x

Uzm. Dr. Zekeriya GÜR

Obezite tek kelimeyle şişmanlık olarak açıklayabiliriz. Pek çok kıstası olmakla beraber obezite tanısı konmasında en yaygın kullanılan ölçütler şunlardır: 1. Vücut kitle indeksi 2. Deri kıvrım kalınlığı 3.... Devamı »

Dyt. Merve KAYALI

Vücutta aşırı ölçüde yağ birikmesi olan şişmanlık ya da diğer adıyla obezitedir. Eski çağlardan yakın zamanlara kadar şişmanlık bir güç, sağlık ve zenginlik simgesi iken, günümüzde tedavi edilmesi gereken... Devamı »

Uzm. Dr. Berna Şadiye EGEMEN

OBESİTE (ŞİŞMANLIK) NEDİR? Obesite - Şişmanlık vücutta yağların normalden fazla olması anlamına gelen bir hastalıktır. Bu durumda yağ dokusunun oranı diğer dokulara göre artmıştır. Bedendeki toplam... Devamı »

Prof. Dr. M. Ziya MOCAN

Obezite vücutta fazla yağ kitlesinin birikmesine verilen addır. Obezite 1980'lerde %14,5 sıklığında rastlanırken 2000'li yıllarda %30,5 oranlarına çıkmıştır. Aşırı obezite ise %4,7 oranında... Devamı »

Op. Dr. Gökhan ÖZDEMİR

Alışık olduğumuz sözlerdir bunlar. Her nedense kendimize, hissettiğimiz veya şu anda hissedemediğimiz zararlar veriyor olsa da, sosyal yaşamımız içerisindeki zevklerimizden, alışkanlıklarımızdan ve de... Devamı »

Uzm. Dr. Ferda DORA

ABD'de erişkinlerin 1/3'ü ;6-19 yaş arası her 6 çocuktan biri obez olarak değerlendirilmektedir.Bugün sigaranın yaptığı tıbbi komplikasyonlardan fazlasını obezitenin sebep olduğu; insüline bağlı olmayan... Devamı »

Prof. Dr. Koray TEKİN

Obezite, vücutta fiziksel standartları aşan oranda yağ dokusu birikmesidir. Kalori alımımız harcamamızı aştığında obezite oluşur. Dünyada en önemli sağlık sorunları arasında yer alan obezitenin oranı ülkemizde... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Ali YERDEL

1. Obezite ve “morbid obezite” nedir? “Obezite” şişmanlık demek olup kabaca; vücutta normalden fazla “yağ” birikmesi anlamına gelir. Obezitenin nedeni özetle ; harcandığından fazla kalori alınması ve... Devamı »

Op. Dr. Eyüp YELDAN

OBEZİTE CERRAHİSİ SONRASI KABIZLIK VE ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER Kabızlık obezite cerrahisi sonrası, hastalarının sık karşılaştığı bir durumdur. Obezite cerrahisi sonrasında sindirim sisteminin değişmesine... Devamı »

Uzm. Psk. Adil MAVİŞ

Obezitenin dünyada hızla yaygınlaşması ve bunu önleyebilmek adına şişmanlık ameliyatlarının ülkemizde Sağlık Bakanlığı’nca sigorta kapsamına alınması; morbit obezite ve ona bağlı rahatsızlıkların çağımızın... Devamı »

Uzm. Dyt. Özgecan ASTARLI

Dünyada 1 milyardan fazla insan fazla kiloludur. 315 milyon insanın vücut kitle indeksi (BKİ) > 30 kg / m² arasındadır. Yani dünyada 300 milyondan fazla insan obezdir. Bu rakam hızla artmakta ve... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Obezite,başlangıcta gelişmiş ülkelerin sorunu olarak kabul edilirken gelişmekte olan ülkelerde de gelir düzeylerinin artması, batı yaşam tarzının benimsenmesi, enerji alımı artarken enerji harcanmasının... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK

~~Obezite nasıl tedavi edilir? Hangi tedavi yöntemleri uygulanır? Obezite öncelikle konservatif yöntemler dediğimiz diyet, spor, akupunktur ve bazı ilaçlar kullanılarak yapılan tedavi yöntemleri ile kontrol... Devamı »

Uzm. Dr. Zekeriya GÜR

Obeziteyi tek kelimeyle şişmanlık olarak açıklayabiliriz. Pek çok kıstası olmakla beraber obezite tanısı konmasında en yaygın kullanılan ölçütler şunlardır: 1. Vücut kitle indeksi (VKİ) 2. Deri kıvrım... Devamı »

Op. Dr. İbrahim ÇOLHAN

OBEZİTE VE KANSER İLİŞKİSİ Obezite; özefagus, pankreas, kolon-rektum, meme ( menopoz sonrası), endometrium (rahim içi duvarı), böbrek, tiroid, mesane kanserleri gibi birçok kanser türünün gelişmesinde... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Gebe kalmak istediğinizdeelbette ideal kilo da olunmasa bile, aşırı obez de olmamalısınız. Aşırı obez olduğunuz taktirde karında aşırı yağlanma olduğu için tüplerinizden sperm geçişi zor olabilir, yumurtlama... Devamı »

Doç. Dr. Bahadır EGE

Obezite, dünyada ve ülkemizde ciddi sağlık sorunlarına yol açan önemli bir halk sağlığı problemidir. Son yıllarda özellikle gelişmiş ülkelerde obezite ile mücadele sağlık hizmet sunumunun önemli bir bölümünü... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK

Çağımızın en önemli sorunlarından biri obezite. Tüm dünyada ölüm nedenleri arasında ilk sırada gösteriliyor. Obezite sadece bir dış görünüş sorunu değil, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, diz ağrıları,... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Sabri BURHANOĞLU

Depresyon ve Obezite Depresyon da obezite de dünya çapında sıklıkla karşılaşılan birer sağlık problemleridir. Son yıllarda yapılan çalışmalar obezite ve depresyon arasında bir ilişki olduğunu belirtmekte... Devamı »

Dyt. Mahmut GÜMÜŞAY

İnsanoğlunun yaratılışından bugüne değin türlü felaketler silsilesi devam etmiş ve insanoğlunun varlığı süresincede devam edecektir.Kimi zaman bu felaketler tufanlar olmuştur,kimi zaman depremler,kimi... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 219 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 920 kayıt bulundu.
Obezite nedir?

Obezite nedir?

Obezite neden bir hastalıktır?

Obezite neden bir hastalıktır?

Obezite nedir? Dereceleri var mıdır?

Obezite nedir? Dereceleri var mıdır?

Obezite nedenleri ve sıklığı

Obezite nedenleri ve sıklığı

Obezite ameliyatları nelerdir?

Obezite ameliyatları nelerdir?

Obezite cerrahisi nedir?

Obezite cerrahisi nedir?

Obezite tanısı nasıl olur ?

Obezite tanısı nasıl olur ?

Obezite kimlerde görülür ?

Obezite kimlerde görülür ?

Obezite tedavisi nasıldır?

Obezite tedavisi nasıldır?

Obezite ne demektir?

Obezite ne demektir?

Obezite (Şişmanlık) nedir?

Obezite (Şişmanlık) nedir?

Obezite ve Metabolik cerrahi

Obezite ve Metabolik cerrahi

Robotik obezite cerrahisi

Robotik obezite cerrahisi

Obezite ve cerrahi tedavisi

Obezite ve cerrahi tedavisi

Sayfa: 1 / Toplam 191 kayıt bulundu.

İngiliz doktorlardan yüzde 20 vergi önerisi!

İngiltere'de yapılan bir araştırma kola gazoz gibi gazlı içeceklere uygulanacak olan yüzde 20'lik verginin, ülkedeki obezite oranını yüzde 1.3 oranında düşüreceğini ortaya koydu. Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de... Devamı »

Anne ölümleri son 24 yılda yüzde 45 azaldı

Dünyada geçen yıl 289 bin anne, doğumla ilgili komplikasyonlar nedeniyle öldü.Hamilelik ve doğumdan kaynaklanan anne ölümlerinde dünyada son 24 yılda yüzde 45, Türkiye'de yüzde 57 azalma kaydedildi. Dünya... Devamı »

Müezzinoğlu: Hekim açığı 5 yıl içinde kapanacak

Müezzinoğlu, Türkiye'de doktor açığı bulunup bulunmadığına ilişkin sorusuyu cevaplarken, sağlık alanında en büyük sorunun uzman hekim açığı olduğunu söyledi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'de... Devamı »

50. Türk Pediatri Kongresi’nde Nestlé’nin katkılarıyla ‘Erken Dönem Bebek Beslenmesinin Uzun Dönem Sağlığa Etkisi’ tartışıldı

Türk Pediatri Derneği tarafından Antalya’da düzenlenen 50. Türk Pediatri Kongresi'nde “Tüm Yönleriyle Erken Dönem Beslenmenin Uzun ve Kısa Dönem Sağlığa Etkisi” temalı oturum Nestlé’nin desteği ile gerçekleşti.... Devamı »

Bilim insanları Parkinson hastalığı ve esansiyel tremor gelişiminden sorumlu geni buldular.

Bilim insanları Parkinson hastalığı ve esansiyel tremor gelişiminden sorumlu geni buldular. Araştırma, bilim alanında en prestijli yayınlardan olan Amerikan Bilimler Akademisi’nin yayın organı Proceedings... Devamı »

Diyabet Köyü için 15 günde 2 milyon adım

Diyabet Köyü için 15 günde 2 milyon adım Türkiye’nin İlk Diyabet Köyü’nün yapımı için, Türkiye Diyabet Vakfı ve AstraZeneca Diyabet’in koşulsuz desteğiyle başlatılan “Adımı Tarihe Yazdım” kampanyasında,... Devamı »

Vücuttaki yağ oranını düşüren molekül tespit edildi

ABD'li bilim insanları, egzersizin sağladığı faydaların vücuttaki kaynağı olan molekülü tespit etti. ABD'li bilim insanları, egzersizle elde edilen olumlu kazanımların kaynağı olan kaslardaki küçük... Devamı »

Şeker yağdan 'daha zararlı'

ABD'nin first lady'si Michelle Obama, bu hafta gıda etiketlerinin yeni kurallarla, yeniden düzenlenmesini önerdi.Gıdaların içindeki yağa odaklanmak yerine beslenme değeri çok daha az olan şekere odaklanılması... Devamı »

Ankara'da aile hekimleri günde 46 hasta muayene ediyor

Ankara Halk Sağlığı Müdürü Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Müdürlüğe bağlı aile hekimlerince 15,3 milyon hasta muayenesi gerçekleştirildiğini, bu sayının Ankara genelindeki muayenelerin yaklaşık yüzde 36'sını... Devamı »

Kalp girişimsel işlemlerinin eğitiminde hastasız dönem...

BAYER, SIMCASE İNVAZİV PROJESİ İLE HEKİMLERİN EĞİTİMİNDE HASTASIZ ANJİYO DÖNEMİNİ BAŞLATTI İstanbul, 10 Haziran 2014 – Kardiyoloji alanında alışılmış uygulamaların dışına çıkarak, uzun vadeli... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 10 kayıt bulundu.