x
Etiketler \ M \

metaplastik hücre

Prof. Dr. Derin KÖSEBAY 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Op. Dr. Ahmet Arif EROĞLU 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Op. Dr. Tolga TAŞÇI 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 9204 kayıt bulundu.
Kök hücre

Kök hücre

Prof. Dr. Zafer ÖZSOY

Döllenmiş bir yumurtadan sonra oluşan hücre çoğalarak, vücuttaki her organın oluşması içinfarklılaşır. İşte bu hücreler devamlı kendini yenileyebilen ve çoğalabilen ana kök hücrelerdir. Bebektam şekillendikten... Devamı »

Kök hücreden gelen güzellik

Kök hücreden gelen güzellik

Dr. Zafer GÖKDEMİR

1.FibroCell Nedir? Doku mühendisliği, belirli bir organdan izole edilen hücrelerin gerekli büyüme faktörleri ve diğer etken maddelerin eşliğinde uygun bir matriks içerisinde proliferasyonu ile birlikte... Devamı »

Kök hücre - gençlik aşısı

Kök hücre - gençlik aşısı

Op. Dr. Mehmet ÇELİK

Kök hücre,özelleşmiş hücre tiplerine farklılaşabilen ve daha fazla kök hücre üretmek için kendini yenileme yeteneğine sahip olan, doku ve organları oluşturan ana hücrelerdir. Embriyonik kök hücre ve... Devamı »

Orak hücre  sendromları

Orak hücre sendromları

Prof. Dr. Duran CANATAN

Orak hücre sendromları HbS ile beraber olan bir grub hastalığı tanımlamaktadır. Orak hücre anemisi ise HbS in homozigot şeklini tanımlar. HbS, beta zincirinin NH2 ucunda 6.amino asidi olan Glutamin yerine... Devamı »

Dendritik hücreler ve makrofajlar

Dendritik hücreler ve makrofajlar

Op. Dr. Halit Fırat ERDEN

DENDRİTİK HÜCRELER NEDENİYLE OLUŞAN DÜŞÜKLERİN TEDAVİSİ Dendritik hücreler, tüm memelilerin bağışıklık sisteminde bulunan bağışıklık hücreleridir. Bu antijen-sunan hücrelerin temel işlevi, insan vücudunda... Devamı »

Kök hücre tedavileri

Kök hücre tedavileri

Uzm. Dr. Anıl YEŞİLDAL

Kök hücrelerin hastalıkların tedavisinde kullanımı Uzun zamandır yetişin kök hücre tedavileri, lösemi gibi bazı kan hastalıklarında başarıyla uygulanmaktadır. Son yıllarda, esas ümit vaad eden çalışmalar,... Devamı »

Kök hücre dermaterapisi

Kök hücre dermaterapisi

Uzm. Dr. Emre ÇİÇEK

Dermaroller ile her bölgede ortalama olarak 6-10 kez yıldız şeklinde uygulama yapılır. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1cm2'de yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılır.... Devamı »

Kök hücre: içimizdeki süpermen

Kök hücre: içimizdeki süpermen

Op. Dr. İlhan SERDAROĞLU

KÖK HÜCRE: İÇİMİZDEKİ İYİLEŞTİRİCİ SÜPERMEN Amerika Birleşik Devletlerinde mart ayı başında yapılan 6. Kök hücre zirvesinde, kök hücrelerin artık doku mühendisliği... Devamı »

Cilde canlı hücre desteği

Cilde canlı hücre desteği

Op. Dr. Tunç TİRYAKİ

Yüzde meydana gelen kırışıklıklar,genellikle 30’lu yılların sonlarında dikkat çekici bir hal alıyor.Ancak bunlardan 10 yıl önce yüz dolgunluğunu kaybetmeye başlıyor.Özellikte... Devamı »

Kök hücre tedavisi

Kök hücre tedavisi

Op. Dr. Belma ŞAHİN

Kök hücre nedir? Kök hücreler, vücudumuzdaki her hücre, doku ve organın kaynağıdır. Vücudumuzu oluşturan hücrelerin kaynağı olan kök hücreler; biz yaşlanırken bozulan, yorulan, hasarlanan ya da hastalanan... Devamı »

Kök hücre (prp)  tedavisi

Kök hücre (prp) tedavisi

Uzm. Dr. Kadir GÖDE

KÖK HÜCRE (PRP) TEDAVİSİ Hastanın kendi kanı alınıp, mekanik uygulamalara tabi tutularak trombosit(Kan Pulcukları) yoğunluğunun arttırılmasıyla elde edilen preperat; PRP olarak adlandırılmaktadır. PRP’... Devamı »

Fibrocell kök hücre tedavisi

Fibrocell kök hücre tedavisi

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Gençlik aşısı da denilen doku yenileme yöntemi son yıllarda başarılı sonuçları nedeniyle talep gören bir uygulama olmuştur. Hücresel tedaviler doku mühendisliğinin parçalarından biridir. Hücre, doku mühendisliğinin... Devamı »

Fibrocell (kök hücre uygulaması)

Fibrocell (kök hücre uygulaması)

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

KENDİ KÖK HÜCRELERİMİZ İLE GENÇLEŞMEK Fibrocell, kök hücre (otolog fibroblast hücre) uygulaması kişinin kendi hücrelerinden elde edilen bir gençleştirme yöntemidir, zamanın cilde etkilerini geriye çevirir.... Devamı »

Prp ve kök hücre

Prp ve kök hücre

Doç. Dr. Tayfun TÜRKASLAN

SIK SORULAN SORULAR PRP denilen uygulama kök hücre tedavisi midir? Kök hücre tedavisi veya hücresel tedavi bir yaralanma veya hastalığı tedavi etmek amacıyla hasar görmüş olan bir organa yeni hücrelerin... Devamı »

Prp ve kök hücre

Prp ve kök hücre

Doç. Dr. Tayfun TÜRKASLAN

PRP nedir? PRP, “Platelet Rich Plasma- platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki... Devamı »

Hematopoietik kök hücre nakli

Hematopoietik kök hücre nakli

Doç. Dr. Selami Koçak TOPRAK

(KEMİK İLİĞİ NAKLİ – PERİFERİK KÖK HÜCRE NAKLİ) HÜCRE NEDİR? : Vücudumuzun en küçük canlı parçalarıdır.Ancak mikroskopla görülebilirler. Biraraya gelerek “ organ ve dokuları “ oluştururlar ; karaciğer,... Devamı »

Estetik yüz gençleştirme ve hücre enjeksiyonları

Estetik yüz gençleştirme ve hücre enjeksiyonları

Prof. Dr. Ahmet KARACALAR

Gençleşme ve yaşlanmayı durdurmanın en fizyolojik yolu kök hücreden zengin yağ hücresi (adiposit) ve kollajen üreten hücre (fibroblast) enjeksiyonlarıdır. Bütün bilimsel çalışmalar kök hücreler ile... Devamı »

Kök hücre ile gençleşme

Kök hücre ile gençleşme

Prof. Dr. Erol KIŞLAOĞLU

Son günlerin en çok tercih edilen işlemi kök hüce ile yüz gençleştirme lipofiling bu işlemtüm vücuda uygulana bildiği gibi özellikle yüzde yaşlanmaya bağlı doku kaybı yani çökme ve yüz ovalinin bozulmasına... Devamı »

Hücre spreyi tedavisi

Hücre spreyi tedavisi

Op. Dr. Mehmet Serkan DİNAR

Yanık , yara izi ve vitiligo gibi hastalıklarda iz gidermede dermabrazyon dediğimiz cildin zımparalanması ya da greft dediğimiz cilt yaması kullanılmaktaydı. Fakat dermabrazyon iz gidermede tek başına... Devamı »

Kordon kanı bankacılığı ( kök hücre saklanması)

Kordon kanı bankacılığı ( kök hücre saklanması)

Doç. Dr. Muammer DOĞAN

Anne karnındaki bebek, göbek kordonu (umblikal kord) aracılığı ile anneden beslenir. Göbek kordonu sonundaki plasenta-eş anne rahmine yapışık olup, bebek ile anne arasındaki besin ve oksijen alışverişini... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 39 kayıt bulundu.