x
Etiketler \ R \

rob muayenesi

Op. Dr. Bilgi GÖKCAN

ERKEKTE Hikayesi sorulur; Geçirilen hastalıklar, ameliyatlar, genital bölgeye alınan darbeler, devamlı kullandığı ilaçlar, bağımlılıkları (alkol, sigara, esrar, kokain) , ailede kalıtsal bir hastalığın... Devamı »

Op. Dr. Esra DEMİR YÜZER

Kızlık zarı ,anne karnında kız bebeğin genital organ gelişimi sırasında oluşan bir doku artığıdır.Kızlık zarı vajen mukosası ile aynı yapıdadır. Kızlık zarı kadından kadına değişkenlik gösterir. Kızlık... Devamı »

Prof. Dr. Haluk ERTÜRK

OKULÖNCESİ GÖZ MUAYENESİNİN ÖNEMİveGÖZ TEMBELLİĞİ İleri yaşlarda yaşantımızı devam ettirebilmek için gerekli olan görme ancak bebeklik ve çocukluk yaşlarında kazanılmaktadır. Doğumla birlikte... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

Çocuklar ilk diş muayenesine nasıl hazırlanmalıdırlar? Çocuklar görsel ve oyun desteğiyle önceden prova ettikleri deneyimlerde çok daha pozitif bir tutum içinde olurlar. Bu durum klinik çalışmalarla... Devamı »

Op. Dr. Furkan KAYABAŞOĞLU

GEBELİĞİN İLK MUAYENESİ Bu değerlendirmede gebeliğin doğru ve sağlıklı oluştuğu ortaya konulmalıdır. Yapılacak ultrason incelemesi ile gebeliğin rahim içinde olması gereken yere yerleşip yerleşmediği... Devamı »

Prof. Dr. Gülüm ALTACA

KENDİ KENDİNE MEME MUAYENESİ 20 yaşından büyük her kadın, ayda bir kez kendi kendine meme muayenesi yapmalıdır. Bunun için en uygun zaman, adetin bittiği gündür. Bu... Devamı »

Op. Dr. Turgay KARAKAYA

Bu muayene önemlidir... Her kadın bu muayene usulünü bilmeli ve bunu zaman zaman uygulamalıdır. Memeler dış organ olduğu için rahatlıkla değerlendirilebilir ve erken tanı hayat kurtarır. Kendi... Devamı »

Op. Dr. Ayşe KONAÇ

Hastalar için zor ve korkutucu olsa da kızlık zarı muayenesi normal jinekolojik muayeneye benzemektedir. Hasta jinekolojik masaya alınır ve labium minus da dediğimiz küçük dudaklar aralanarak kızlık zarı... Devamı »

Dr. Dt. Cansu BÜYÜK

Ağız ve diş sağlığının hayat boyu korunması için bakım ve kontrollere bebeğin 6. ayından itibaren başlanması gerekiyor. Vücut sağlığı açısından büyük önem taşıyan diş kontrollerinin fobi nedeniyle ihmal... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 9 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 11608 kayıt bulundu.