x
Etiketler \ M \

mide katlama ameliyatı

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Laparoskopik gastrik plikasyon, ya da bilinen adıyla mide katlama ameliyatı “Kabul edilebilir bir şişmanlık ameliyatı düşük komplikasyon riski ile aşırı kilonun % 60’dan fazlasının kaybedilmesini sağlamalıdır”... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Laparoskopik Büyük Kurvatur Plikasyonu: alternatif Bir Bariatrik Prosedür Özet: Vertikal sleeve gastrektomi midenin büyük kurvatura tarafından ciddi miktarının çıkarılmasını içeren kısıtlayıcı bir cerrahi... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Yeni Çalışma: Laparoskopik Gastrik Plikasyon Etkili ve Güvenilir Bir Obezite Cerrahisi Metodu Güncel bir çalışma, diğer kısıtlayıcı bariatrik prosedürlerle karşılaştırıldığında laparoskopik büyük kurvatura... Devamı »

Op. Dr. Eyüp YELDAN

Hangi Obezite Ameliyatı? Niçin Tüp Mide? *Mide geçiş yolu daralır. Az miktarda gıdayla doyma hissi oluşur. *İştah hissi veren hormon üretimi düşer. İştah azalır. *”Herşeyden yemeli, ama az yemeli”... Devamı »

Doç. Dr. Serdar KAÇAR

Bu ameliyatta mide bir tüp yada muz şeklinde kalır. Çıkarılan kesim midenin yaklaşık % 75-80’ idir. Bu işlem stapleradı verilen bir takım otomatik aletler aracılığıyla yapılır. Bu yöntemde kilo kaybı... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

1990 yılından bu yana, hatta operasyonlar sonunda gastrik bypass ve olmak için yeterli kilolu biliopankreatik diversiyon süper obezite olarak bilinen 2001 türü mide ameliyatı ilan mide, mide tüpü cerrahi... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU

Elektif şartlarda yapılan, yani hiçbir acil durum söz konusu olmaksızın hasta en iyi şekilde ameliyata hazırlanarak planlı şekilde en uygun zamanda yapılan fıtık onarımlarında risk çok çok düşüktür. Hayati... Devamı »

Op. Dr. Umut KERİMOĞLU

Operasyonun ertesi günü çekilen mide pasaj grafisi ardından ağızdan sıvı alımına başlanır. Sıvı alımı 3. gün artar ve kişi çoğunlukla 3. gün evine gidebilir. İlk hafta berrak sıvılar olmak üzere 14 gün... Devamı »

Op. Dr. Umut KERİMOĞLU

Tüp Mide Ameliyatı – Sleeve Gastrectomy 1990 senesinden beri mide küçültmek için operasyonlar yapılsa dahi, bugün uygulanan tüp mide ameliyat tekniği yani diğer bir adıyla, sleeve gastrektomi tekniği... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK

Obezite ameliyatlarinin korkulan başlıca 3 riski vardır. Bunlar Leakage (kaçak), Emboli (pıhtı oluşması) ve kanama olmasıdır. Bu riskler deneyimli cerrahların uyguladığı ameliyatlarda %1 ve civarındadır.... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Başar AKSOY

Gastrik bypass ameliyatlarında midenin büyük bir bölümü bypass edilerek küçük hacimli (yaklaşık 30-50 cc) bir mide bölümü hazırlanarak ince bağırsaklara dikilir. Bu ameliyatta hem diğer obezite cerrahisi... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Başar AKSOY

Halk arasında ‘mide kelepçesi’ olarak da bilinen ayarlanabilir silikon gastrik band metodunda, yemek borusu ile midenin birleştiği noktanın hemen altına, midenin çevresine bir band yerleştirilir. Böylece... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Başar AKSOY

Şişmanlık estetik bir sorun olmasından çok, tedavi edilmediğinde yüksek tansiyon, kalp yetmezliği, ölümcül damar hastalıkları, inme, eklem sorunları ve psikolojik sorunlara neden olabilen önemli bir hastalıktır.... Devamı »

Op. Dr. Onur PEŞLUK

Sleevegastrektomi (tüp mide) obezite cerrahisinde yaygın olarak uygulanan gıda alımını kısıtlayıcı (restriktif) ameliyatlardandır. Tüp mide ameliyatı olan hastalarda besinlerin emilim problemi olmaz ve... Devamı »

Op. Dr. Ercan AYDIN

Burun insan yapısının beş duyu özelliklerinden bir tanesidir. Diğer organlarımız gibi bizim için oldukça önemlidir. Genelde burunda oluşan sorunlar çok büyük olumsuzluklara neden olmaktadır. Nefes alıp... Devamı »

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN

“Yaz döneminde estetik ameliyatın sakıncaları var mı? Estetik operasyon için en uygun mevsim sonbahar – kış diye duydum. “ vb. söylemlerle sıklıkla karşılaşıyoruz. Halk arasında yaz aylarında estetik ameliyat... Devamı »

Op. Dr. Ali SARAÇ

Tüp mide ameliyatıobezite cerrahisinde son donemde popülarite kazanan bir ameliyattır. Teknik olarak midenin yaklaşık %75'inin alındığı ve ince bir tüp haline getirildiği bir cerrahi yöntemdir. En önemli... Devamı »

Doç. Dr. Fahri YETİŞİR

Operasyon sonrası kötü sonuç oranını azaltmak için bulantı ve kusma agresif bir şekilde tedavi edilmelidir. (++, güçlü) Ameliyat sonrasında batın içi basınçta meydana gelen hızlı yükselmeler anatomik... Devamı »

Doç. Dr. Fahri YETİŞİR

Operative yaklaşım: transtorasik, transabdominal, laparoskopik veya açıkcerrahi yaklaşım Kılavuz 8: Mide fıtığı transtorasic ve transabdominal yaklaşımla efektif bir şekilde onarılabilir. (++++, güçlü).... Devamı »

Doç. Dr. Fahri YETİŞİR

Kılavuz 2:Tip I Mide Fıtıklarında reflü semptomları yoksa ameliyat endikasyonu yoktur(+++güçlü) Tip I mide fıtıklarının esas klinik semptomları reflüye bağlıdır. Eğer hastanın gastroözefagial reflü... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 49 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 21952 kayıt bulundu.