x

Prof. Dr. Hasan SERDAROĞLU

Miyom uterusun (rahmin) adele dokusundan gelişen selim urlara verilen addır. Leiyomiyoma da denir. Genital organların en sık görülen tümörüdür. Ortama kadınların %20-%25 inde görülür.Yani her dört, beş... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim ESİNLER

Miyomnedir? Miyomlar rahim kasından üreyen tümörlerdir. İyi huyludurlar. 35 yaş üstün kadınların yaklaşık %40'ında görülürler. Tek veya çok sayıda olabilirler. Yerleşim yerlerinde göre isimlendirilirler. Şikâyet Genellikle... Devamı »

Op. Dr. Serdar KOÇ

Miyom nedir? Miyom,rahim dokusu ile alakalı meydana gelen selim tümörlerdir. Miyom kadınlarda en sık rastlanılan tümörler arasında yer almaktadır. 35 yaşını geçmiş kadınların çoğunluğundamiyomteşhisi... Devamı »

Op. Dr. Melik YAZIR

Miyom Nedir? Rahmin düzkas hücrelerinden kaynaklanan selim yani iyi huylu tümördür. Kadın leğen kemiği içinde en sık görülen neoplazmdır. Miyom oluşmasının sebepleri nelerdir? Rahim düzkas hücrelerinden... Devamı »

Op. Dr. Serdar KOÇ

Miyomlar; rahmin içini saran tabakadan çıkan iyi huylu tümörlerdir. Genel olarak 35 yaşın üzerindeki kadınlarda 1/3 oranında görülürler. Çap olarak 1 cm ile 15 cm aralığındadırlar. Miyomlar ( myom... Devamı »

Doç. Dr. Gürkan ARIKAN

Miyom (myom) kadınlarda karın içinde en sık görülen hastalıktır. rahim kasından (kırmızı kas dokusu) kaynak alan ve rahim şeklinin dışına taşan iyi huylu kitlelere miyom (myom) denir. Myom neden ortaya... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Miyom, rahimin kas tabakası ya da bağ dokusundan kaynaklanan iyi huylu bir tümördür. Kadınlarda ilerleyen yaşla beraber miyom görülme sıklığı da artar. Kırk yaş ve üzerindeki her 3 kadından en az 2'sinde... Devamı »

Op. Dr. Halit Fırat ERDEN

PKOS ve Miyo-inositol Nedir? Polikistik Over Sendromu (PCOS), bir kadının hormonu dengesizliği olduğunda ortaya çıkar. PCOS için genel semptomlar arasında adet düzensizliği, yumurtalıklarda çok sayıda... Devamı »

Op. Dr. Cahit BOZYEL

Histeroskopinin Uygulama Alanları Histeroskopi tekniği üreme sistemiyle ilgili pek çok sağlık sorununda kadınların rahat nefes almasını sağlıyor. Çünkü yöntem tek seansta hem teşhis hem de tedavi imkânı... Devamı »

Doç. Dr. Gürkan ARIKAN

AMELİYATSIZ MİYOM TEDAVİSİ Magnet rezonans rehberliğinde ses dalgalarının fokuslanması (high-intensity focused ultrasoundguided bymagnetic resonance(MR-HIFU) işlemi binlerce hastada başarı ile... Devamı »

Prof. Dr. Ümit ÖZEKİCİ

Myomlar, doğurganlık çağındaki kadınlarda görülen, kanseröz olmayan yapılardır. Halk arasında ‘rahimde ur’ olarak bilinirler. Rahim kanseri riskini arttırmazlar ve hemen asla kanserleşmezler. Nerdeyse... Devamı »

Prof. Dr. Murat ARSLAN

Miyomlar rahimin kas tabakasından gelişen ve çok sık rastlanılan iyi huylu tümörlerdir. 35 yaş üzerindeki her 3 kadının birinde saptanır.Kadının yaşı, sayıları, büyüklükleri, rahimin neresinde yer aldıkları... Devamı »

Op. Dr. Rami ASKER

Miyomlarrahimde ortaya çıkan, rahim duvarının dokusundan kaynaklanan, çapları genelde 1-15 cm arasında değişen fakat daha büyük çaplara da ulaşabilen,genellikle iyi huylu olup fakat nadiren kötü huyluya... Devamı »

Op. Dr. Erkan COŞKUN

MİYOM(MYOM) NEDİR? Miyoma Uteri ve Fibromyoma rahimin kendisinin veya damarlarının düz kaslarından veya içindeki bağ dokusundan, gelişen iyi huylu bir tümördür. Doğurganlık... Devamı »

Prof. Dr. Fuat DEMİRCİ

Her 4-5 kadından birinde miyom bulunmaktadır. Miyom iyi huylu bir tümördür ve miyom saptanan hastaların mutlaka ameliyat olması gerekmez. Miyom kısırlık, düşük, aşırı kanama, etraftaki organlara bası gibi... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 15 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1638 kayıt bulundu.
Miyom tam olarak nedir?

Miyom tam olarak nedir?

Miyom nedir? Tedavisi nasıldır?

Miyom nedir? Tedavisi nasıldır?

Miyom ve Polip nedir?

Miyom ve Polip nedir?

Kısırlıkta miyom tedavisi

Kısırlıkta miyom tedavisi

Miyomda rahim çıkarılmalı mı?

Miyomda rahim çıkarılmalı mı?

Miyom ne anlama gelmektedir?

Miyom ne anlama gelmektedir?

Miyom ve gebelik birbirini nasıl etkiler?

Miyom ve gebelik birbirini nasıl etkiler?

Miyom ve gebelik ilişkisi

Miyom ve gebelik ilişkisi

Miyom nedir? Nasıl tedavi edilir?

Miyom nedir? Nasıl tedavi edilir?

Miyom ne anlama gelir?

Miyom ne anlama gelir?

Sayfa: 1 / Toplam 16 kayıt bulundu.

HER 2 KİŞİDEN BİRİNİN BAŞI AĞRIYOR

HER 2 KİŞİDEN BİRİNİN BAŞI AĞRIYOR HER 6 KİŞİDEN BİRİNDE NÖROLOJİK BELİRTİ GÖRÜLÜYOR Türk Nöroloji Derneği’nin 21-27 Kasım 2014 tarihleri arasında Antalya’da düzenlediği 50’nci Ulusal Nöroloji... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 1 kayıt bulundu.