x
Etiketler \ R \

rotatek aşı

Prof. Dr. Nevin UZUNER

Dil Altı Damla Alerji Aşı (Sublingual İmmünoterapi) Nedir? Dil Altı damla alerji aşıları çocuklarda dil altına damlatma şeklinde uygulanan sıvı formda aşılardır. Her alerjik çocuk aşıya uygun olmayabilir.... Devamı »

Op. Dr. Sait HALİL

Rahim ağzı( serviks ) kanseri dünyada kadınlar arasında en yaygın ikinci kanserdir. Smear testi ABD'de daha fazla yaygınlaşmasına rağmen 2004 yılında 10.000 yeni serviks kanseri teşhis edilmiştir.Yılda... Devamı »

Op. Dr. Osman ÖZYURT

Gebeliklerin yaklaşık %5-10’unda görülür.Doğumu başlatan mekanizmalardaki bir düzensizlikle alkalı olduğu düşünülmektedir. Gebelik 42 hafta olmasına rağmen devam etmektedir. Bebek ölüm riski artmıştır.... Devamı »

Op. Dr. Turgay KARAKAYA

Geç doğum (miad aşımı) Gebeliklerinyaklaşık %5-10’unda görülür Doğumu başlatan mekanizmalardaki bir düzensizlikle alkalı olduğu düşünülmektedir.Gebelik 42 hafta olmasına rağmen... Devamı »

Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu

Soğukkanlı davranın, panik olmayın, tedbiri elden bırakmayın) İstanbul ilinde Ocak 2011’den beri bu yazının hazırlandığı tarihe kadar ihbar edilmiş kesin tanılı 20 civarı kızamık vakası saptanmış.... Devamı »

Op. Dr. Filiz AK

Genital siğil(hpv) enfeksiyonlarında güncel durum ve hpv aşıları günümüzde en popüler std(seksüel geçişli hastalık) genital siğiller olup etkeni human papilloma virüsüdür(hpv) ısıya dirençli bir virüs... Devamı »

Op. Dr. Sezgin ÖZTÜRK

Ortalama 10 yılda bir Pandemi ve 3-4 yılda bir de Epidemi ve Endemi'ler yolu ile binlerce insan ölümüne direk veya dolaylı yol açan bu yaygın enfeksyonu biraz daha yakından tanıyalım. Bulaşması küçük... Devamı »

Op. Dr. Alper GÜMÜŞALAN

HPV (Human papilloma virus) nedir? HPV 'ün yüzden fazla değişik türü olan ve bazı türleri cinsel yolla bulaşarak hem kadın hem de erkeklerde genital siğiller başta olmak üzere rahim ağzı, penis, anüs,... Devamı »

Op. Dr. Mustafa ÜZEYİR

Alerji Aşısı (immünoterapi): Testlerle tespit edilmiş olan alerjenin küçük dozlardan başlanıp arttırılarak verilmesi vücudun bu maddelere reaksiyonunu ve hassasiyetini dolayısıyla alerjiyi azaltmaktadır.... Devamı »

Doç. Dr. Mehmet Murat NAKİ

HPV (Rahim Ağzı Kanseri) Aşısı Human Papiloma Virus (HPV) ABD'de en sık görülen cinsel temasla bulaşan hastalıklar arasındadır. Bu ülkede HPV virusu her yıl 6 milyon insana bulaşmaktadır. HPV'nin... Devamı »

Prof. Dr. Yonca TABAK

Aşı tedavisi yaklaşık yüzyıldır uygulanan geçmişi oldukça eskiye dayanan bir yöntemdir. Bu dönemlerde aşı iğne ile doktorların kendi uyguladıkları solüsyonların koldan... Devamı »

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

Kadın genital sisteminde siğil tarzı lezyonlara neden olan HPV (Human Pailloma Virüs) rahim ağzı kanserinin en önemli etkenidir. Günümüzde meme kanserinden sonra rahim... Devamı »

Op. Dr. Tevfik Uğur SİPAHİ

Serviks kanseri önlenebilir bir hastalıktır .Smear /Pap –smear testiyle tarama testi sayesinde erken tanı ve etkin bir tedavi mümkündür.Dünya çapında 45 yaş altında kadınlarda en sık görülen 2 kanser türü... Devamı »

Prof. Dr. Nevin UZUNER

Cilt Altı İğne Aşı Tedavisi (Subkütan İmmünotarapi) Devamlı ve mevsim öncesi şeklinde yapılabilir. Mevsim öncesi cilt altından yapılan aşılar sadece polen alerjisinde uygulanabilir. Ocak ayından Nisan... Devamı »

Uzm. Dr. Nermin ETİZ

Gribe yakalanan kişilerde iş gücü kaybı, üretim kaybı, aktivite kaybı ile birlikte, doktora başvuruda, hastanede yatış süresinde ve tedavi maliyetlerinde artışa neden olmaktadır. Aynı zamanda bu hastalık... Devamı »

Prof. Dr. Yonca TABAK

Çocuklarda astım %80 alerjik kökenlidir. Çoğunlukla bu hastalarda alerjik astıma alerjik nezle de eşlik eder. Alerjik nezle ve alerjik astım aynı anda tedavi edilmelidir. Havayolu... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 16 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 3936 kayıt bulundu.