x
Etiketler \ P \

progestan gebe kalmayı kolaylaştırır

Op. Dr. Semih HIZIROĞLU

•Hamilelik öncesi muayenedeki amaç nedir? Gebelikte yapılan takip kadar gebelik öncesi muayene ve danışma da önemlidir. Buradaki amaçlardan bir tanesi bilinen veya bilinmeyen bir hastalığın gebeliği ne... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Kadında gebe kalabilme şansı, adetin ilk günü birinci gün olmak suretiyle 6-7. günde başlar ve yumurtlamayı takip eden ilk günden sonra azalır. Her ay düzenli adet gören kadınlarda yumurtlama 14. gün civarındadır. "Basit... Devamı »

Op. Dr. Tevfik Uğur SİPAHİ

Bazı çiftler için gebe kalmak çok kolaydır . Bazı çiftler için ise biraz şans ve sabır gerekmektedir.Gebe kalmanın temelinde karmaşık olaylar dizisi yer alır. Her ay hipofiz bezinden salgılanan hormonlar... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Gebe Kalma Günleri Bir kadının hamile kalabilmesi için yumurtalıklarında düzgün bir yumurta oluşması , bu yumurtayı yumurtlaması ( ovulasyon ) ve yumurtlanarak overlerden (yumurtalıkladan) atılan bu... Devamı »

Op. Dr. Tolga ECEMİŞ

En sağlıklısı planlı hamilelik mi, yoksa sürpriz olanı mı? Planlı hamilelik hem kadın hem de bebek için en sağlıklısıdır. Doğum kontrol hapını bırakır bırakmaz hamile kalan kişilerin bebeklerinde anomali... Devamı »

Op. Dr. Numan BAYAZIT

Katıldığım bir panelde söz alan dinleyicilerden biri “ Dört çocuk doğurdum, hiç de doktora gitmedim, hepsi sapasağlam” diyerek gebelik takibi ile ilgili kendi düşüncesini söylemişti. Ondan sonra söz alanların... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 6 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 131 kayıt bulundu.