x
Etiketler \ M \

medobiocomplex-k

Psk. Ayhan ALTAŞ

İnsanlar hayatlarında neyi kontrol altında tutabileceğini bilmesi çok önemli, mesela kumanda sendeyse televizyonu sen kontrol edebilirsin. Arabanın direksiyonu sendeyse arabayı sen kontrol edersin. Fakat... Devamı »

Uzm. Psk. Gizem PEKCAN

Psikolojik sorunları olsun ya da olmasın, çoğu insan psikologluğun ne olduğu, psikologların ne iş yaptığı, nasıl psikolog olunduğu konularını merak etmektedir. Yine çoğu insan psikoloğun kim olduğunu kendine... Devamı »

Uzm. Psk. Yasemin MERİÇ KAZDAL

Son dönemde Psikoloğun kim olduğu ve Psikologluk mesleğinin nasıl icra edileceği çeşitli şekillerde gündeme getirilmiştir. Bu süreç kamuoyunda konu ile ilgili belirsizlik yaratmıştır. Bu açıklamanın amacı... Devamı »

Uzm. Psk. Adil MAVİŞ

Hipnoz sanıldığının aksine uyku değil, belli ve hedeflenen bir amaca odaklanmış bir uyanıklık halidir. Buna rağmen birinin çıkıp -sanki çok meraklısıymışım gibi gözümün içine bakarak- “Beni kimse uyutamaz”... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

ASTIM ın kelime karşılığı havayollarının daralması ,nefes darlığıdır. Bizler hastalarımıza astım dediğimizde anne ve babalar kanser demişiz gibi tepki gösterir,korkar eminmisiniz? diye sorar ,kızar ;bazen... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Öncelikle ‘stalk’ kelimesi günümüzde sosyal medya yardımıyla kişileri gizlice takip etmek anlamına gelen yeni oluşmuş bir kelimedir. Bu takibi yapan kişilere ise 'Stalker' deniyor. Günümüzde insanlar... Devamı »

Prof. Dr. Orhan ŞEN

Yeryüzündeki en şiddetli ağrı olarak bilinen küme baş ağrısı, göz çevresinde tek taraflı olan, belli dönemlerde sık olarak tekrarladıktan sonra aylarca hiç şikâyet oluşturmayan bir baş ağrısı türüdür.... Devamı »

Op. Dr. İlhami ATILGAN

En az 1 yıl herhangi bir korunma yöntemi uygulanmaksızın, haftada 2-3 kere girilen cinsel ilişkiye rağmen gebelik elde edilmemesi infertilite yani kısırlık olarak adlandırılmaktadır. Her adet başına... Devamı »

Uzm. Psk. Alkım SEVEN

Çocukluk ile erişkinlik arasında bir köprü olan ergenlik döneminde, çocuklarda bedensel ve ruhsal pek çok değişim gerçekleşmektedir. Çocuk hızlı bir şekilde tüm bu değişimlere ayak uydurmaya çalışırken... Devamı »

Psk. Nasrullah KILIÇ

Psikiyatrist, 6 yıllık tıp fakültesi eğitimini tamamladıktan sonra 4 yıl psikiyatri üzerine uzmanlık eğitimi alır. Psikofarmakologtur yani hastalığı ilaçla tedavi edebilen hekimdir. Klinik Psikolog,... Devamı »

Psk. Eda KURTULUŞ AKIN

Terapistin sizin adınıza karar veren, sizin için " iyi" olanı seçen, ne yapacağınıza, nasıl yapacağınıza karar veren kişi olması elbette mümkün değildir. Terapistlerin görevi yaşadığınız zorlukların,... Devamı »

Çocuk Gelişim Uzmanı Öznur SİMAV

Şimdi çocuklarımız her türlü oyuncağa sahip, ancak en kolay bulunması gereken en ekonomik oyun malzemesi olan kumdan mahrum büyüyorlar. Çocuk bahçelerinde, şartlarına uygun kullanım sağlanamadığı... Devamı »

Dyt. Nebahat KESKİN

BESLENMEDE K VİTAMİNİN EKSİK ALINMASI KALÇA KIRIĞI RİSKİNİ ARTIRIYOR! K viatmini Alman bilim adamı Dam tarafından 1935 yılında, kanın pıhtılaşma etmeni olarak bulunmuştur. Bu etmene Almanca “Koagulation... Devamı »

Psk. Aykut AKOVA

TANIM İnsan ve hayvan davranışlarının yapı ve süreçlerini, gözlem ve deney gibi bilimsel yöntemleri kullanarak inceleyen, davranış bozukluklarının ve gelişim sorunlarının teşhis ve tedavisi yönünde faaliyetlerde... Devamı »

Uzm. Dr. Yasemin FATİH AMATO

Hiç kimsenin yüzünde kırışıklık istemediğini söylersem, abartmış olmam herhalde. Bu arada kremlerin, serumların, losyonların bize bu konuda asla garanti veremeyeceğini de ekleyebilirim. Bütün bunlar kehanet... Devamı »

Uzm. Psk. Hasan KUL

İnsan ve hayvan davranışlarıyla ilgilenen psikoloji biliminin 125 yıllık bir tarihi vardır. Psikoloji, biyolojiden sosyolojiye kadar uzanan oldukça geniş kapsamlı bir alandır. Psikoloji insan ve hayvan... Devamı »

Uzm. Psk. Yusuf BAYALAN

“Beni kimse anlamıyor!” diyor, üzgün, kırgın, yalnız, önemsiz hisseden genç kadın. Hiç kimsenin onu umursamadığını, kimsenin onun derdiyle dertlenmediğini düşünüyor. “Ben sevilmeye, önemsenmeye, ilgilenilmeye... Devamı »

Prof. Dr. Kutay BİBEROĞLU

Bir hekim hastasının yakınmalarını, geçmiş öyküsünü dinlemek için gerekli zamanı ne kadar ayırmak istemez, ne kadar klinik değerlendirmesine güvenmez, tanı ve yönetim planını ertelemek isterse o kadar... Devamı »

Prof. Dr. Özgür DEREN

Perinatolog, Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını takiben Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebelikler - Maternal Fetal Tıp) üst ihtisas programında 3 yıl ilave eğitim ve klinik tecrübe edinmiş uzmandır. Perinatologlar... Devamı »

Prof. Dr. Ertürk LEVENT

Doğuştan kalp hastalıkları aile, toplum ve çocuk için çok önemli bir risk oluşturmaktadır. Bu hastalıklardaki bulgular, anne karnındaki hayatın ilk günlerinden itibaren ortaya çıkabileceği gibi, doğumda... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 36 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 370295 kayıt bulundu.