x
Etiketler \ M \

midede ödem

Dyt. Gizem TAŞKIN

MİDE HASTALIKLARINDA BESLENME TEDAVİSİ Mide hastalıkları genel olarak bir çok insanın karşılaştığı sağlık sorunlarındandır. Araştırmalara göre her iki insandan birinde görülen mide hastalıkları ilk... Devamı »

Uzm. Dyt. Hande SEVEN AVUK

Sıklıkla duyduğumuz gibi siz de “Benim vücudum su topluyor” diyorsanız bu yazımı dikkatli okumanızı öneririm. Ödem vücutta anormal olarak suyun artması sonucu oluşan şişkinliktir. Genellikle ayaklarda,... Devamı »

Fzt. İbrahim BABAYİĞİT

Hücreler bir sıvı içesirinde bulunur. bu şeffaf renkteki sıvıya lenf sıvısı denir ve bu sıvı dengesini düzenleyen lenfatik bir sistem vardır..Lenf sıvısının vücuttaki dolaşımını lenf kanalları sağlamaktadır.... Devamı »

Op. Dr. Okan DOST

İnsan bedeninde damar içerisinde dolaşan sıvıların damar dışına çıkması ve doku araları ile cilt altında birikmesi sonucunda ödem durumu gelişir. Vücutta ödem oluşmasının birçok nedeni vardır. Sık rastlanan... Devamı »

Doç. Dr. Meriç KARACAN

Hamilelik döneminde salgılanan hormonların etkisiyle damarı oluşturan hücreler arasında bağlantılar gevşemekte ve damar içinde yer alan sıvı dışarı sızmaktadır. Yerçekiminin... Devamı »

Fzt. Mehmet ÇALIŞKAN

Toplumumuzda çok fazla bilinmeyen, hatta sağlıkçılar arasında da çok az bilinen bir hastalık olan lenf ödem son zamanlarda duyulmaya başlandı. Bazı hastaların kolunun, bazılarının ise bacağının normale... Devamı »

Dyt. Serpil TARMAN

Kurban bayramı yaklaştı yanlış beslenme alarmı çalmaya başladı. Bayramda gelin sağlıklı beslenelim, bayramımızı kendimize zehir etmeyelim. Bayramlar sevdiklerimizle bir araya geldiğimiz, güzel duyguların... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Mideye Migrasyon Yapmış Mide Bandının Endoskopik Çıkarılması Ayarlanabilir silikon gastrik band, morbid obezitenin tedavisinde en sık uygulanan tedavi yöntemlerindendir. Gastrik bandla ilişkili erken... Devamı »

Uzm. Dr. Nevzat AKSOY

Bilindiği gibi her gün yediğimiz besinlerin yolculuğu ağzımızdan başlar. Lokmaların çiğnenerek yutulmasından sonra yemek borusu aracılığıyla midemize gelen besinler bir süre burada (ortalama 3 saat) kalırlar.... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Bu çalışmada, 135 hastadan oluşan total gastrik plikasyon hastasının sonuçları değerlendirilmiş ve aynı dönemde sleeve gastrektomi geçiren 80 hastanın sonuçları ile karşılaştırılmıştır. Çalışma prospektif... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 10 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 15765 kayıt bulundu.