x
Etiketler \ M \

myom gebeliği engeller mi

Uzm. Dr. Tayfun GARİP

Kan şeker düzeyinin yüksekliği ile seyreden diyabet, çağın hastalığı olarak görülüyor. Tüm dünyada hızlı bir artış gösteren, başlı başına kontrol altına alınması gereken bir hastalık olan diyabet; 35 yaşın... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Erhan KARAALP

Myomlar rahim ve rahim ağzında görülen, rahim yapısında bulunan düz kas dokusundan gelişen iyi huylu tümöral yapılardır. Tümör kelimesi tüm insanlarda kanser... Devamı »

Doç. Dr. Nermin KÖŞÜŞ

Gebelikte ultrasonda myom görülme ihtimali yaklaşık % 4’tür. Anne adayının yaşı ilerledikçe gebelikte myom görülme olasılığı da artar. Myomlar bazen gebe kalmayı zorlaştırabilir. Ancak asıl önemli olan... Devamı »

Doç. Dr. Aydın KÖŞÜŞ

100 gebeden dördünde ultrasonda myom saptanabilir. Özellikle ilk gebelikte daha sıktır. Anne adayının yaşı ilerledikçe gebelikte myom görülme olasılığı da artar. Myomlar bazen gebe kalmayı zorlaştırabilir.... Devamı »

Prof. Dr. Ulun ULUĞ

Endometriozis sorununda, kadının adet döngüsünde gerçekleşen davranışlar, rahim dışında gerçekleşir. Rahim dışına yerleşen odaklar, adet döngüsünde, rahimde sergiledikleri davranışı sergilemeye devam eder.... Devamı »

Dyt. Mustafa TİLEKLİ

Ramazan ayında kilo vermenin mümkün olup olmadığı her yıl en çok tartışılan konuların başında gelmiştir. Toplumda genel kanı oruç tutarken kilo verilemediği yönünde olmakla birlikte bu tam olarak doğru... Devamı »

Doç. Dr. Nermin KÖŞÜŞ

Myom ameliyatları hastanın yaşına, çocuk isteğine myomun tipine, yerleşim yerine ve büyüklüğüne göre değişir. Rahim içindeki myomlar histeroskopi dediğimiz kapalı yöntemle kesi olmadan çıkarılırken, rahim... Devamı »

Uzm. Dr. Buket BAYRAM

Vitamin D kemik sağlığı yanında immün sistemin sağlıklı çalışması, kas ve beyin gelişimi için önemli bir vitamindir. Besinlerle Vitamin D ihtiyacının ancak %20'sini karşılayabiliriz. Vitamin... Devamı »

Op. Dr. Tevfik Uğur SİPAHİ

Hamile kadınların çoğunda, genellikle de ilk üç ay da sabah bulantısı ortaya çıkar. Bu son derece yaygın bir durumdur.Yükselen hormon değerleri, tansiyonda dalgalanmalar ve karbonhidrat metabolizmasındaki... Devamı »

Op. Dr. Korkut ARSLAN

Hamile kadınların 3’te 2’sinde görülen reflü, gebelikte görülen mide yanması şikayetinin esas nedenidir ve sindirim enzimleri içeren mide sıvısının yukarıya yemek borusuna doğru kaçması ile bu sıvıya dayanıklı... Devamı »

Dyt. Selin ŞAHİN

Hamilelikte mide yanmasının artmasının nedeni progesteron hormonudur. Bu hormon mide ve yemek borusu arasındaki kapakçığın gevşemesine neden olur. Sonuç olarak mide asiti yemek borusuna geçer ve yemek... Devamı »

Op. Dr. Rami ASKER

GEBELİKTE SUÇİÇEĞİ HASTALIĞI TEHLİKELİ Mİ? suçiçeği hastalığına herpesvirüs ailesinden olan varicella(suçiçeği) ve zoster(zona) iki ayrı klinik tablodan sorumlu olan varicella zoster virüsü yol açar.virüs... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Aylin HASBAY BÜYÜKKARAGÖZ

Gebelikte Mide Bulantıları ve Beslenme Önerileri Gebelik döneminde kadınların % 50-90 ı özellikle sabahları olmak üzere gün içerisinde mide bulantısı çekmektedir.... Devamı »

Prof. Dr. Hakan ŞATIROĞLU

Gebeliğin devamlılığını sağlamak ve 9 ay sonunda sağlıklı bir bebeği anne adayımızın kucağına teslim etmek asıl önemli olan. İşte bu aşamada gebeliğin devamlılığını engelleyen durumlardan biri de... Devamı »

Op. Dr. Seçil GÜNAY AVCI

Tabii ki yapılabilir. Hamilelik kadınlara oldukça ağır yükler getiren bir durum gibi algılandığından bazen hamile olduğunu yeni anlamış bir hastanız size şöyle sorar: Peki ben artık ağrı kesici veya hiçbir... Devamı »

Op. Dr. Seçil GÜNAY AVCI

Hamilelik kadının yaşadığı doğal bir süreç olduğu için hayatınızda çok büyük değişikliklere sebep olabilecek bir durum değildir. Bu yüzden bakımını yaptırdığınız, aşıları tamamlanmış, temizliğine özenilmiş... Devamı »

Op. Dr. Handan NAMLI

Hamilelik pek çok çiftin özlemle beklediği bir olayken, bazen kafa karıştıran kötü sürprizlerle karşılaşmak çiftlerin sevinçlerini bir anda endişeye dönüştürebilmektedir. Bu durumlardan bir tanesi de dış... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 17 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1344 kayıt bulundu.