimsel arastırmalarının yayınlandığı Annals of Surgery dergisinde 1995 yılında... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Obezite cerrahisinin Tip 2 diyabet hastalığı üzerindeki olumlu etkisi sayesinde laparoskopik metabolik cerrahi yöntemi daha fazla geliştirilmiştir. Şeker hastalığı ameliyatı obez hastalarla sınırlı bir... Devamı »

Op. Dr. Taner ÇAVUMİRZA

Yapılan çalışmalarda şeker hastası olan erkeklerin %50 sinde sertleşme sorunu yaşadığı tespit edilmiştir. Genelde sertleşme problemi, şeker hastalığı başladıktan 10 yıl içinde meydana gelmektedir. İnsulin... Devamı »

Op. Dr. Banu GÖKER ÖZDEMİR

Bu sorunun cevabı ‘ evet yapılmalıdır’. Ülkemizde son günlerde oldukça gündemde olan ve çeşitli platformlarda hamilelelerin kafasını karıştıran söylemler bulunmakla beraber işin tıbbi yönü kesinlikle yapılması... Devamı »

Dyt. Gizem TAŞKIN

BAL Bal, doğanın arılarla birlikte meydana getirdiği doğal besin maddesidir.Yüksek oranda içerdiği glikoz ve früktozdan dolayı basit bir karbonhidrat kaynağıdır. Yapısında, glikoz ve fruktoz şekerinin... Devamı »

Uzm. Dr. Zekeriya GÜR

British Medical Journal’da yeni yayınlanan bir makalede “Şeker tütün kadartehlikeli, zarar verici ve bağımlılık yapıcı olduğu için uyuşturucu sınıfınasokulmalıdır” diyor. Gözünüzün önüne yeğeninize,... Devamı »

Op. Dr. Mehtap ÇİÇEK

Oralglukoztolerans testi olarak adlandırılan test vücudun glukozu kullanma ve kandan atılma düzeyini gösteren bir testtir. Kadın doğum açısından önemi, gebelik boyunca salgılanan hormonların etkisiyle... Devamı »

Dyt. Güneş AYNACI AKYIL

Diyabet, pankreastan salgılanan insülin hormonunun yetersizliği veya yokluğu sonucu kandaki şeker miktarının artmasıdır. O nedenle halk arasında bu hastalığa ŞEKER HASTALIĞI deniyor. Yediğimiz besinler... Devamı »

Op. Dr. Şeyda ATABAY YILDIZ

Diyabetli kişilerin vücutlarında, pankreas dokusundan salgılanan insülin üretim ve kullanımında sorun vardır. Dolayısıyla, diyabetli kişiler aldıkları besindeki şekeri yeterince kullanamazlar. Bu da, kanda... Devamı »

Dyt. Suzan GERDAN

Obesite de ve Diyabette Şeker ve Tatlandırıcıların Karşılaştırması Şeker, şeker pancarından üretilmesiyle ilk olarak Avrupa'da ortaya çıktı,geçen sürede hergeçen gün tüketimi tüketimi arttı. Toplumların... Devamı »

Dyt. Gözde ŞAHİN

İYİ BİR KAN ŞEKER DENGESİ İÇİN Komplex karbonhidratlar, posa içeren besinler kan şekeri düzeyinde ani oynamalara yol açmazlar. Bu nedenle her öğün bu besinlerden birini beslenmenizde bulundurun. Kompleks... Devamı »

Dyt. Ebru AYTEKİN

Normal seyreden gebeliklerde dahi anne adayında ortaya çıkan bazı değişiklikler, anne ve bebeğin yaşamını tehdit edebilir. Bundan dolayı anne adayının gebelik öncesinde, vücudun temel fonksiyonları... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 81 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 10597 kayıt bulundu.