x
Etiketler \ R \

rotatek aşı

Op. Dr. Osman ÖZYURT

Gebeliklerin yaklaşık %5-10’unda görülür.Doğumu başlatan mekanizmalardaki bir düzensizlikle alkalı olduğu düşünülmektedir. Gebelik 42 hafta olmasına rağmen devam etmektedir. Bebek ölüm riski artmıştır.... Devamı »

Op. Dr. Sait HALİL

Rahim ağzı( serviks ) kanseri dünyada kadınlar arasında en yaygın ikinci kanserdir. Smear testi ABD'de daha fazla yaygınlaşmasına rağmen 2004 yılında 10.000 yeni serviks kanseri teşhis edilmiştir.Yılda... Devamı »

Prof. Dr. Nevin UZUNER

Dil Altı Damla Alerji Aşı (Sublingual İmmünoterapi) Nedir? Dil Altı damla alerji aşıları çocuklarda dil altına damlatma şeklinde uygulanan sıvı formda aşılardır. Her alerjik çocuk aşıya uygun olmayabilir.... Devamı »

Op. Dr. Turgay KARAKAYA

Geç doğum (miad aşımı) Gebeliklerinyaklaşık %5-10’unda görülür Doğumu başlatan mekanizmalardaki bir düzensizlikle alkalı olduğu düşünülmektedir.Gebelik 42 hafta olmasına rağmen... Devamı »

Op. Dr. Mustafa ÜZEYİR

Alerji Aşısı (immünoterapi): Testlerle tespit edilmiş olan alerjenin küçük dozlardan başlanıp arttırılarak verilmesi vücudun bu maddelere reaksiyonunu ve hassasiyetini dolayısıyla alerjiyi azaltmaktadır.... Devamı »

Op. Dr. Alper GÜMÜŞALAN

HPV (Human papilloma virus) nedir? HPV 'ün yüzden fazla değişik türü olan ve bazı türleri cinsel yolla bulaşarak hem kadın hem de erkeklerde genital siğiller başta olmak üzere rahim ağzı, penis, anüs,... Devamı »

Prof. Dr. Yonca TABAK

Aşı tedavisi yaklaşık yüzyıldır uygulanan geçmişi oldukça eskiye dayanan bir yöntemdir. Bu dönemlerde aşı iğne ile doktorların kendi uyguladıkları solüsyonların koldan... Devamı »

Doç. Dr. Mehmet Murat NAKİ

HPV (Rahim Ağzı Kanseri) Aşısı Human Papiloma Virus (HPV) ABD'de en sık görülen cinsel temasla bulaşan hastalıklar arasındadır. Bu ülkede HPV virusu her yıl 6 milyon insana bulaşmaktadır. HPV'nin... Devamı »

Uzm. Dr. Nermin ETİZ

Gribe yakalanan kişilerde iş gücü kaybı, üretim kaybı, aktivite kaybı ile birlikte, doktora başvuruda, hastanede yatış süresinde ve tedavi maliyetlerinde artışa neden olmaktadır. Aynı zamanda bu hastalık... Devamı »

Op. Dr. Tevfik Uğur SİPAHİ

Serviks kanseri önlenebilir bir hastalıktır .Smear /Pap –smear testiyle tarama testi sayesinde erken tanı ve etkin bir tedavi mümkündür.Dünya çapında 45 yaş altında kadınlarda en sık görülen 2 kanser türü... Devamı »

Prof. Dr. Nevin UZUNER

Cilt Altı İğne Aşı Tedavisi (Subkütan İmmünotarapi) Devamlı ve mevsim öncesi şeklinde yapılabilir. Mevsim öncesi cilt altından yapılan aşılar sadece polen alerjisinde uygulanabilir. Ocak ayından Nisan... Devamı »

Prof. Dr. Yonca TABAK

Çocuklarda astım %80 alerjik kökenlidir. Çoğunlukla bu hastalarda alerjik astıma alerjik nezle de eşlik eder. Alerjik nezle ve alerjik astım aynı anda tedavi edilmelidir. Havayolu... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 12 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 6562 kayıt bulundu.