x
Etiketler \ M \

memede büyüme

Uzm. Dr. Ebru ÖZATEŞ

BEBEKLERDE BÜYÜME VE BÜYÜME EĞRİSİ Bebek izleminde büyümenin değerlendirilmesi şarttır, çünkü fizyolojik, kişiler arası ve sosyal konularla ilgili hemen her problem büyümeyi olumsuz etkiler. Büyümeyi... Devamı »

Op. Dr. Fecri ÇİFTLİK

Birçoğunuz yavrunuzun geceleyin artan bacak ağrılarına, masaj için yalvarmalarına şahit olmuşsunuzdur. Ovalama ile ağrısı rahatlayan yavrunuza ilaç verip vermemekte tereddüt bile etmiş olabilirsiniz. Büyüme... Devamı »

Op. Dr. Cem YILMAZ

Memenin Gelişimi Memenin gelişimi, kadın yaşamının farklı evrelerinde, farklı safhalardan geçer. Memenin gelişimi anne karnındayken başlamaktadır. Ergenlikle birlikte görülen değişim gebelikle devam... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Eyüp Murat YILMAZ

MEMEDE KİTLE Dünyada ve ülkemizde meme kanseri kadınlarda en sık görülen ve en sık ölüme sebep olan kanserlerin başında gelmektedir.Memede kitle meme kanserinin belirtilerinden... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Memede ortaya çıkan kitleler, iyi huylu pek çok oluşumdan biri olabileceği gibi, kanser belirtisi de olabilir. Ancak hemen paniğe kapılmaya gerek yoktur. Eğer memenizde elinize gelen bir kitle veya kızarıklık,... Devamı »

Prof. Dr. Hüseyin BORMAN

Memeler, temelde yağ ve bez dokularından meydana gelmektedir. Birtakım bağlar sayesinde göğüs duvarına tutunurlar ve yerçekimi etkisiyle aşağıya doğru sarkma eğilimindedirler. Bu durum akla şu soruyu getiriyor?... Devamı »

Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

Meme kanseri tanısı, hatta sadece olasılığı bile, yol açtığı çağrışımlar yüzünden ürkütücüdür. Eskilerde olduğu gibi kanserin ölümle eş anlama gelmediğini bilseniz bile hayatınızı karmaşaya sürükleyebilecek... Devamı »

Prof. Dr. Ekmel TEZEL

Meme kanseri (40 yaş üstü daha sık görülür) Meme kistleri (30-50 yaş arası sık görülür) Fibroadenom (20'li yaşlarda en sık neden) Fibrokistik meme (30'lu yaşlardan itibaren) Hamartom Meme... Devamı »

Prof. Dr. Akın KAPUBAĞLI

Çocukluk döneminde bacak ağrıları sık görülen bir durumdur. Özellikle akşam saatlerinde bazen bir bacakta bazen her iki bacakta dizlerde ayak bileklerinde ve baldır arkasında gezici ağrılar olabilir. Bu... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Şule ŞİMŞEK

Alt ve üst çeneleri birbirine bağlayan, ağız hareketlerine olanak tanıyan eklemin programlanmış kesin bir şekli yoktur, yaşam boyu şekillendirilir. Bebeğin anne memesini emerken alt çenesini ileri geri... Devamı »

Op. Dr. Nezail DEMİRCİLER

Meme kadınlar için ikincil bir seks karakteridir. Memesi normal yapıda olmayan kadın kendini güzel ve çekici bulmaz. Meme büyüklük ve hacmi A-B-C-D şeklinde harfler ile tanımlanır. 75-80-85 gibi tanımlamalar... Devamı »

Op. Dr. Cem YILMAZ

Tüketilen yağ oranı ve beslenme alışkanlığının olası bir risk faktörü olduğu üzerindeki bilgiler tartışmalıdır. Yağ oranı düşük yemeklerin yenildiği bölgelerde (Uzak Doğu ülkeleri gibi) hastalığın görülme... Devamı »

Prof. Dr. Adnan İŞGÖR

MEME AĞRISI Mastaljiya damastodiniadı da verilen bu durumda kadınlar bir ya da her iki memesinde adetle ilişkili olan ya da olmayan sürekli ya da aralıklı ağrılardan yakınabilir. Ağrının bazen kola... Devamı »

Op. Dr. Zekeriya KUL

Meme, kadınlığı simgeleyen önemli organlardan biridir. Tarih boyunca büyük memeler kadında dişiliğin ve doğurganlığın sembolü olarak görülmüştür. Bu amaçla bir çok tıbbi ve tıbbi olmayan yöntemler bulunmuş... Devamı »

Prof. Dr. Deniz İŞCEN

Son zamanlarda kök hücreden biliminin gelişimine koşut bir şekilde memeye yağ dolgusu da popüler hale gelmiştir. Ayrıntılarını ilgili konuda bulacaksınız. Ancak memeye kullanılacak yağ dolguları sadece... Devamı »

Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

Sayın Ayşe Arman’ın Mayıs 2010’da Hürriyet gazetesinde yayınlanan “Memelerinizi bu cihaza teslim edin” başlıklı yazısı ile ilgili görüşlerimi kendisiyle paylaşmıştım.Kamuoyunu yanıltan mesajlar içeren... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Şule ŞİMŞEK

Ortopedi, "doğru, düzgün" anlamındaki "orto" ile "çocuk, çocukla ilgili" anlamındaki "pedi" eklerinden türetilmiş bir kelimedir. Nicolas Andry tarafından 1658'de “Çocuklukta bedensel deformitelerin engellenmesi... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Akgün TEPELİ

Meme küçültme ameliyatında ( redüksiyon mammoplasti ) seçilecek teknik, memelerin büyüklüğüne, şekline, sarkma derecesine ve cerrahın tecrübesine bağlı olarak değişir. İleri derece de büyük meme, estetik... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa ÖZDOĞAN

Memede görülen şişlik ya da başka değişikliklere sık rastlanmaktadır. Bu tür değişikliklerin çoğu kanser değildir. Yine de hekiminizin sizden istediği testleri yaptırmanız durumunuzun daha detaylı değerlendirilmesi... Devamı »

Op. Dr. Defne ERKARA

En sık neden ergenlik yaşında kilolu olan gençlerde meme dokusunun fazla gelişmesi ve sonradan kilo verilsede memenin küçülmemesidir. İkinci sıklıkta orta yaş üzeri erkeklerde kilo alımı ve spordan yoksun... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 31 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 15830 kayıt bulundu.