x
ziyaretci-2044123 - tarihinde sordu.
Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 56836 kayıt bulundu.
Mr mı ultrason mu?

Mr mı ultrason mu?

Uzm. Dr. Ahmet SÜMEN

Mr mı? Ultrason mu? Halen kas ve iskelet sistemini ilgilendiren rahatsızlıkların tanısında MR (Manyetik rezonans görüntüleme), şüphesiz en etkili tanı koyma yöntemidir. Fakat MR ‘ın bazı kısıtlılıklarından... Devamı »

Bel fıtığı ve mr.

Bel fıtığı ve mr.

Uzm. Dr. Mehmet Mustafa AÇIL

Bel ağrısı, en sık karşılaşılan kas iskelet sistemi rahatsızlıklarından birisidir. Ortalama sürelerde hayat geçiren ya da geçirecek bir insanın, ömrünün bir döneminde bel ağrısını mutlaka tecrübe edeceği... Devamı »

Mamografi, ultrason ve mr yaptırırken kendinizi kandırmayın!

Mamografi, ultrason ve mr yaptırırken kendinizi kandırmayın!

Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

1999 ve 2011 yılları arasında (12 yılda) sağlık harcamalarımız 16 kat artmış. Bu harcamanın kamu tarafından karşılanan payı %14 artarken özel sektör tarafından karşılanan payı %14 azalmış. Gerçi SAGEM... Devamı »

Zeka geriliği  (mental retardasyon) (mr)

Zeka geriliği (mental retardasyon) (mr)

Prof. Dr. Fevziye TOROS

Zeka geriliği; güncel kullanımlarda; zihinsel gelişme geriliği, zeka yetersizliği, zeka özrü, normal altı zeka, oligofreni, gelişimsel engellilik, gelişimsel gecikme olarak da adlandırılır. Zeka geriliği,... Devamı »

Meme kanserinde meme korunabilir

Meme kanserinde meme korunabilir

Op. Dr. Ceyhun İRGİL

Meme kanserinin cerrahi tedavisinde amaç, tümörlü dokunun vücuttan uzaklaştırılmasıdır.Cerrahların çoğu, tümör çıkarılmasının ardından memeyi korumanın uygun olmadığı (meme koruyucu cerrahi) durumlarda,... Devamı »

Meme hastalıkları, meme tümörleri

Meme hastalıkları, meme tümörleri

Prof. Dr. Hasan KALAFAT

Meme hastalıkları kadının her yaşında görülebilmektedir. Meme hastalıklarıiltihabi(mikrobik),hormonal(hormonların etkisiyle ortaya çıkan), ya datümöral(iyi huylu ya da kanserler) olabilirler. İltihabi... Devamı »

Meme protezi ve meme dikleştirme

Meme protezi ve meme dikleştirme

Prof. Dr. Zafer ÖZSOY

Meme Protezi ve Meme Dikleştirme Doğuştan meme küçüklüğü olan kızlarla doğum yapan hastaların memelerinin sarkıp küçülmesi, bu kişilerin estetik cerrahlara gitmesine neden olur. Bazen meme diğerine... Devamı »

Meme estetiği ve meme büyütme

Meme estetiği ve meme büyütme

Yrd. Doç. Dr. Tahsin GÖRGÜLÜ

Estetik Göğüs Operasyonlarında hangi operasyon kimler için uygun! Meme büyüklüğü ülkemizin en büyük problemlerinden. Ne yazık ki neredeyse kimse memnun değil. Ya 'çok büyük' ya da 'çok küçük' buluyoruz... Devamı »

Meme büyütme ve meme protezleri

Meme büyütme ve meme protezleri

Op. Dr. Tunç TİRYAKİ

Evet , bu doğru ama son senelerde meme büyütme konusunda farklı alternatiflerde oluştu. Bunlardan biri hyalüronik asit içeren dolgu maddelerinin meme dokusuna enjekte edilmesi.... Devamı »

Meme estetiği | meme küçültme

Meme estetiği | meme küçültme

Prof. Dr. Eksal KARGI

Meme küçültme ameliyatı nedir? Estetik meme küçültme ameliyatı, kadının dış görünümünü düzeltmek amacıyla yapılan kozmetik ameliyatlardan biri gibi gözükmekle birlikte aslında estetik değil rekonstrüktif... Devamı »

Meme rokonstrüksiyonu – meme onarımı

Meme rokonstrüksiyonu – meme onarımı

Doç. Dr. Erdem GÜVEN

Kadınların meme kaybı sonrası yaşantılarını tekrar normalleştirebilmeleri için meme onarımları önemli bir katkıdır. Meme kaybı fiziksel, sosyal ve ruhsal açıdan hastaları kötü yönde etkilemektedir. Bu... Devamı »

Tüberöz meme ve meme asimetrisi

Tüberöz meme ve meme asimetrisi

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN

Normal bireylerde yüz ve vücuttaSİMETRİ mevcut değildir. Meme Göğüs Asimetrisi ve Tüberöz (Gelişmemiş)Meme ** yapısal yani doğuştan veya ** emzirme sonrası görülür. Yapısal olarak büyüme ile... Devamı »

Meme asimetrisi/meme eşitsizliği

Meme asimetrisi/meme eşitsizliği

Op. Dr. Mehmet Serkan DİNAR

Memelerinden hoşnut olmayan kadınların birçok gerçekleri vardır. Bunlar arasında en ciddi psikolojik sorunları da yanında taşıyan sorunlardan önde geleni meme asimetrileridir. Küçüklük,... Devamı »

Meme ağrısı ve meme hastalıkları

Meme ağrısı ve meme hastalıkları

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

Kadınların özellikle menopoza yakın yaşlarda, memede kitle, meme başı akıntısı ve meme ağrısı şikayetleri ile hekime başvurmaktadır. Bu şikayetlerin yalnızca %10'u meme kanserinden ileri gelir. Meme kanserinde... Devamı »

Meme kanseri ve nedenleri

Meme kanseri ve nedenleri

Prof. Dr. Hasan TAŞÇI

-Meme kanserinin nedeni nedir ? Meme kanserinin nedeninin tam olarak bilinmemektedir. Ancak burada, kalıtım, beslenme şekli, sosyo-ekonomik durum, regl durumu, doğumlar, doğum kontrol hapları gibi birçok... Devamı »

Meme kisti

Meme kisti

Doç. Dr. Sabahattin ASLAN

İçi sıvı dolu kesecikler olan kistler, memedeki süt kanalı bezlerindeki genişlemeler sonucunda oluşuyor.Kistik tümörlerin yani kistlerin temel özelliği içerdikleri materyalin akışkan, yani sıvı olmasıdır.... Devamı »

Meme büyütme

Meme büyütme

Doç. Dr. Aydın GÖZÜ

Kadında fizik yapının önemli bir unsuru olan memelerin doğumsal ya da gelişimsel sorunlarına yönelik olarak girişimler yaygın olarak uygulanmaktadır. Amaç meme işlevlerini (meme başı duyusu, süt verme)... Devamı »

Normal meme

Normal meme

Prof. Dr. Ekmel TEZEL

"Normal Meme" diye bir kavram var mıdır? Biyolojikaçıdan yanıtlamak gerekirse, normal meme süt salgısı yapabilen memedir. Bunun dışında ne boyut, ne şekil ne de kıvam açısından normal meme için bir... Devamı »

Meme ağrısı

Meme ağrısı

Op. Dr. Hamdi KOÇER

Meme ağrısı ve görülme sıklığı: Meme ağrısı kadınlar arasında çok sık görülen bir yakınmadır: her 3 kadından 2’si dönem dönem meme ağrısı çeker. Hastaların... Devamı »

Meme kanseri

Meme kanseri

Prof. Dr. Deniz İŞCEN

Meme kanseri meme hücrelerinde başlayan kanser türüdür. Akciğer kanserinden sonra, dünyada görülme sıklığı en yüksek olan kanser türüdür. Her 8 kadından... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 451 kayıt bulundu.