x
Etiketler \ Ö \

öfke kontrolü

Psk. İskender YUSUF

Öfke uygun ifade edildiği zaman son derece doğal bir duygudur. Ancak kontrolden çıktığı zaman yıkıcı hale dönüşür. yaşam kalitesini düşürür iş ve sosyal çevreye zarar vermeye başlayarak yanlızlaşmaya neden... Devamı »

Psk. Özge KOÇAK

Öfke kelime anlamı olarak; doyurulmamış isteklere, istenmeyen sonuçlara verilen son derece doğal, insani ve normal yaşamın sürdürülmesi için gerekli olan bir duygudur. Öfke duygusu sınırlandırılabildiği... Devamı »

Uzm. Psk. Emel DENİZCİ

Öfke nedir? Öfke tıpkı diğer duygular gibi normal, sağlıklı ve insana özgü duygulardan biri olmakla birlikte aynı zamanda incindiğimizi, yaşamımızdaki önemli bir sorunu ihmal ettiğimizi, haklarımızın... Devamı »

Uzm. Psk. Nilgün HASAN DEREKÖY

ÖFKE ve ÖFKE KONTROLÜ Öfke hayatımızın bir parçasıdır ve uygun ifade edildiğinde son derece doğal ve sağlıklı bir duygudur. Hatta kişinin uyarılmasını sağlayarak koruyucu ve harekete geçmesini sağlayıcı... Devamı »

Uzm. Psk. Şölen İNCE

ÖFKENİN DOĞASI VE ÖFKE KONTROLÜ Öfke doyurulmamış isteklere, istenmeyen sonuçlara ve karşılanmayan bek­lentilere verilen duygusal bir tepkidir. Tehditlere karşı doğal bir uyum tepkisidir. Öfke diğer... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Serdar ALPARSLAN

Çocukta Öfke Öfkenin sözlük anlamı; Engellenme, incinme ya da gözdağı karşısında gösterilensaldırganlık tepkisi, kızgınlık, hışım, hiddet, gazap. Hoşnutsuzluğun hakim olduğu kuvvetli bir duygudur.... Devamı »

Uzm. Psk. Emel DENİZCİ

Öfke karşılanmamış istekler, istenmeyen sonuçlar ve beklentiler sonucu oluşan doğal ve her insanda görülen evrensel bir tepkidir. “Kötü” bir duygu olarak görülerek hep zarar verici sonuçları ön plana çıkarılsa... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Ercüment DOĞAN

Öfke konrtol sorunu kadınlarda da görülmekle beraber daha çok erkeklerde karşımıza çıkan bir sorundur. Öfke kontrol sorunu olan kişi ortada anlamlı bir neden yokken durduk yere öfke patlaması yaşar ya... Devamı »

Uzm. Dr. Ahmet ŞENSES

Öfke kontrolü (Duyguların yönetilmesi) Dikkat eksikliği görülen çocuklar ve yetişkinler üzerine yapılan çalışmalarda sorunun sadece dikkat alanında bulunmadığı, sıklıkla sorunların 6 grupta görüldüğünden... Devamı »

Psk. Kübra ERİŞ

Öfke, insanın doğasında var olan temel duygulardan biridir. Kişinin çevresinde olup biten olaylara ya da kendisine yönelik her türlü tehdide karşı gösterdiği bir savunma biçimidir. Aynı zamanda, insanoğlu... Devamı »

Psk. Dan. Yetkin KUŞAN

ÖFKE(SİZ)SİNİZ ! “Öfkeliyken konuş, göreceksin ki pişman olacağın en güzel konuşmayı yapacaksın.” der Amrose Bierce. Hepimiz amacımızı aşan konuşmalar yapmışızdır. Öfkenin esiri olmuş belki de olmak... Devamı »

Psk. Dan. İnci KAVİ

Öfke en kolay gözlemleyebileceğimiz insan davranışlarından biridir. Yakın çevremizde öfke kontrol sorunu yaşayan bir insanı çoğu zaman tedirginlikle izleriz. Öfkeli bir insanla muhatap olduğumuzda çoğu... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Engin EKER

ÇOCUKTA ÖFKE İnsanoğlu, annesinin zihnine ve rahmine düştüğü ilk andan itibaren arzu doyumunun peşindedir. Anne karnında ve doğumdan bir yaşa kadar olan süreçte anne, bebeğin ihtiyaçlarını her seferinde... Devamı »

Uzm. Psk. Beril PAPUÇÇUER

~ÖFKE Öfke aslında normal ve sağlıklı bir duygudur. Ama kontrolden çıkıp da yıkıcı hale dönüştüğünde, okul ya da iş hayatınızda, kişisel ilişkilerinizde sorunlara yol açar. Öfke çok çeşitli olaylar... Devamı »

Pedagog Tansu OSKAY

Öfke nöbetleri her ebeveynin ya da öğretmenin başına gelen davranış biçimlerindendir. 1-4 yaş arası çocukların çoğu, haftada 1 ya da daha fazla öfke nöbeti geçirebilir.. Bazı çocuklar öfke nöbetlerini... Devamı »

Psk. Sevim ÖZCAN

Öfke tek boyutlu bir duygu değildir, tamamiyle kötü bir duygu olarak da görmememiz gerekmektedir. Öfke duygusunun merkezinde kişinin kendine gösterilmesini beklediği için başlattığı isyan vardır.’Benim... Devamı »

Psk. K. Esen EKİNCİ

Öfke,insanın mutluluk ,üzüntü,korku ve nefret gibi temel duygularından birisidir. Bireyin planları,istek ve ihtiyaçları engellendiğinde,haksızlık,adaletsizlik ve kendi benliğine... Devamı »

Uzm. Psk. Dilek ÇELEBİ ÇELİK

Genel olarak baktığımızda öfke,doyurulmamış isteklere, istenmeyen sonuçlara ve karşılanmayan beklentilere verilen, son derece doğal, evrensel, insani ve uygun ifade edildiğinde son derece sağlıklı olan... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Rıdvan ÜNEY

Öfke insanın algıladığı bir tehdit, engellenme ya da hakaret sonrası sergilediği düşmanlık davranışıdır. Öfkenin altında yatan durum ise kişinin algıladığı bu tehdidin ortadan kaldırılması çabasıdır. Tamamen... Devamı »

Uzm. Psk. Duygu KAYA

Öfke, hepimizin zaman zaman hissettiği, güçlü ve agresif tutum ve davranışlara yol açabilen, doğal ve çoğu zaman otomatik bir tepkidir. Öfke kontrolü üzerinde uzmanlaşan terapistlere göre, bazı insanlar... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 54 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 7282 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 3 kayıt bulundu.