x
Etiketler \ R \

rob muayenesi

Op. Dr. Bilgi GÖKCAN

ERKEKTE Hikayesi sorulur; Geçirilen hastalıklar, ameliyatlar, genital bölgeye alınan darbeler, devamlı kullandığı ilaçlar, bağımlılıkları (alkol, sigara, esrar, kokain) , ailede kalıtsal bir hastalığın... Devamı »

Op. Dr. Esra DEMİR YÜZER

Kızlık zarı ,anne karnında kız bebeğin genital organ gelişimi sırasında oluşan bir doku artığıdır.Kızlık zarı vajen mukosası ile aynı yapıdadır. Kızlık zarı kadından kadına değişkenlik gösterir. Kızlık... Devamı »

Op. Dr. Furkan KAYABAŞOĞLU

GEBELİĞİN İLK MUAYENESİ Bu değerlendirmede gebeliğin doğru ve sağlıklı oluştuğu ortaya konulmalıdır. Yapılacak ultrason incelemesi ile gebeliğin rahim içinde olması gereken yere yerleşip yerleşmediği... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

Çocuklar ilk diş muayenesine nasıl hazırlanmalıdırlar? Çocuklar görsel ve oyun desteğiyle önceden prova ettikleri deneyimlerde çok daha pozitif bir tutum içinde olurlar. Bu durum klinik çalışmalarla... Devamı »

Prof. Dr. Gülüm ALTACA

KENDİ KENDİNE MEME MUAYENESİ 20 yaşından büyük her kadın, ayda bir kez kendi kendine meme muayenesi yapmalıdır. Bunun için en uygun zaman, adetin bittiği gündür. Bu... Devamı »

Prof. Dr. Haluk ERTÜRK

OKULÖNCESİ GÖZ MUAYENESİNİN ÖNEMİveGÖZ TEMBELLİĞİ İleri yaşlarda yaşantımızı devam ettirebilmek için gerekli olan görme ancak bebeklik ve çocukluk yaşlarında kazanılmaktadır. Doğumla birlikte... Devamı »

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

Kızlık zarı anatomik yapısı nasıldır? Kızlık zarı iç yüzeyi mukoza dediğimiz ağız içi yapısına benzeyen bir yapıdadır ve vajinanın girişinden yaklaşık 1- 1,5 cm içerdedir. Aslında... Devamı »

Fzt. Harun ŞİMŞEK

Serebral Palsy Tanısı ve Muayenesi Muayene planı Nörolojik muayene Mental durum Görme – işitme – konuşma Kas gücü ve istemli kas kontrolü Refleksler Kas... Devamı »

Op. Dr. Hamdi KOÇER

Her kadının meme yapısının farklıdır; dolayısıyla ayda bir kez kendi kendine meme muayenesi yapmak en azından kişinin kendi meme dokusunu tanımasını sağlar. Bu şekilde, meme içinde en ufak değişikliği... Devamı »

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

Kızlık zarının latince adı ''Hymen'' olup ''Evlilik Tanrısı'' nın ismidir. Bakire kızlarda enfeksiyona karşı koruyucu olduğu düşünülen kızlık zarının tıbben bir yararı yoktur. Kızlık zarı bakireliğin... Devamı »

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

Kızlık zarı nerededir? Kızlık zarı anatomik olarak vajinal girişte yer alan yaklaşık 2 cm derinde, 2-2.5 mm inceliğinde elastiki bir zardır. İçinde ince damarlardan zengin olduğu için ilk ilişki ile birlikte... Devamı »

Prof. Dr. Bülent MENTEŞ

Aylık kendi kendine muayene ÇOK ÖNEMLİDİR!!! Meme kanserlerinin erken dönemde yakalanması için bu muayene çokönemlidir. Meme kanserleri erken dönemde tespit edilirse tedavi ve yaşamşansı çok yüksektir. ·... Devamı »

Prof. Dr. Sıdıka KURUL

Kendi kendine deri muayenesi nedir,nasıl yapılır ? Vücudun koruyucu örtüsü olan deri üzerinde, çok değişik lezyonlar (sivilce,ben, kabarıklık, kızarıklık,yara vb) gelişebilir. Kanser de deride gelişen... Devamı »

Op. Dr. Turgay KARAKAYA

Bu muayene önemlidir... Her kadın bu muayene usulünü bilmeli ve bunu zaman zaman uygulamalıdır. Memeler dış organ olduğu için rahatlıkla değerlendirilebilir ve erken tanı hayat kurtarır. Kendi... Devamı »

Op. Dr. Ayşe KONAÇ

Hastalar için zor ve korkutucu olsa da kızlık zarı muayenesi normal jinekolojik muayeneye benzemektedir. Hasta jinekolojik masaya alınır ve labium minus da dediğimiz küçük dudaklar aralanarak kızlık zarı... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Hastalar için zor ve korkutucu olsa da kızlık zarı muayenesi normal jinekolojik muayeneye benzemektedir. Hasta jinekolojik masaya alınır ve labium minus da dediğimiz küçük dudaklar aralanarak kızlık zarı... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Ayşe Ceren ALTUN

0-16 yaş çocukların ve gençlerin muayeneleri ve tedavileri yapılmaktadır. Çocuk hastada ilk muayene, yaşamının ileri dönemlerinde diş hekimi fobisi gelişmemesi açısından çok önemlidir. Muayene, hem çocuk... Devamı »

Dr. Dt. Cansu BÜYÜK

Ağız ve diş sağlığının hayat boyu korunması için bakım ve kontrollere bebeğin 6. ayından itibaren başlanması gerekiyor. Vücut sağlığı açısından büyük önem taşıyan diş kontrollerinin fobi nedeniyle ihmal... Devamı »

Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

Meme kanseri, adolesan kızlarda çok nadiren saptanır. Buna rağmen, kendi kendine meme muayenesini öğrenmesi ve ayda bir yapması için 3 iyi gerekçe vardır: (1)Sağlığıyla ilgili farkındalık ve yararlı... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 19 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 7677 kayıt bulundu.