x
Etiketler \ M \

mide katlama ameliyatı

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Laparoskopik gastrik plikasyon, ya da bilinen adıyla mide katlama ameliyatı “Kabul edilebilir bir şişmanlık ameliyatı düşük komplikasyon riski ile aşırı kilonun % 60’dan fazlasının kaybedilmesini sağlamalıdır”... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU

Elektif şartlarda yapılan, yani hiçbir acil durum söz konusu olmaksızın hasta en iyi şekilde ameliyata hazırlanarak planlı şekilde en uygun zamanda yapılan fıtık onarımlarında risk çok çok düşüktür. Hayati... Devamı »

Doç. Dr. Serdar KAÇAR

Bu ameliyatta mide bir tüp yada muz şeklinde kalır. Çıkarılan kesim midenin yaklaşık % 75-80’ idir. Bu işlem stapleradı verilen bir takım otomatik aletler aracılığıyla yapılır. Bu yöntemde kilo kaybı... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

1990 yılından bu yana, hatta operasyonlar sonunda gastrik bypass ve olmak için yeterli kilolu biliopankreatik diversiyon süper obezite olarak bilinen 2001 türü mide ameliyatı ilan mide, mide tüpü cerrahi... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK

Obezite ameliyatlarinin korkulan başlıca 3 riski vardır. Bunlar Leakage (kaçak), Emboli (pıhtı oluşması) ve kanama olmasıdır. Bu riskler deneyimli cerrahların uyguladığı ameliyatlarda %1 ve civarındadır.... Devamı »

Op. Dr. Onur PEŞLUK

Sleevegastrektomi (tüp mide) obezite cerrahisinde yaygın olarak uygulanan gıda alımını kısıtlayıcı (restriktif) ameliyatlardandır. Tüp mide ameliyatı olan hastalarda besinlerin emilim problemi olmaz ve... Devamı »

Op. Dr. Erol AYDIN

Mide sıvısının yemek borusuna geri kaçışınagastroözofageal reflü (GÖR)denir.Yemek borusu mide sıvısına dayanıksızdır, bu nedenle GÖR daha sık ve uzun süreli olduğunda bazı şikayetler ortaya çıkar. Reflüye... Devamı »

Doç. Dr. Onur EGEMEN

Silikon protez ile meme büyütme ameliyatı planlayan kadınların plastik cerrahlara en sık sorduğu soru budur sanırım: İşlemden sonra emzirebilir miyim? Süt verebilir miyim? Aslında bu sorunun sorulması... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

1. AŞAMA: Açık Sıvı ( Berrak) Diyet Berrak sıvı diyet ameliyat sonrası 1-2 gün boyunca verilir. Azar azar ve sık aralıklarla bir yemek kaşığı ile her saat ortalama 100 ml sıvı verilmelidir. Sıvının... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

üp mide ameliyatı olan hastaların bir çoğu bu ameliyatın bir de psikolojik bir boyutu olduğunuunutmaktadır. Özellikle yemek yemeyi bir bağımlılık şeklinde sürdüren hastalarda, ameliyatsonrasında ani depresyon... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Son yıllarda artan obezite vakaları tıp alanında da oluşan gelişmeler ile daha yeni tedavi yöntemlerinin de çıkmasına imkan sağlamaktadır. Son yıllarda obezite ile mücadele için geliştirilen cerrahi operasyonların... Devamı »

Doç. Dr. Nermin KÖŞÜŞ

Myom ameliyatları hastanın yaşına, çocuk isteğine myomun tipine, yerleşim yerine ve büyüklüğüne göre değişir. Rahim içindeki myomlar histeroskopi dediğimiz kapalı yöntemle kesi olmadan çıkarılırken, rahim... Devamı »

Op. Dr. Ali SARAÇ

1990 lı yıllardan beri mide küçültme ameliyatları uygulansa da, günümüzde uygulanan sleeve gastrektomi tekniği son olarak 2001 yılında Amerikalı cerrah Dr. Gagner tarafından bildirilmiştir. Dr. Gagner... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

1 – Obezite ameliyatları arasından en masum olan ameliyatlardan birisi tüp mide ameliyatıdır.Tüp mide diğer emilim bozucu ameliyatlarla kıyaslandığında barsak fizyolojisini bozmayan bir ameliyattır. Operasyonun... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Fatih ÇİFTÇİ

“Vücut kitle indeksi 40’ın altında olan hastalar için öncelikli tedavi, endokrinoloji uzmanı ve diyetisyen kontrolünde, yaşam stilini değiştirmesi ve düzenli olarak egzersiz yapmasından geçer. Cerrahinin... Devamı »

Prof. Dr. Oktay BANLI

Tüp mide ameliyatları mide hacmini daraltmak için midenin 2/3 ’sinin çıkartılmasıdır. Geriye kalan mide hacminiz 90-100 ml ( 1 çay bardağı ) kadar olup yeniden oluşturulan mideniz kabaca tüp şeklindedir.... Devamı »

Prof. Dr. Oktay BANLI

Laparoskopik sleeve gastrektomi (tüp mide) ameliyatı aşırı şişmanlığın tedavisinde tek başına uygulanan bir yöntem olarak tüm şişmanlık ameliyatlarının %2’sini oluşturmaktadır. ABD’de bu teknik 1988 yılında... Devamı »

Op. Dr. Metin KARADENİZ

Tüp mide (sleeve gastrektomi) operasyonları önceleri çok riskli hastalarda gastrik bypass ve duodenal switch gibi operasyonlara hazırlık için ilk aşama olarak yapılıyordu. Hastaların çoğunun iyi kilo vermesi... Devamı »

Dr. Halil AKSU

Karın bölgesi bedenimizin tam merkezinde, ortada. Sırt, kasık, kalça, göğüsler, bel ve basenle yakın konumda, ilişik. Ayrıca altta bir duvarla iç organlarımızı, pek çok önemli yapıyı örtmekte. Çocuklardan... Devamı »

Op. Dr. Ahmet ŞİRİN

Yaz dönemleri insanların hayatında fazlaca planların yapıldığı dönemlerdir. Yaz döneminde yapılmak istenilen belli başlı planların başında tatil ve güzelleşmek, gelir. İyi bir vücuda sahip olmak için diyet... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 27 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 28293 kayıt bulundu.