x
Etiketler \ M \

meni iltihabı tedavileri

Op. Dr. Tolga HÜNER

Mastit (Meme İltihabı) Tıkanmış süt kanallarının yada mikroorganizmaların neden olduğu birhastalıktır. Belki de anneler için en rahatsız edici durumdur meme iltihabı. Ateş, halsizlik, yorgunluk,... Devamı »

Prof. Dr. Nuran GÜRSES

Orta kulak enfeksiyonları çocuklarda en sık görülen klinik tabloyu oluşturmaktadır.Bu enfeksiyon en sık bebeklik ve çocukluk döneminde görülmekte, yaşın ilerlemesi... Devamı »

Op. Dr. Hamdi KOÇER

Meme kanserinin tedavisi, günümüzde multidisipliner bir yaklaşım gerektirmektedir. Hastanın ilk ameliyatını yapan genel cerrah, kemoterapiyi (ilaç tedavisini) uygulayan onkolog,... Devamı »

Op. Dr. Canan GÜRSEL UZEL

Meme kanserinde tek bir yöntem değil,farklı tedaviler birlikte uygulanmaktadır, yani bir takım çalışmasıdır. Hangi tedavilerin seçileceği ve uygulanma sırası,hastalığın teşhis edildiği evreye,tümörün... Devamı »

Prof. Dr. Melahat GARİPAĞAOĞLU CANTER

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanserlerdendir. Kırk yaşını aşan kadınlarda düzenli olarak yapılan mamografi, meme ultrasonografisi ve fizik muayeneyi içeren tarama çalışmaları ile erkenden teşhis... Devamı »

Op. Dr. İnci KARALAR

EMZİRME DÖNEMİNDE OLUŞAN MEME İLTİHABI VE KORUNMA YOLLARI Süt verme dönemindeki kadınların memesinde oluşan enfeksiyona Laktasyon Mastiti veya Puerperal mastit denir Mastit genelikle doğumdan sonra... Devamı »

Doç. Dr. Yener DEMİRTAŞ

Meme Kanseri ile Lenfödemin İlişkisi Nedir? Lenfödem, meme kanseri için yapılan cerrahi tedaviden sonra ortaya çıkan en sıkıntı verici komplikasyonlardan biridir. Koltukaltı bölgesindeki lenf akımının... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 7 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 3459 kayıt bulundu.