x
Etiketler \ M \

mikrofoliküler hücre nedir

Prof. Dr. Zafer ÖZSOY

Döllenmiş bir yumurtadan sonra oluşan hücre çoğalarak, vücuttaki her organın oluşması içinfarklılaşır. İşte bu hücreler devamlı kendini yenileyebilen ve çoğalabilen ana kök hücrelerdir. Bebektam şekillendikten... Devamı »

Dr. Zafer GÖKDEMİR

1.FibroCell Nedir? Doku mühendisliği, belirli bir organdan izole edilen hücrelerin gerekli büyüme faktörleri ve diğer etken maddelerin eşliğinde uygun bir matriks içerisinde proliferasyonu ile birlikte... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ÇELİK

Kök hücre,özelleşmiş hücre tiplerine farklılaşabilen ve daha fazla kök hücre üretmek için kendini yenileme yeteneğine sahip olan, doku ve organları oluşturan ana hücrelerdir. Embriyonik kök hücre ve... Devamı »

Prof. Dr. Duran CANATAN

Orak hücre sendromları HbS ile beraber olan bir grub hastalığı tanımlamaktadır. Orak hücre anemisi ise HbS in homozigot şeklini tanımlar. HbS, beta zincirinin NH2 ucunda 6.amino asidi olan Glutamin yerine... Devamı »

Op. Dr. Belma ŞAHİN

Kök hücre nedir? Kök hücreler, vücudumuzdaki her hücre, doku ve organın kaynağıdır. Vücudumuzu oluşturan hücrelerin kaynağı olan kök hücreler; biz yaşlanırken bozulan, yorulan, hasarlanan ya da hastalanan... Devamı »

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

KENDİ KÖK HÜCRELERİMİZ İLE GENÇLEŞMEK Fibrocell, kök hücre (otolog fibroblast hücre) uygulaması kişinin kendi hücrelerinden elde edilen bir gençleştirme yöntemidir, zamanın cilde etkilerini geriye çevirir.... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Gençlik aşısı da denilen doku yenileme yöntemi son yıllarda başarılı sonuçları nedeniyle talep gören bir uygulama olmuştur. Hücresel tedaviler doku mühendisliğinin parçalarından biridir. Hücre, doku mühendisliğinin... Devamı »

Uzm. Dr. Kadir GÖDE

KÖK HÜCRE (PRP) TEDAVİSİ Hastanın kendi kanı alınıp, mekanik uygulamalara tabi tutularak trombosit(Kan Pulcukları) yoğunluğunun arttırılmasıyla elde edilen preperat; PRP olarak adlandırılmaktadır. PRP’... Devamı »

Doç. Dr. Selami Koçak TOPRAK

(KEMİK İLİĞİ NAKLİ – PERİFERİK KÖK HÜCRE NAKLİ) HÜCRE NEDİR? : Vücudumuzun en küçük canlı parçalarıdır.Ancak mikroskopla görülebilirler. Biraraya gelerek “ organ ve dokuları “ oluştururlar ; karaciğer,... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Serkan DİNAR

Yanık , yara izi ve vitiligo gibi hastalıklarda iz gidermede dermabrazyon dediğimiz cildin zımparalanması ya da greft dediğimiz cilt yaması kullanılmaktaydı. Fakat dermabrazyon iz gidermede tek başına... Devamı »

Uzm. Dr. Emre ÇİÇEK

Dermaroller ile her bölgede ortalama olarak 6-10 kez yıldız şeklinde uygulama yapılır. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1cm2'de yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılır.... Devamı »

Op. Dr. İlhan SERDAROĞLU

KÖK HÜCRE: İÇİMİZDEKİ İYİLEŞTİRİCİ SÜPERMEN Amerika Birleşik Devletlerinde mart ayı başında yapılan 6. Kök hücre zirvesinde, kök hücrelerin artık doku mühendisliği... Devamı »

Op. Dr. Tunç TİRYAKİ

Yüzde meydana gelen kırışıklıklar,genellikle 30’lu yılların sonlarında dikkat çekici bir hal alıyor.Ancak bunlardan 10 yıl önce yüz dolgunluğunu kaybetmeye başlıyor.Özellikte... Devamı »

Prof. Dr. Ahmet KARACALAR

Gençleşme ve yaşlanmayı durdurmanın en fizyolojik yolu kök hücreden zengin yağ hücresi (adiposit) ve kollajen üreten hücre (fibroblast) enjeksiyonlarıdır. Bütün bilimsel çalışmalar kök hücreler ile... Devamı »

Prof. Dr. Erol KIŞLAOĞLU

Son günlerin en çok tercih edilen işlemi kök hüce ile yüz gençleştirme lipofiling bu işlemtüm vücuda uygulana bildiği gibi özellikle yüzde yaşlanmaya bağlı doku kaybı yani çökme ve yüz ovalinin bozulmasına... Devamı »

Uzm. Dr. Anıl YEŞİLDAL

Kök hücrelerin hastalıkların tedavisinde kullanımı Uzun zamandır yetişin kök hücre tedavileri, lösemi gibi bazı kan hastalıklarında başarıyla uygulanmaktadır. Son yıllarda, esas ümit vaad eden çalışmalar,... Devamı »

Doç. Dr. Tayfun TÜRKASLAN

SIK SORULAN SORULAR PRP denilen uygulama kök hücre tedavisi midir? Kök hücre tedavisi veya hücresel tedavi bir yaralanma veya hastalığı tedavi etmek amacıyla hasar görmüş olan bir organa yeni hücrelerin... Devamı »

Doç. Dr. Tayfun TÜRKASLAN

PRP nedir? PRP, “Platelet Rich Plasma- platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki... Devamı »

Op. Dr. Halit Fırat ERDEN

DENDRİTİK HÜCRELER NEDENİYLE OLUŞAN DÜŞÜKLERİN TEDAVİSİ Dendritik hücreler, tüm memelilerin bağışıklık sisteminde bulunan bağışıklık hücreleridir. Bu antijen-sunan hücrelerin temel işlevi, insan vücudunda... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

İlk çıktığı dönemlerde (1990'lı yıllar), "biyolojik kasko" gibi lanse edilen ve bir çok ailenin katılımının sağlandığı kordon kanı saklanması, aslında her aile için uygun bir prosedür değildir. Kordon... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 39 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 9128 kayıt bulundu.