x
Etiketler \ P \

probiyotik

Dyt. Nesrin ERİŞ

“Probiyotik” ağızda, mide-barsak, üst solunum yolu ya da ürogenital kanalda faydalı insan sağlığında düzelme sağlayan mikroorganizmalardır. Sindirim sisteminin görevleri Yiyeceklerin sindirimi, Sindirimin... Devamı »

Dyt. Andaç YEŞİLYURT

Probiyotik kelimesi yunancada yaşam için anlamına gelmektedir. Kelimenin anlamından belli olduğu gibi insan sağlığında büyük öneme sahiptirler. Probiyotikler bulundukları konakçı... Devamı »

Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

Probiyotikler hakkında ne biliyorsunuz? Aslında duyduklarımız dışında çok daha geniş ve derin bir konu. Probiyotik insanlara sağlık veren canlı bakteri veya mantarlara verilen genel bir ad. Tarihte ekşi... Devamı »

Dyt. Gülsüm UYANIK

Fonksiyonel besinler doğal olarak içerdikleri bileşenleri ile besin gereksinimini karşılamanın yanında sağlık açısından da yarar sağlayan biyolojik öğeleri içeren, hastalıklardan koruyucu etkileri bulunan,... Devamı »

Op. Dr. Kenan ERTOPÇU

Günümüz tıbbının babası Hipokrat’ın ‘’ Bütün hastalıklar bağırsaktan başlar. Bağırsak hasta ise vücudun geri kısmı da hastadır.’’ sözüyle yazımıza başlayalım. Erişkin bir insan bağırsağında 100trilyon(yaklaşık... Devamı »

Dyt. Hilal BATMAZ

HASTALIKLARIN NEDENİ SAĞLIKSIZ BARSAKLAR OLABİLİR! Sağlık problemlerin giderilmesinde sağlıklı bir baĞIrsak florasının olması gerekir. Araştırmacılar vücutlarında yeterli sayıda yararlı bakteriye sahip... Devamı »

Dyt. Tolga İŞOĞLU

Mutlaka herkes probiyotik ve prebiyotikler hakkında bir şeyler duymuştur. Fakat tam olarak ne olduklarını biliyor musunuz? Yapılan beslenme araştırmaları gıdalardaki belirli fonksiyonel bileşenlerin sağlığın... Devamı »

Dyt. Esra TÜFEKÇİ

Probiyotik kelime anlamına baktığımızda “hayat için” demektir.son zamanlarda duymaya başladığımız probiyotikler bakterilerileri içeren diyetsel destekçilerdir. Aslına bakılırsa bakteri kelimesini duyunca... Devamı »

Dyt. Elif BİLGİN

Probiyotik nedir? Ne işe yarar? Yetişkin ve bebek sağlığı açısından ihtiyaç farkı var mı? prebiyotik nedir? Bebekler bunu dışarıdan mı almalı? Eksikliğinde yaşanabilecek sorunlar? Probitotik ; vücudu... Devamı »

Prof. Dr. Banu ÇAYCI

YOGURT: DOGAL PROBİYOTİK Probiyotikler sindirim sistemindeki florayı dengede tutan yararlı bakterilerdir.Bu bakteriler aynı zamanda sindirim sisteminde gıdaların parçalanarak vücuda alınmasına da yardımcı... Devamı »

Dyt. Emre UZUN

Probiyotik bakterilerin ürettiği temel besinler içeriğinde vitamin ve enzimler bulundurduğundan, bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek, zararlı mikroplardan vücudumuzu korumaya yardımcı olur. Mikroplara... Devamı »

Dyt. Özge ASLAN

Yeterli miktarda alındığı zaman kişinin sağlığı ve fizyolojisi üzerine olumlu etki gösteren yararlı (non-patojen) canlı mikroorganizmalardır. Probiyotiklerin sahip olması gereken özellikler; Zararsız... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 12 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 400 kayıt bulundu.