x
Etiketler \ M \

mide katlama ameliyatı

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Laparoskopik gastrik plikasyon, ya da bilinen adıyla mide katlama ameliyatı “Kabul edilebilir bir şişmanlık ameliyatı düşük komplikasyon riski ile aşırı kilonun % 60’dan fazlasının kaybedilmesini sağlamalıdır”... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Laparoskopik Büyük Kurvatur Plikasyonu: alternatif Bir Bariatrik Prosedür Özet: Vertikal sleeve gastrektomi midenin büyük kurvatura tarafından ciddi miktarının çıkarılmasını içeren kısıtlayıcı bir cerrahi... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Yeni Çalışma: Laparoskopik Gastrik Plikasyon Etkili ve Güvenilir Bir Obezite Cerrahisi Metodu Güncel bir çalışma, diğer kısıtlayıcı bariatrik prosedürlerle karşılaştırıldığında laparoskopik büyük kurvatura... Devamı »

Op. Dr. Eyüp YELDAN

Hangi Obezite Ameliyatı? Niçin Tüp Mide? *Mide geçiş yolu daralır. Az miktarda gıdayla doyma hissi oluşur. *İştah hissi veren hormon üretimi düşer. İştah azalır. *”Herşeyden yemeli, ama az yemeli”... Devamı »

Doç. Dr. Serdar KAÇAR

Bu ameliyatta mide bir tüp yada muz şeklinde kalır. Çıkarılan kesim midenin yaklaşık % 75-80’ idir. Bu işlem stapleradı verilen bir takım otomatik aletler aracılığıyla yapılır. Bu yöntemde kilo kaybı... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU

Elektif şartlarda yapılan, yani hiçbir acil durum söz konusu olmaksızın hasta en iyi şekilde ameliyata hazırlanarak planlı şekilde en uygun zamanda yapılan fıtık onarımlarında risk çok çok düşüktür. Hayati... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK

Obezite ameliyatlarinin korkulan başlıca 3 riski vardır. Bunlar Leakage (kaçak), Emboli (pıhtı oluşması) ve kanama olmasıdır. Bu riskler deneyimli cerrahların uyguladığı ameliyatlarda %1 ve civarındadır.... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Başar AKSOY

Gastrik bypass ameliyatlarında midenin büyük bir bölümü bypass edilerek küçük hacimli (yaklaşık 30-50 cc) bir mide bölümü hazırlanarak ince bağırsaklara dikilir. Bu ameliyatta hem diğer obezite cerrahisi... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Başar AKSOY

Halk arasında ‘mide kelepçesi’ olarak da bilinen ayarlanabilir silikon gastrik band metodunda, yemek borusu ile midenin birleştiği noktanın hemen altına, midenin çevresine bir band yerleştirilir. Böylece... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Başar AKSOY

Şişmanlık estetik bir sorun olmasından çok, tedavi edilmediğinde yüksek tansiyon, kalp yetmezliği, ölümcül damar hastalıkları, inme, eklem sorunları ve psikolojik sorunlara neden olabilen önemli bir hastalıktır.... Devamı »

Op. Dr. Umut KERİMOĞLU

Operasyonun ertesi günü çekilen mide pasaj grafisi ardından ağızdan sıvı alımına başlanır. Sıvı alımı 3. gün artar ve kişi çoğunlukla 3. gün evine gidebilir. İlk hafta berrak sıvılar olmak üzere 14 gün... Devamı »

Op. Dr. Umut KERİMOĞLU

Tüp Mide Ameliyatı – Sleeve Gastrectomy 1990 senesinden beri mide küçültmek için operasyonlar yapılsa dahi, bugün uygulanan tüp mide ameliyat tekniği yani diğer bir adıyla, sleeve gastrektomi tekniği... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

1990 yılından bu yana, hatta operasyonlar sonunda gastrik bypass ve olmak için yeterli kilolu biliopankreatik diversiyon süper obezite olarak bilinen 2001 türü mide ameliyatı ilan mide, mide tüpü cerrahi... Devamı »

Op. Dr. Onur PEŞLUK

Sleevegastrektomi (tüp mide) obezite cerrahisinde yaygın olarak uygulanan gıda alımını kısıtlayıcı (restriktif) ameliyatlardandır. Tüp mide ameliyatı olan hastalarda besinlerin emilim problemi olmaz ve... Devamı »

Doç. Dr. Nermin KÖŞÜŞ

Myom ameliyatları hastanın yaşına, çocuk isteğine myomun tipine, yerleşim yerine ve büyüklüğüne göre değişir. Rahim içindeki myomlar histeroskopi dediğimiz kapalı yöntemle kesi olmadan çıkarılırken, rahim... Devamı »

Op. Dr. Ali SARAÇ

1990 lı yıllardan beri mide küçültme ameliyatları uygulansa da, günümüzde uygulanan sleeve gastrektomi tekniği son olarak 2001 yılında Amerikalı cerrah Dr. Gagner tarafından bildirilmiştir. Dr. Gagner... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

1. AŞAMA: Açık Sıvı ( Berrak) Diyet Berrak sıvı diyet ameliyat sonrası 1-2 gün boyunca verilir. Azar azar ve sık aralıklarla bir yemek kaşığı ile her saat ortalama 100 ml sıvı verilmelidir. Sıvının... Devamı »

Op. Dr. Erol AYDIN

Mide sıvısının yemek borusuna geri kaçışınagastroözofageal reflü (GÖR)denir.Yemek borusu mide sıvısına dayanıksızdır, bu nedenle GÖR daha sık ve uzun süreli olduğunda bazı şikayetler ortaya çıkar. Reflüye... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Fatih ÇİFTÇİ

“Vücut kitle indeksi 40’ın altında olan hastalar için öncelikli tedavi, endokrinoloji uzmanı ve diyetisyen kontrolünde, yaşam stilini değiştirmesi ve düzenli olarak egzersiz yapmasından geçer. Cerrahinin... Devamı »

Prof. Dr. Oktay BANLI

Tüp mide ameliyatları mide hacmini daraltmak için midenin 2/3 ’sinin çıkartılmasıdır. Geriye kalan mide hacminiz 90-100 ml ( 1 çay bardağı ) kadar olup yeniden oluşturulan mideniz kabaca tüp şeklindedir.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 47 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 28372 kayıt bulundu.