x
Etiketler \ M \

memede büyüme

Op. Dr. Cem YILMAZ

Memenin Gelişimi Memenin gelişimi, kadın yaşamının farklı evrelerinde, farklı safhalardan geçer. Memenin gelişimi anne karnındayken başlamaktadır. Ergenlikle birlikte görülen değişim gebelikle devam... Devamı »

Prof. Dr. Hüseyin BORMAN

Memeler, temelde yağ ve bez dokularından meydana gelmektedir. Birtakım bağlar sayesinde göğüs duvarına tutunurlar ve yerçekimi etkisiyle aşağıya doğru sarkma eğilimindedirler. Bu durum akla şu soruyu getiriyor?... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Eyüp Murat YILMAZ

MEMEDE KİTLE Dünyada ve ülkemizde meme kanseri kadınlarda en sık görülen ve en sık ölüme sebep olan kanserlerin başında gelmektedir.Memede kitle meme kanserinin belirtilerinden... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Memede ortaya çıkan kitleler, iyi huylu pek çok oluşumdan biri olabileceği gibi, kanser belirtisi de olabilir. Ancak hemen paniğe kapılmaya gerek yoktur. Eğer memenizde elinize gelen bir kitle veya kızarıklık,... Devamı »

Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

Meme kanseri tanısı, hatta sadece olasılığı bile, yol açtığı çağrışımlar yüzünden ürkütücüdür. Eskilerde olduğu gibi kanserin ölümle eş anlama gelmediğini bilseniz bile hayatınızı karmaşaya sürükleyebilecek... Devamı »

Prof. Dr. Akın KAPUBAĞLI

Çocukluk döneminde bacak ağrıları sık görülen bir durumdur. Özellikle akşam saatlerinde bazen bir bacakta bazen her iki bacakta dizlerde ayak bileklerinde ve baldır arkasında gezici ağrılar olabilir. Bu... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Şule ŞİMŞEK

Alt ve üst çeneleri birbirine bağlayan, ağız hareketlerine olanak tanıyan eklemin programlanmış kesin bir şekli yoktur, yaşam boyu şekillendirilir. Bebeğin anne memesini emerken alt çenesini ileri geri... Devamı »

Op. Dr. Nezail DEMİRCİLER

Meme kadınlar için ikincil bir seks karakteridir. Memesi normal yapıda olmayan kadın kendini güzel ve çekici bulmaz. Meme büyüklük ve hacmi A-B-C-D şeklinde harfler ile tanımlanır. 75-80-85 gibi tanımlamalar... Devamı »

Op. Dr. Cem YILMAZ

Tüketilen yağ oranı ve beslenme alışkanlığının olası bir risk faktörü olduğu üzerindeki bilgiler tartışmalıdır. Yağ oranı düşük yemeklerin yenildiği bölgelerde (Uzak Doğu ülkeleri gibi) hastalığın görülme... Devamı »

Prof. Dr. Adnan İŞGÖR

MEME AĞRISI Mastaljiya damastodiniadı da verilen bu durumda kadınlar bir ya da her iki memesinde adetle ilişkili olan ya da olmayan sürekli ya da aralıklı ağrılardan yakınabilir. Ağrının bazen kola... Devamı »

Op. Dr. Zekeriya KUL

Meme, kadınlığı simgeleyen önemli organlardan biridir. Tarih boyunca büyük memeler kadında dişiliğin ve doğurganlığın sembolü olarak görülmüştür. Bu amaçla bir çok tıbbi ve tıbbi olmayan yöntemler bulunmuş... Devamı »

Prof. Dr. Deniz İŞCEN

Son zamanlarda kök hücreden biliminin gelişimine koşut bir şekilde memeye yağ dolgusu da popüler hale gelmiştir. Ayrıntılarını ilgili konuda bulacaksınız. Ancak memeye kullanılacak yağ dolguları sadece... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Şule ŞİMŞEK

Ortopedi, "doğru, düzgün" anlamındaki "orto" ile "çocuk, çocukla ilgili" anlamındaki "pedi" eklerinden türetilmiş bir kelimedir. Nicolas Andry tarafından 1658'de “Çocuklukta bedensel deformitelerin engellenmesi... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa ÖZDOĞAN

Memede görülen şişlik ya da başka değişikliklere sık rastlanmaktadır. Bu tür değişikliklerin çoğu kanser değildir. Yine de hekiminizin sizden istediği testleri yaptırmanız durumunuzun daha detaylı değerlendirilmesi... Devamı »

Op. Dr. Defne ERKARA

En sık neden ergenlik yaşında kilolu olan gençlerde meme dokusunun fazla gelişmesi ve sonradan kilo verilsede memenin küçülmemesidir. İkinci sıklıkta orta yaş üzeri erkeklerde kilo alımı ve spordan yoksun... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Akgün TEPELİ

Meme küçültme ameliyatında ( redüksiyon mammoplasti ) seçilecek teknik, memelerin büyüklüğüne, şekline, sarkma derecesine ve cerrahın tecrübesine bağlı olarak değişir. İleri derece de büyük meme, estetik... Devamı »

Prof. Dr. Gülüm ALTACA

MEME HASTALIKLARI, MEMEDE KİTLELER, MEME KANSERİ Meme ile ilgili hastalıklar sık görülmektedir. Meme şikayetlerinin ve bulgularının ancak küçük bir kısmı kanserle ilişkilidir ve böyle bir durumda,... Devamı »

Op. Dr. Mustafa ŞENER

Memedeki kitlelerin (sertlik ve yumruların) tanısı nasıl yapılır? Meme kitlelerinin (sertliklerinin) tanısında olmaz sa olmazımız kişinin kendi kendini muayene etmesidir. Ancak bu ayakta ve bir elin... Devamı »

Op. Dr. Defne ERKARA

Memelerin büyük olması çoğunlukla genetik nedenlidir. Ailede mutlaka büyük göğüslü bir ebeveyn vardır. Büyük göğüsleri ben 2 grupta topluyorum İleri derecede büyük göğüsler (dev meme) Bu kişiler... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 19 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 22061 kayıt bulundu.