x
Etiketler \ M \

meme biyopsisi. nedir ve nasıl yapılır

Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

Biyopsi,biranormal oluşumdan (lezyon)örnek alınarak yapılantanısalbir girişimdir,tedaviamaçlı değildir! "Alalım da kurtul" diyerek yapılan, yanitanının yanı sıratedavi de vaadeden biyopsi önerilerinin... Devamı »

Prof. Dr. Ekmel TEZEL

Meme biyopsisi şu durumlarda yapılır: Memede şüpheli bir kitle ya da bölge saptanmışsa, Mamografide veya ultrasonografide şüpheli bir görünüm varsa, Meme başından akıntı, meme başında döküntü,... Devamı »

Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

Meme biyopsisi: Gerçekten gerekli mi? Meme kanseri taramasında kullandığımız teknolojik sistemler o kadar hızlı gelişti ki incelediğimiz memelerin çoğunda bir takım anormalliklere rastlar olduk. Bu... Devamı »

Doç. Dr. Fevzi BALKAN

Tiroid biyopsisi ne zamandan beri uygulanmaktadır? 19. yüzyılın son yarısından itibaren yapılmaya başlanan iğne biopsisi tiroidpatolojilerinin incelenmesinde güvenilir bir yöntemdir. Tiroid glandına... Devamı »

Op. Dr. Oğuz KILIÇ

Genel olarak, gebelik sonrası dönemde göğüslerin süt devresi nedeniyle şişmesinden sonra, bu süreç tamamlanır tamamlanmaz meme hacminin küçülmesi ve estetik açıdan kötü bir görünüm alması sorunu ortaya... Devamı »

Op. Dr. Onur SÜMER

Meme büyütme operasyonlarının aksine meme küçültme, genellikle estetik kaygıların ötesinde, daha sağlıklı olmak için yapılan bir uygulamadır. Gelişim, hamilelik ya da aşırı kilo alımına bağlı olarak büyüyen... Devamı »

Op. Dr. Onur SÜMER

Meme büyütme amacıyla, meme protezi, yağ enjeksiyonu, hazır dolgu maddeleri ile memeye hacim verme gibi yöntemler kullanılmaktadır. En sık uygulanan prosedür meme protezleridir ve bu uygulamada iki çeşit... Devamı »

Op. Dr. Ali ÖZLÜK

Meme kanseri tanısı biyopsi ile konulduktan sonra hastalığın hangi aşamada olduğunu bilmemiz gerekir.Günümüzde artık meme kanseri tedavisinde bireye özgü tedaviler uygulanmakta ve bunun için hastalığın... Devamı »

Op. Dr. Hamdi KOÇER

Her kadının meme yapısının farklıdır; dolayısıyla ayda bir kez kendi kendine meme muayenesi yapmak en azından kişinin kendi meme dokusunu tanımasını sağlar. Bu şekilde, meme içinde en ufak değişikliği... Devamı »

Op. Dr. Mete AKSU

Meme büyütme ameliyatı Plastik Cerrahi açısından en çok yaptığımız ve doğru uygulanırsa en yüz güldürücü, hemen sonuç alabileceğiniz işlemlerin başında gelir. Meme Protezleri cerrahi olarak yapılan operasyonlardır.... Devamı »

Op. Dr. Hüseyin KANDULU

Estetik meme dikleştirme ameliyatında, sarkık haldeki meme dokusu yeniden şekillendirilir, fazla deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere getirtilir. Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında,... Devamı »

Op. Dr. Hüseyin KANDULU

Kadın denince gözümüzde birçok özellik canlanır, herkesin beynindeki kadın figürü farklıdır ancak kadınlarımızın olmazsa olmazı olan göğüsleri oluşan figür içerisinde muhakkak ki büyük bir yer teşkil edecektir. Kadınları... Devamı »

Op. Dr. Hüseyin KANDULU

Memeleri gelişimsel olarak yeterli hacme sahip olmayan veya doğum sonrası emzirmeye bağlı olarak küçülmüş ancak çok sarkmamış memeleri hacimli ve çekici görünüme kavuşturmanın günümüzde ki en güvenli ve... Devamı »

Op. Dr. Sezi CEYLAN

MEME KÜÇÜLTME Meme küçültme ameliyatı estetik bir ameliyat olmasınının yanısıra plastik cerrahinin rekonstrüktif ameliyatları arasında sayılmaktadır. Fazla olan meme ve yağ doku ile birlikte cilt çıkarılır... Devamı »

Prof. Dr. Özgür DEREN

Koryon villus örneklemesi veya koryon villus biyopsisi (CVS), 9-14. gebelik haftaları arasında hamile annenin karınının uygun yerinden veya rahim ağzından ince bir iğne yardımı ile girilmesini takiben... Devamı »

Op. Dr. Ali ÖZLÜK

Erken tanı yöntemleri, kadınlarda meme kanseri konusunda oluşan bilinç düzeyi, kendi kendine meme muayenesi tekniklerinin öğrenilmesi ve kullanılması hastalığın erken evrelerde yakalanması,doktorların... Devamı »

Op. Dr. Onur SÜMER

Memeler; yaşa, emzirmeye ve aynı zamanda yer çekimine bağlı olarak sönük, sarkmış bir hal alabilir. Mastopeksi, onları yeniden dik ve dolgun bir hale getiren, meme ucunu olması gereken konuma taşıyan bir... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 17 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 663 kayıt bulundu.