x
Etiketler \ R \

revizyon kürtaj

Op. Dr. Cahit BOZYEL

KÜRTAJ (GEBELİK ALINMASI, SONLANDIRILMASI) Kürtaj veya küretaj (halk arasında gebelik aldırma, bebek aldırma, kürtaş gibi isimler verilir) rahim içerisindeki gebeliğin çeşitli yöntemlerle alınması işlemidir.... Devamı »

Op. Dr. Ayşe DARAMA

Kürtaj: Arzu edilmeyen bir gebeliğin cerrahi müdahale ile sonlandırılmasıdır. Kürtaj, kelime anlamı kazımak olan küretaj kelimesinden gelir. Kürtaj günümüzden onlu yıllar öncesinde, şimdiki teknikden... Devamı »

Op. Dr. Nihal MALKAN

Kürtaj rahim içeriğinin boşaltılması işlemidir. Düşüklerde, anomalili gebeliklerde,bebeğin karın içinde ölmesi halinde, gebeliğin anne sağlığını tehdit ettiği durumlarda ve istenmeyen gebeliklerde yapılan... Devamı »

Op. Dr. Ercan AYDIN

Revizyon burun estetiği ya da revizyon rinoplasti daha önceden estetik amaçlı veya fonksiyonel amaçlı olarak bir veya birden fazla burun estetiği ameliyatı geçirmiş, ameliyatlarla istenilen sonuç elde... Devamı »

Op. Dr. Tahir Gökhan HAYTOĞLU

Daha önceden bir veya birden fazla burun operasyonu geçirmiş fakat istenilen sonuca ulaşılamamış kişilere yapılan ameliyattır. Burnun kemik, kıkırdak ve cilt yapısında belirgin deformiteler mevcuttur. Revizyon... Devamı »

Op. Dr. Melik YAZIR

Kürtaj ingilizcecurettagesözcüğünün türkçede söyleniş şeklidir ve bir materyali kazıma anlamına gelir. Jinekolojide rahim içindeki dokudan örnek almak ve ya evaküe etmek yani boşaltmak için kullanılan... Devamı »

Op. Dr. Volkan Serhat DEDE

          Kürtajın kelime anlamı kazımaktır. Kürtaj genel olarak rahim içinden doku almak anlamına gelir. Rahim içinden alınan doku ise genellikle gebelik ürünüdür. Kürtaj işlemi sıklıkla rahim içindeki... Devamı »

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

Genel anlamda kürtaj (küretaj) rahim içinden doku almayı ifade eder. Çok sık olarak, rahim içindeki gebeliğin sonlandırılması amacıyla uygulanır. Bunun dışında, tanı amacıyla biopsi veya tedavi amacıyla... Devamı »

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

Kürtaj işleminin neden olabileceği riskler kısaca şu şekilde sıralanabilir: Kanama, servikste zedelenme, rahim delinmesi,kürtajdan sonra parça kalması, enfeksiyon, kasık ağrısı, kürtajda kullanılan anesteziye... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

24 Mayıs 1983'te yürürlüğe giren "Aile Planlaması" kanunu gereğince, Bir gebe, gebeliğin 10. haftası doluncaya kadar, gebeliğine devam etmeme kararı alabilir ve bu gebeliğin sonlanması için tıbbi yardım... Devamı »

Op. Dr. İrfan TARHAN

Gebeliğin sonlandırılmasıdır.Yasal olarak çocuk aldırma 10 haftaya kadar olan gebeliklerde yapılır. Daha büyük gebeliklerin sonlandırılabilmesi için ilaç kullanımı, gebeliğin annenin hayatında tehlike... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ERGEZ

Kürtaj veya küretaj rahim içinde bir gebeliğin özel yöntemlerle sonlandırılmasıdır. Kürtaj kadının arzusuyla 10. gebelik haftasına kadar yasal olarak uygulanabilir. Evli kadınlarda kürtaj uygulamasında... Devamı »

Op. Dr. Ayşe DARAMA

KÜRTAJ NASIL YAPILIR? Kürtaj için gelen kadın önce muayene edilir. Son adet tarihi, kan grubu, geçirdiği hastalıklar, önceki gebelikleri, karşılaştığı sorunları olup olmadığı, geçmişte düşük, kürtaj olup... Devamı »

Op. Dr. Ayşe KONAÇ

Kürtaj eğer iyi ellerde ve hijyenik koşullarda yapılmaz ise bir takım riskler kaçınılmazdır. 1) Enfeksiyon ( kötü kokulu akıntı ile kendisini gösterir ), 2) Kürtaj sırasında rahim delinmesi (eğer... Devamı »

Op. Dr. Volkan Serhat DEDE

Kürtaj tekniği     ‘İlk gebeliğinde kürtaj yaptıranlar bir daha hamile kalamaz' gibi söylentiler sizi korkutabilir. Ancak bu söylenti tamamen yanlış ve gereksiz bir düşüncedir. Günümüzde kullanılan... Devamı »

Op. Dr. Volkan Serhat DEDE

Kürtaj Yasası (Kanunu) ÖZET Kimler Kürtaj Olabilir? (Gebeliğin kürtaj ile sonlandırılması esnasında aranan şartlar) 1-Gebelik 10 haftayı aşmamış olmalıdır. Önemli Not:Kürtaj... Devamı »

Op. Dr. Furkan KAYABAŞOĞLU

Kürtaj işlemlerinin riskleri nelerdir? Her cerrahi işlem beraberinde bazı komplikasyon risklerini de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle kürtaj işleminin konusunda uzman hekim tarafından, tam donanımlı... Devamı »

Op. Dr. Furkan KAYABAŞOĞLU

Kürtaj nasıl yapılır? Kürtaj işlemi genel ya da lokal anestezi altında uygulanabilir. Lokal anestezi rahime giden sinirlerin uyuşturulması ile yapılmaktadır. Ancak özellikle hiç doğum yapmamış kadınlarda... Devamı »

Op. Dr. Orhan ALAN

Revizyon burun ameliyatı, daha önce burun ameliyatı olmuş fakat herhangi bir sebepten dolayı tekrar burun ameliyatı olmak isteyen kişilere gerçekleştirilen operasyonun adıdır. Revizyon burun ameliyatının... Devamı »

Op. Dr. Güncel ÖZTÜRK

Burun Revizyonu (Sekonder Rinoplasti) Sekonder Rinoplasti Daha önce burnundan bir veya daha fazla operasyon geçirmiş olan hastaların, operasyon sonrası burun şeklinin istenilen estetik görsel... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 51 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 10501 kayıt bulundu.