x
Etiketler \ S \

sağlıklı besleniyorum

Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

Çocukluk dönemi büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu, yaşam boyu sürebilecek beslenme alışkanlıklarının büyük ölçüde oluştuğu dönemdir. Okul... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Aylin HASBAY BÜYÜKKARAGÖZ

Doğumunu daha dün gibi hatırladığımız çocuklarımız hızla büyüyerek okula başladı ve yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuştu. Anne ve baba olarak bizlerin en büyük... Devamı »

Uzm. Dr. Füsun SOYSAL

Dünyada her yıl yaklaşık 8,4 milyon insan, tüberküloz yani halk arasında bilinen adıyla verem hastalığına yakalanıyor. Vücut direncinin düşmesini fırsat bilen sinsi hastalık, 2 milyon kişinin de hayatını... Devamı »

Psk. Fatma TOSUN

SAĞLIKLI BAĞLANMA, SAĞLIKLI İLİŞKİ Anneyle doğum öncesinde başlayan bağlanma ilişkisi, insanın tüm yaşamı boyunca devam eder ve hayatının her alanında yaptığı “tercihleri” belirler. Romantik ilişkilerden... Devamı »

Dyt. Andaç YEŞİLYURT

Öncelikle beslenme programı bir diyet olarak görülmemelidir. Bu program alışkanlık edilmesi gereken sağlıklı beslenme şekli olarak benimsenmelidir. Yeni ve sağlıklı beslenme... Devamı »

Uzm. Psk. Mehmet Emin KIZGIN

Sağlıklı aileler fonksiyonlarını çok iyi yerine getirirler. Üyeler, aile iletişimindenmemnundurlar. Çok az çakışma vardır, gelişimsel değişikliklere kolay ve başarılı bir biçimde uyum sağlarlar, stresli... Devamı »

Dyt. Gamze ŞANLI AK

Beslenmemize ve sağlığımıza değer katmak için, tariflerimizde minik değişiklikler yapılabilir. Sağlıklı pişirme konusundaki bilgilerimizi ölçmek için sizlere bir test hazırladım. Yemeklerinizin sağlıklı... Devamı »

Uzm. Dyt. Özge KARAARSLAN

SAĞLIKLI BESLENME Beslenme: Bireyin büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için gerekli olan besinleri vücuda alıp kullanabilmesidir. Beslenme, açlık duygusunu bastırmak,... Devamı »

Dyt. Zeynep SUBAŞI

Her çocuk oyun oynarken, televizyon seyrederken veya ders çalışırken atıştırmak ister. Günümüzde marketler çocukların atıştırmak için aradıkları besin seçeneklerini oldukça fazlalaştırmış durumda. Tabii... Devamı »

Psk. Rüveyda ÇELENK YILMAZ

Duygularımız, düşüncelerimiz ve davranışlarımız ruhsal yapımızı oluşturur ve beynimiz tarafından yönetilirler. Beynimizin sağlıklı çalışması için öncellikle genetik altyapısının sağlıklı olması gerekir.... Devamı »

Dyt. Gamze KAÇAR BAŞÖZ

Beslenme, açlık duygusunu bastırmak ya da canımızın çektiği şeyleri yemek, içmek, karın doyurmak demek değildir. Beslenme; insanın büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için... Devamı »

Dyt. Burcu TUNÇ

Dengeli besleniyor musunuz? Her ana ve ara öğünde doğru karbonhidrat, yağ ve protein dengesinisağlamak, vücudunuzdan yağ kaybını hızlandırmak için yapabileceğiniz en doğru harekettir. Sık yapılan... Devamı »

Dyt. Simge SEVİNÇER

Sağlıklı beslenme; vücudun büyümesi, gelişmesi ve günlük işlevlerinin sürekliliğinin sağlanabilmesi için ihtiyacımız olan besin öğelerinin yaşımız, cinsiyetimiz ve fizyolojik durumumuza göre gereken miktarlarda... Devamı »

Op. Dr. İlhan SERDAROĞLU

Cildinizi yenileyen ve bakım adı altında yüzlerce lira ödeyerek aldığınız ürünleri artık bir kenera bırakın ve işe yaramaz bu ürünlerin yerine doğal yolları deneyin. Ağızdan aldığımız pek çok sebze ve... Devamı »

Dyt. Hilal BATMAZ

Öğleden sonra tatlı krizlerine sağlıklı bir şekilde mi engel olmak istiyorsunuz? Spordan sonra kas toparlanması için muz ve süt ikilisinden sıkıldınız mı? Arkadaşlarınızla buluşmalarınızda daha sağlıklı... Devamı »

Dyt. Nadide Gizem TARAKÇI

3 Ana – 3 Ara öğün beslenmek… Sağlıklı ve dengeli beslenmenin altın anahtarı! ‘’ Ana öğünlerimi güzel yapıyorum; ama ara öğünlerimi atlıyorum - ara öğün yapmak aklıma gelmiyor veya ara öğünde ne yiyeceğimi... Devamı »

Uzm. Dyt. Hande SEVEN AVUK

Diyet yapan veya sağlıklı beslenmeye çalışan kişilerin en çok zorlandıkları konu iş yaşamında ne yiyeceğini bilememesidir. Birçoğumuz günümüzün önemli bir bölümünü işte geçiriyoruz. Sabahları erken kalkıyor,... Devamı »

Uzm. Dyt. Hande SEVEN AVUK

Lezzeti ve serinletici etkisiyle yaz aylarının vazgeçilmezlerinden biri dondurma. Rengarenk meyvelerle bezenmiş bir dondurma kasesine ya da çikolata-kaymağından vişnelisine, limonlusundan çileklisine kolay... Devamı »

Uzm. Psk. Sibel AKGÜN AYDIN

Hepimiz kendimizi ifade etmek ve anlaşılmak isteriz. İsteklerimizi karşı tarafa ulaştırmanın yolu da şüphesiz ki iletişimden geçer. Hiçbirimiz iletişime geçmeden ihtiyaçlarımızı karşılayamaz ve isteklerimizi... Devamı »

Dyt. Hamiyet MIHCI

Diyete karar verdiğiniz gün; insülin direncinizin olduğunu öğrendiğiniz gün, ayakkabınızı bağlayamadığınız gün, merdiven çıkarken koridorda yürürken nefes nefese kaldığınız gün,stresli, mutsuz veya çok... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 142 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 45328 kayıt bulundu.