x
Etiketler \ S \

sağlıklı besleniyorum

Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

Çocukluk dönemi büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu, yaşam boyu sürebilecek beslenme alışkanlıklarının büyük ölçüde oluştuğu dönemdir. Okul... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Aylin HASBAY BÜYÜKKARAGÖZ

Doğumunu daha dün gibi hatırladığımız çocuklarımız hızla büyüyerek okula başladı ve yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuştu. Anne ve baba olarak bizlerin en büyük... Devamı »

Uzm. Dr. Füsun SOYSAL

Dünyada her yıl yaklaşık 8,4 milyon insan, tüberküloz yani halk arasında bilinen adıyla verem hastalığına yakalanıyor. Vücut direncinin düşmesini fırsat bilen sinsi hastalık, 2 milyon kişinin de hayatını... Devamı »

Psk. Fatma TOSUN

SAĞLIKLI BAĞLANMA, SAĞLIKLI İLİŞKİ Anneyle doğum öncesinde başlayan bağlanma ilişkisi, insanın tüm yaşamı boyunca devam eder ve hayatının her alanında yaptığı “tercihleri” belirler. Romantik ilişkilerden... Devamı »

Uzm. Psk. Mehmet Emin KIZGIN

Sağlıklı aileler fonksiyonlarını çok iyi yerine getirirler. Üyeler, aile iletişimindenmemnundurlar. Çok az çakışma vardır, gelişimsel değişikliklere kolay ve başarılı bir biçimde uyum sağlarlar, stresli... Devamı »

Dyt. Gamze KAÇAR

Beslenme, açlık duygusunu bastırmak ya da canımızın çektiği şeyleri yemek, içmek, karın doyurmak demek değildir. Beslenme; insanın büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için... Devamı »

Psk. Rüveyda ÇELENK YILMAZ

Duygularımız, düşüncelerimiz ve davranışlarımız ruhsal yapımızı oluşturur ve beynimiz tarafından yönetilirler. Beynimizin sağlıklı çalışması için öncellikle genetik altyapısının sağlıklı olması gerekir.... Devamı »

Dyt. Andaç YEŞİLYURT

Öncelikle beslenme programı bir diyet olarak görülmemelidir. Bu program alışkanlık edilmesi gereken sağlıklı beslenme şekli olarak benimsenmelidir. Yeni ve sağlıklı beslenme... Devamı »

Dyt. Zeynep SUBAŞI

Her çocuk oyun oynarken, televizyon seyrederken veya ders çalışırken atıştırmak ister. Günümüzde marketler çocukların atıştırmak için aradıkları besin seçeneklerini oldukça fazlalaştırmış durumda. Tabii... Devamı »

Uzm. Dyt. Özge KARAARSLAN

SAĞLIKLI BESLENME Beslenme: Bireyin büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için gerekli olan besinleri vücuda alıp kullanabilmesidir. Beslenme, açlık duygusunu bastırmak,... Devamı »

Dyt. Gamze ŞANLI AK

Beslenmemize ve sağlığımıza değer katmak için, tariflerimizde minik değişiklikler yapılabilir. Sağlıklı pişirme konusundaki bilgilerimizi ölçmek için sizlere bir test hazırladım. Yemeklerinizin sağlıklı... Devamı »

Dyt. Burcu TUNÇ

Dengeli besleniyor musunuz? Her ana ve ara öğünde doğru karbonhidrat, yağ ve protein dengesinisağlamak, vücudunuzdan yağ kaybını hızlandırmak için yapabileceğiniz en doğru harekettir. Sık yapılan... Devamı »

Uzm. Dyt. Zühal AYNACI BAYEL

Hamilelikte yetersiz ve dengesiz beslenmenin anne sağlığına etkileri günümüzde yapılan pek çok çalışmada kanıtlanmış bir gerçektir. Gebelikte kadının vücudunda yeni bir canlının oluşması ve büyümesi... Devamı »

Dyt. Simge SEVİNÇER

Sağlıklı beslenme; vücudun büyümesi, gelişmesi ve günlük işlevlerinin sürekliliğinin sağlanabilmesi için ihtiyacımız olan besin öğelerinin yaşımız, cinsiyetimiz ve fizyolojik durumumuza göre gereken miktarlarda... Devamı »

Op. Dr. İlhan SERDAROĞLU

Cildinizi yenileyen ve bakım adı altında yüzlerce lira ödeyerek aldığınız ürünleri artık bir kenera bırakın ve işe yaramaz bu ürünlerin yerine doğal yolları deneyin. Ağızdan aldığımız pek çok sebze ve... Devamı »

Dyt. Gülsüm UYANIK

Obezite, kalp-damar hastalıkları, kanser, diyabet gibi kronik hastalıklara yakalanan insanların sayısı her geçen gün artıyor. Bu hastalıklardan korunmak için bugüne dek nasıl besleneceğimizden bahsettik.... Devamı »

Dyt. Kübra AZDEMİR

SAĞLIKLI BESLENME ÇANTASI OLUŞTURALIM Yeni eğitim-öğretim yılıyla beraber anne ve babaları tatlı bir telaş sardı. Bu dönemde en önemli konulardan biri de çocukların beslenmesi. Obezitenin çocuk yaşlara... Devamı »

Dyt. İpek AĞACA ÖZGER

İşyerinde Sağlıklı Menüler hem İşveren hem de Çalışan açısından Çok Önemli ! Zamanımızın büyük kısmı işyerinde geçiyor. Dolayısıyla işyerinde beslenme çok önemli. Gün içerisinde zamanımızın çok büyük... Devamı »

Uzm. Dr. Rahşan TURAN

Kalbi korumak, alkol ve sigaradan uzak durmak, beslenmeye özen göstermek ve spor yapmak sağlıklı bir vücut için önemli ama yeterli değildir… Temizlikten uyku düzenine, cinsel yaşamdan, stresten uzak... Devamı »

Psk. M. Berk KARAOĞLU

Uyku, sağlıklı bir yaşam için sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite kadar insan metabolizması için önemli bir yaşamsal olgudur. Kaliteli uyku, metabolizma dengesi için oldukça önemlidir. Sağlıklı bir... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 158 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 45377 kayıt bulundu.