x
Etiketler \ M \

myom gebeliği engeller mi

Uzm. Dr. Tayfun GARİP

Kan şeker düzeyinin yüksekliği ile seyreden diyabet, çağın hastalığı olarak görülüyor. Tüm dünyada hızlı bir artış gösteren, başlı başına kontrol altına alınması gereken bir hastalık olan diyabet; 35 yaşın... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Erhan KARAALP

Myomlar rahim ve rahim ağzında görülen, rahim yapısında bulunan düz kas dokusundan gelişen iyi huylu tümöral yapılardır. Tümör kelimesi tüm insanlarda kanser... Devamı »

Doç. Dr. Nermin KÖŞÜŞ

Gebelikte ultrasonda myom görülme ihtimali yaklaşık % 4’tür. Anne adayının yaşı ilerledikçe gebelikte myom görülme olasılığı da artar. Myomlar bazen gebe kalmayı zorlaştırabilir. Ancak asıl önemli olan... Devamı »

Doç. Dr. Aydın KÖŞÜŞ

100 gebeden dördünde ultrasonda myom saptanabilir. Özellikle ilk gebelikte daha sıktır. Anne adayının yaşı ilerledikçe gebelikte myom görülme olasılığı da artar. Myomlar bazen gebe kalmayı zorlaştırabilir.... Devamı »

Dyt. Mustafa TİLEKLİ

Ramazan ayında kilo vermenin mümkün olup olmadığı her yıl en çok tartışılan konuların başında gelmiştir. Toplumda genel kanı oruç tutarken kilo verilemediği yönünde olmakla birlikte bu tam olarak doğru... Devamı »

Prof. Dr. Ulun ULUĞ

Endometriozis sorununda, kadının adet döngüsünde gerçekleşen davranışlar, rahim dışında gerçekleşir. Rahim dışına yerleşen odaklar, adet döngüsünde, rahimde sergiledikleri davranışı sergilemeye devam eder.... Devamı »

Doç. Dr. Nermin KÖŞÜŞ

Myom ameliyatları hastanın yaşına, çocuk isteğine myomun tipine, yerleşim yerine ve büyüklüğüne göre değişir. Rahim içindeki myomlar histeroskopi dediğimiz kapalı yöntemle kesi olmadan çıkarılırken, rahim... Devamı »

Op. Dr. Rami ASKER

GEBELİKTE SUÇİÇEĞİ HASTALIĞI TEHLİKELİ Mİ? suçiçeği hastalığına herpesvirüs ailesinden olan varicella(suçiçeği) ve zoster(zona) iki ayrı klinik tablodan sorumlu olan varicella zoster virüsü yol açar.virüs... Devamı »

Dyt. Selin ŞAHİN

Hamilelikte mide yanmasının artmasının nedeni progesteron hormonudur. Bu hormon mide ve yemek borusu arasındaki kapakçığın gevşemesine neden olur. Sonuç olarak mide asiti yemek borusuna geçer ve yemek... Devamı »

Op. Dr. Handan NAMLI

Hamilelik pek çok çiftin özlemle beklediği bir olayken, bazen kafa karıştıran kötü sürprizlerle karşılaşmak çiftlerin sevinçlerini bir anda endişeye dönüştürebilmektedir. Bu durumlardan bir tanesi de dış... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 10 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1831 kayıt bulundu.