x
Etiketler \ M \

medobiocomplex-k

Psk. Ayhan ALTAŞ

İnsanlar hayatlarında neyi kontrol altında tutabileceğini bilmesi çok önemli, mesela kumanda sendeyse televizyonu sen kontrol edebilirsin. Arabanın direksiyonu sendeyse arabayı sen kontrol edersin. Fakat... Devamı »

Uzm. Psk. Gizem PEKCAN

Psikolojik sorunları olsun ya da olmasın, çoğu insan psikologluğun ne olduğu, psikologların ne iş yaptığı, nasıl psikolog olunduğu konularını merak etmektedir. Yine çoğu insan psikoloğun kim olduğunu kendine... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

ASTIM ın kelime karşılığı havayollarının daralması ,nefes darlığıdır. Bizler hastalarımıza astım dediğimizde anne ve babalar kanser demişiz gibi tepki gösterir,korkar eminmisiniz? diye sorar ,kızar ;bazen... Devamı »

Uzm. Psk. Adil MAVİŞ

Hipnoz sanıldığının aksine uyku değil, belli ve hedeflenen bir amaca odaklanmış bir uyanıklık halidir. Buna rağmen birinin çıkıp -sanki çok meraklısıymışım gibi gözümün içine bakarak- “Beni kimse uyutamaz”... Devamı »

Psk. Nasrullah KILIÇ

Psikiyatrist, 6 yıllık tıp fakültesi eğitimini tamamladıktan sonra 4 yıl psikiyatri üzerine uzmanlık eğitimi alır. Psikofarmakologtur yani hastalığı ilaçla tedavi edebilen hekimdir. Klinik Psikolog,... Devamı »

Prof. Dr. Orhan ŞEN

Yeryüzündeki en şiddetli ağrı olarak bilinen küme baş ağrısı, göz çevresinde tek taraflı olan, belli dönemlerde sık olarak tekrarladıktan sonra aylarca hiç şikâyet oluşturmayan bir baş ağrısı türüdür.... Devamı »

Op. Dr. İlhami ATILGAN

En az 1 yıl herhangi bir korunma yöntemi uygulanmaksızın, haftada 2-3 kere girilen cinsel ilişkiye rağmen gebelik elde edilmemesi infertilite yani kısırlık olarak adlandırılmaktadır. Her adet başına... Devamı »

Uzm. Psk. Alkım SEVEN

Çocukluk ile erişkinlik arasında bir köprü olan ergenlik döneminde, çocuklarda bedensel ve ruhsal pek çok değişim gerçekleşmektedir. Çocuk hızlı bir şekilde tüm bu değişimlere ayak uydurmaya çalışırken... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Öncelikle ‘stalk’ kelimesi günümüzde sosyal medya yardımıyla kişileri gizlice takip etmek anlamına gelen yeni oluşmuş bir kelimedir. Bu takibi yapan kişilere ise 'Stalker' deniyor. Günümüzde insanlar... Devamı »

Psk. Eda KURTULUŞ AKIN

Terapistin sizin adınıza karar veren, sizin için " iyi" olanı seçen, ne yapacağınıza, nasıl yapacağınıza karar veren kişi olması elbette mümkün değildir. Terapistlerin görevi yaşadığınız zorlukların,... Devamı »

Çocuk Gelişim Uzmanı Öznur SİMAV

Şimdi çocuklarımız her türlü oyuncağa sahip, ancak en kolay bulunması gereken en ekonomik oyun malzemesi olan kumdan mahrum büyüyorlar. Çocuk bahçelerinde, şartlarına uygun kullanım sağlanamadığı... Devamı »

Dyt. Nebahat KESKİN

BESLENMEDE K VİTAMİNİN EKSİK ALINMASI KALÇA KIRIĞI RİSKİNİ ARTIRIYOR! K viatmini Alman bilim adamı Dam tarafından 1935 yılında, kanın pıhtılaşma etmeni olarak bulunmuştur. Bu etmene Almanca “Koagulation... Devamı »

Uzm. Psk. Hasan KUL

İnsan ve hayvan davranışlarıyla ilgilenen psikoloji biliminin 125 yıllık bir tarihi vardır. Psikoloji, biyolojiden sosyolojiye kadar uzanan oldukça geniş kapsamlı bir alandır. Psikoloji insan ve hayvan... Devamı »

Prof. Dr. Özgür DEREN

Perinatolog, Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını takiben Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebelikler - Maternal Fetal Tıp) üst ihtisas programında 3 yıl ilave eğitim ve klinik tecrübe edinmiş uzmandır. Perinatologlar... Devamı »

Prof. Dr. Ertürk LEVENT

Doğuştan kalp hastalıkları aile, toplum ve çocuk için çok önemli bir risk oluşturmaktadır. Bu hastalıklardaki bulgular, anne karnındaki hayatın ilk günlerinden itibaren ortaya çıkabileceği gibi, doğumda... Devamı »

Psk. Dan. Cem KAYA

İnsanlar neden iletişime girerler? Temel ihtiyaçlarından biri olan dokunmak ve dokunulmak için… Dokunmak ya da dokunmamak, esas büyük mesele bu! Dokunmak kelimesi bu yazıda fiziksel temas olarak... Devamı »

Çocuk Gelişim Uzmanı Öznur SİMAV

PEDAGOG - Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı ; 0-12 yaş çocuklarının tüm gelişim alanlarına yönelik değerlendirmelerinin takibini, eğitim hizmetlerini dikkate alarak program yapan ve uygulayan,... Devamı »

Doç. Dr. Rauf TAHAMİLER

Tüm doktor muayenelerinin %50'den fazlasının Kulak Burun Boğaz problemleri için olduğunu biliyor muydunuz? Kulak Burun Boğaz uzmanı kimdir? Kulak Burun Boğaz uzmanı kulaklar, burun, boğaz ve baş-boyunla... Devamı »

Dr. Dt. E. Bihter GÜRLER

Çocuklar o kadar uzun zamandır masal okumuyor ve de oyun oynamıyorlar ki portakalı soyuyoruz ama başucumuza koymuyoruz, terazi lastik cimnastik de demode oldu çünküpilates var. Bu nedenle birazdan... Devamı »

Uzm. Dr. Engin DENİZ

Çocuk Nörolojisi, yaşamın ilk gününden itibaren bebekler ve çocuklarda görülen nöroloji ile ilişkili hastalık ve belirtilerle ilgilenir. Çocuk sinir sistemi, erişkinden bazı önemli farklılıklar gösterir,... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 23 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 612790 kayıt bulundu.