x
Etiketler \ Ö \

öfke kontrolu

Uzm. Dr. R. Sabri YURDAKUL

Öfke kontrolu Zaman zaman çoğumuz öfkemizi kontrol edemediğimizden İnsanlara gereğinden fazla tepki verdiğimizden şikayet eder Bunu nasıl yeneceğimizi düşünürüz Öfkeyi kontrol edebilmek için... Devamı »

Uzm. Psk. Duygu KAYA

Öfke, hepimizin zaman zaman hissettiği, güçlü ve agresif tutum ve davranışlara yol açabilen, doğal ve çoğu zaman otomatik bir tepkidir. Öfke kontrolü üzerinde uzmanlaşan terapistlere göre, bazı insanlar... Devamı »

Psk. Özlem AKKEL

ÖFKE,Bir duygu durumu olduğu için öncelikle duygunun tanımına bakalım. Duygu,heyecansal ve düşsel unsurların karışımından oluşan ve her türlü uyaran yokluğunda da varlığını sürdürebilen karmaşık ruhsal... Devamı »

Uzm. Psk. Şahin UÇAR

4. Çevre Değişikliği Bazen, sinirlenip öfkelenmemize yol açan “şeylerin” yakın çevremizde olduğunu fark ederiz. Sorunlar ve sorumluluklar üzerinize öylesine yıkılır ki düştüğünüz tuzağa ve o tuzağı... Devamı »

Uzm. Psk. Şahin UÇAR

İletişimde İyileştirme Kızgın ve öfkeli insanlar genellikle düşünmeden yargılama ve bu yargıları yönünde de davranma eğilimindedirler. Bu yargılar da bazen çok gerçek dışı olabilmektedir. Eğer çok elektrikli... Devamı »

Uzm. Psk. Şahin UÇAR

Seçenek Listesi ØTüm seçenekleri sıralama: Aklınıza gelen ve çözüme yararı olabilecek tüm seçenekleri (saçma bile olsa) düşünün ve kaydedin. ØListenize “kaçma” (görmezden gelme) seçeneğini yazmayı... Devamı »

Uzm. Psk. Şahin UÇAR

Bazen öfke duygularımız yaşamımızdaki gerçek ve kaçınılmaz sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Kızgınlık duyguları böyle zamanlarda bu zorluklar karşısında yaşanan doğal ve sağlıklı duygulardır. Böyle... Devamı »

Uzm. Psk. Şahin UÇAR

Öfke kontrolü için denenebilecek ve sakinleşmeye yardımcı olabilecek bazı basit gevşeme teknikleri aşağıda sıralanmıştır. ØKarnınızı dolduracak şekilde (diyaframınızdan) derin nefesler alın; göğsünüzün... Devamı »

Uzm. Psk. Fatma ÇAKIR ÇALIŞKAN

ÖFKE KONTROL SORUNU Öfke duygusu hayatımızda, tahrip edici ve yıkıcı şeyler çağrışım yapmakla beraber,ölçülü ifade edildiğinde fonksiyonel bir duyguya dönüştürülebilmekte; ancak ifade... Devamı »

Psk. Duygu YAKUPOĞLU

Öfke; bizim için hoş olmayan durumlara karşı verdiğimiz temel duygulardan biridir. Günlük yaşantımızda hoşumuza gitmeyen, sinirimizi bozan olaylarla karşılaşabiliriz. Bunlardan bazıları; sizi anlamayan... Devamı »

Uzm. Psk. Şahin UÇAR

Kızgınlık, çok hafif bir rahatsızlıktan yoğun bir öfke ve hiddete kadar değişen yoğunlukta yaşanan bir duygudur. Kızgınlık, doğada sadece insanlarda varolan bir duygu değildir. Pek çok hayvan türünde de... Devamı »

Uzm. Psk. Fatma ÇAKIR ÇALIŞKAN

Ego nun en gizli ve belirleyici özelliklerinden biri 'kontrol etme' eğiliminin olmasıdır. Sahip olduğu her şeyi kontrol etmek ister. Bedenini, işini, arkadaşlarını, eşini, çocuğunu vb. Daha çok baskın... Devamı »

Uzm. Psk. Nilgün HASAN DEREKÖY

ÖFKE ve ÖFKE KONTROLÜ Öfke hayatımızın bir parçasıdır ve uygun ifade edildiğinde son derece doğal ve sağlıklı bir duygudur. Hatta kişinin uyarılmasını sağlayarak koruyucu ve harekete geçmesini sağlayıcı... Devamı »

Psk. Özge KOÇAK

Öfke kelime anlamı olarak; doyurulmamış isteklere, istenmeyen sonuçlara verilen son derece doğal, insani ve normal yaşamın sürdürülmesi için gerekli olan bir duygudur. Öfke duygusu sınırlandırılabildiği... Devamı »

Uzm. Psk. Emel DENİZCİ

Öfke nedir? Öfke tıpkı diğer duygular gibi normal, sağlıklı ve insana özgü duygulardan biri olmakla birlikte aynı zamanda incindiğimizi, yaşamımızdaki önemli bir sorunu ihmal ettiğimizi, haklarımızın... Devamı »

Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY

‘Niçin bu evde kimse bana yardım etmiyor?’ ‘Gürültü yapmayın da maçı seyredeyim.’ ‘Kaç kere ödevlerini bitirmeden dışarı çıkma dedim sana?’ ‘Hiç laftan anlamıyorsun!’ Bu öfkelerin ortak yanı... Devamı »

Uzm. Psk. Aylin AYDEMİR TÜRKOĞLU

Hepimizin, yaşamımız boyuncu hissettiği yoğun duygular vardır. Öfkede ne kadar olumsuz ve kötü olarak bir duygu olarak görülsede üzüntü,heyecan,mutluluk sevinç gibi bir duygudur.Bütün duygularımızın hepsi... Devamı »

Psk. Nezahat BİNGÖL

Öfke... A. Normal, B. Herkes tarafından hissedilen, C. Vazgeçilemeyen, D. Güçlü fakat kontrol edilmesi öğrenilebilen, E. Saldırganlıkla aynı şey olmayan (saldırganlık; öfkenin kontrol edilemediği... Devamı »

Uzm. Psk. Şölen İNCE

ÖFKENİN DOĞASI VE ÖFKE KONTROLÜ Öfke doyurulmamış isteklere, istenmeyen sonuçlara ve karşılanmayan bek­lentilere verilen duygusal bir tepkidir. Tehditlere karşı doğal bir uyum tepkisidir. Öfke diğer... Devamı »

Prof. Dr. Ataman TANGÖR

Trafikte kural dışı davranışlar, ya da bir sırada beklerken hakkımıza tecavüz edilmesi genelde birden öfkemizin kabarmasına yol açan davranışlardır. Bu tür davranışlara farklı tepkiler veririz : bazımız... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 123 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 40984 kayıt bulundu.