x
Etiketler \ S \

saç dökülmesine hangi bölüm bakar

Uzm. Dr. Serkan AYGIN

Uzmanlar günde 50 ile 100 kadar saç telinin dökülmesinin normal olduğunu ancak aşırı saç dökülmesi, saç köklerinde zayıflık ve saç tellerinde... Devamı »

Uzm. Dr. Beytiye BAŞ

Kafa derisindeki saçsız veya saçların azaldığı bölgelere yapılan ozon uygulamaları ile kılcal damarlarda kan akımı ve sonuçta oksijenlenmede artma olur. Bunun sonunda zayıf ve güçsüz kalan saç üreten... Devamı »

Op. Dr. Çağatay SEZGİN

“FUE Saç Ekimi Tekniği” iki kulak kepçesi arasındaki bölgeden tek tek saç köklerinin alınmasına ve saç kaybının olduğu bölgeye ekilmesine imkan veren bir yöntemdir. Günümüz insanı iş hayatının da... Devamı »

Dyt. Sibel YILDIRIM

Saç dökülmesinin nedenleri nelerdir? Günümüzde birçok kadın ve erkeğin korkulu rüyası saç dökülmesidir. Saç dökülmesinin nedenleri genetik yatkınlık, çeşitli dış etkenler ( boyama,tarama, ısıya maruz... Devamı »

Uzm. Dr. Hatice ERDEM

Dermatolojide saç hastalıklarının en sık görülenidir saç dökülmeleri. Saç dökülmesi bir tanı değil, araştırılıp adlandırılması gereken bir sorundur. Hastalar için ise labirentin çıkmaz yollarından birisidir.... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Serkan DİNAR

SAÇ DÖKÜLMESİNDE GÜNCEL TEDAVİ METODLARI: Erkekte yaşı ileri gösterenen en önemli etken saç dökülmesidir. Bu sebeple erkek hastalar arasında en populer estetik müdahale yöntemi saç ekimi ve saç dökülmesi... Devamı »

Op. Dr. Bora OK

Kaş şekli, yüz ifadesini ve sosyal etkileşimi oldukça etkilemektedir. Özellikle kadınlar her dönem kaşa şekil vermek için ciddi bir uğraş göstermekte erken yaşlardan itibaren modanın etkisiyle örnek olarak... Devamı »

Uzm. Dr. Aslı AYTEKİN

Hem kadınlarda hem de erkeklerde saç dökülmesinin pek çok nedeni mevcuttur. En sık nedenler saçlı deriyi tutan dermatolojik hastalıklar, erkek tipi saç dökülmesi (androgenetik alopesi), bölgesel saç dökülmeleri... Devamı »

Dr. Mevlüt DAĞ

Saç dökülmesini engellemede ve herhangi bir sebeple zayıflamış saçların tekrar eski haline kavuşmasında etkili en yeni yöntemlerden biri saç PRP tedavisidir. Tıp dünyasında devrim yaratan tedavi yöntemlerinden... Devamı »

Uzm. Dr. Hande ULUSAL

Mevsimsel değişiklikler, stres, demir eksikliği ve hormon bozuklukları saç dökülmesinin nedenlerinden yalnızca birkaçıdır. Ancak saç dökülmelerinin kaynağında ciddi hastalıklar da yatabilmektedir. 2... Devamı »

Op. Dr. İlhan SERDAROĞLU

Saç mezoterapisi saç dökülmesini önler mi? Saç ekimi operasyonu yapılan pek çok merkezde uygulanmakta olan saç mezoterapisi , saçların... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 11 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 27 kayıt bulundu.