x
Etiketler \ S \

sabahları öğürmek

Uzm. Dr. Mehmet PORTAKAL

Ellerde ve ayaklarda şişlik ve ağrı iltihaplı romatizmanın belirtileri arasındadır. İltihaplı romatizmalar arasında sık karşılaştığımız romatoid artrit; ön planda eklemlerde, bazı hastalarda da göz,... Devamı »

Dyt. Emine YÜZBAŞIOĞLU

Üniversite giriş sınavının ikinci aşaması Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) sayılı günler kala dengeli ve sağlıklı beslenmek sınav başarısına doğrudan etki ediyor. Özellikle sınav sabahı güne güzel bir... Devamı »

Prof. Dr. Metin ÖZKAN

Dünyada yaklaşık 300 milyon kişiyi etkilediği tahmin edilen astım, uygun tedavi ve tetikleyici etkenlerden uzak durulması sayesinde kontrol altına alınabiliyor. Astım doğru müdahale edilmediği takdirde... Devamı »

Uzm. Dr. Sabriye Müge KESGİN

Devam eden öksürük nedir? Astıma neden etkenler birinci derece akraba aile üyelerinde astım veya allerji öyküsü olması, annenin gebelik ve emzirme döneminde sigara içmesi ve bebeğin bulunduğu ortamda... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet PORTAKAL

Son günlerde bel ve boyun ağrılarıyla daha da sık karşılaşmaktayız. Geceleri yeterince uyunmasına karşın sabah yorgun uyanma ve sürekli yorgunluk hissinden dolayı çalışma isteği duymama gibi yakınmaların... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz BAHADIR

Ağrı aslında kişinin kendi vücudundan haberdar olmasını sağlayan en önemi duyudur. Kişinin vücudunda bir şeyler ters gittiğinde, bir hastalık bir zarar oluştuğunda bu genelde kendini ağrı olarak hissettirir.... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK

Günün yorgunluğunu ve stresini ancak sağlıklı ve yeterli bir uyku ile atmak mümkün. Uyku süresi çocukluk yaşlarında 10-12 saat yeterli iken erişkin yaşlarda, hatta elli yaşın üzerinde 6 saat uyku yeterli... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 7 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 26592 kayıt bulundu.