x
Etiketler \ M \

mikrofoliküler hücre nedir

Prof. Dr. Zafer ÖZSOY

Döllenmiş bir yumurtadan sonra oluşan hücre çoğalarak, vücuttaki her organın oluşması içinfarklılaşır. İşte bu hücreler devamlı kendini yenileyebilen ve çoğalabilen ana kök hücrelerdir. Bebektam şekillendikten... Devamı »

Op. Dr. Halit Fırat ERDEN

DENDRİTİK HÜCRELER NEDENİYLE OLUŞAN DÜŞÜKLERİN TEDAVİSİ Dendritik hücreler, tüm memelilerin bağışıklık sisteminde bulunan bağışıklık hücreleridir. Bu antijen-sunan hücrelerin temel işlevi, insan vücudunda... Devamı »

Uzm. Dr. Anıl YEŞİLDAL

Kök hücrelerin hastalıkların tedavisinde kullanımı Uzun zamandır yetişin kök hücre tedavileri, lösemi gibi bazı kan hastalıklarında başarıyla uygulanmaktadır. Son yıllarda, esas ümit vaad eden çalışmalar,... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ÇELİK

Kök hücre,özelleşmiş hücre tiplerine farklılaşabilen ve daha fazla kök hücre üretmek için kendini yenileme yeteneğine sahip olan, doku ve organları oluşturan ana hücrelerdir. Embriyonik kök hücre ve... Devamı »

Prof. Dr. Duran CANATAN

Orak hücre sendromları HbS ile beraber olan bir grub hastalığı tanımlamaktadır. Orak hücre anemisi ise HbS in homozigot şeklini tanımlar. HbS, beta zincirinin NH2 ucunda 6.amino asidi olan Glutamin yerine... Devamı »

Dr. Zafer GÖKDEMİR

1.FibroCell Nedir? Doku mühendisliği, belirli bir organdan izole edilen hücrelerin gerekli büyüme faktörleri ve diğer etken maddelerin eşliğinde uygun bir matriks içerisinde proliferasyonu ile birlikte... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Gençlik aşısı da denilen doku yenileme yöntemi son yıllarda başarılı sonuçları nedeniyle talep gören bir uygulama olmuştur. Hücresel tedaviler doku mühendisliğinin parçalarından biridir. Hücre, doku mühendisliğinin... Devamı »

Uzm. Dr. Kadir GÖDE

KÖK HÜCRE (PRP) TEDAVİSİ Hastanın kendi kanı alınıp, mekanik uygulamalara tabi tutularak trombosit(Kan Pulcukları) yoğunluğunun arttırılmasıyla elde edilen preperat; PRP olarak adlandırılmaktadır. PRP’... Devamı »

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

KENDİ KÖK HÜCRELERİMİZ İLE GENÇLEŞMEK Fibrocell, kök hücre (otolog fibroblast hücre) uygulaması kişinin kendi hücrelerinden elde edilen bir gençleştirme yöntemidir, zamanın cilde etkilerini geriye çevirir.... Devamı »

Op. Dr. Belma ŞAHİN

Kök hücre nedir? Kök hücreler, vücudumuzdaki her hücre, doku ve organın kaynağıdır. Vücudumuzu oluşturan hücrelerin kaynağı olan kök hücreler; biz yaşlanırken bozulan, yorulan, hasarlanan ya da hastalanan... Devamı »

Doç. Dr. Tayfun TÜRKASLAN

SIK SORULAN SORULAR PRP denilen uygulama kök hücre tedavisi midir? Kök hücre tedavisi veya hücresel tedavi bir yaralanma veya hastalığı tedavi etmek amacıyla hasar görmüş olan bir organa yeni hücrelerin... Devamı »

Doç. Dr. Tayfun TÜRKASLAN

PRP nedir? PRP, “Platelet Rich Plasma- platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki... Devamı »

Uzm. Dr. Emre ÇİÇEK

Dermaroller ile her bölgede ortalama olarak 6-10 kez yıldız şeklinde uygulama yapılır. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1cm2'de yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılır.... Devamı »

Op. Dr. Tunç TİRYAKİ

Yüzde meydana gelen kırışıklıklar,genellikle 30’lu yılların sonlarında dikkat çekici bir hal alıyor.Ancak bunlardan 10 yıl önce yüz dolgunluğunu kaybetmeye başlıyor.Özellikte... Devamı »

Op. Dr. Halit Fırat ERDEN

Düzenleyici T Hücrelerinin Düzensiz İşleyişi Nasıl düşüğe Neden Oluyor? Embriyonun immün toleransının sağlandığı yollardan biri de aynı zamanda T Düzenleyici Hücresi (Treg) olarak da bilinen ve düzenleyici... Devamı »

Op. Dr. Halit Fırat ERDEN

Katil Hücreler (NK hücreleri) Tekrarlayan Düşükleri Nasıl Etkiliyor? Bağışıklık sistemi, embriyoya saldıracak veya onu kabul edip etmeyeceğini belirleyecek bir sürü çeşitlilikte hücre kullanmaktadır.... Devamı »

Uzm. Dr. İlkay MUNOZ PARİS

Neden Trombositler cildimizi gençleştiriyor? Trombositler yeni hücrelerin iyileşmesi ve doku büyümesi için kanda bulunan hücrelerdir. Cildin belirli yerlerine enjekte edilen PRP, büyümek için gerekli... Devamı »

Op. Dr. Oğuz KILIÇ

İlk olarak kök hücrenin ne olduğunu tanımlayarak başlayalım. Kök hücre aslında vücudumuzu meydana getiren ve diğer yapılara dönüşebilme özelliğine sahip olan ve aslında çoğalabilme özelliğine sahip olan... Devamı »

Uzm. Dr. Öykü MARAŞOĞLU ÇELEN

Kök hücre ile cilt yenileme nedir? Cilt yenileme amacıyla kullanılan kök hücre tedavisine ‘Otolog Fibroblast Enjeksiyon Tedavisi’ adı da verilmektedir. Fibroblast, derinin genç ve dolgun görünmesini... Devamı »

Op. Dr. Güncel ÖZTÜRK

Kök hücre ile meme büyütme mümkün müdür? Kök hücreler basit olarak söylemek gerekirse doğru şartlar ve koşullar altında bütün vücut hücrelerine dönüşme yeteneği sahip olan olgunlaşmamış hücrelerdir.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 26 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 12284 kayıt bulundu.