x
Etiketler \ L \

lordoz ne demek

Prof. Dr. Murat TÜREGÜN

Son yıllara kadar liposuction, bir zayıflama yöntemi değil, ancak belli bölgelerdeki yağların alınarak bedene şekil verildiği bir ameliyat olarak adlandırılmıştır. Ancak liposuction tekniklerinde ve kullanılan... Devamı »

Dyt. Feyhan BELEN

Bir çoğumuz diyet kavramını, aç kalmak, sevdiğimiz yiyeceklerden mahrum olmak ve en kötüsüde yaşamımızın belirli bir döneminde birkaç aylığına veya haftalığına uyguladığımız can sıkıcı, yaparken sizi kısıtlayan... Devamı »

Doç. Dr. Can YENER

Rahim ağzı kanseri başlamadan önce, rahim ağzında bazı hücresel bozukluklar oluşur. Rahim ağzındaki hücresel bozulmalar çoğu kez HPV (Human Papilloma Virus) ye bağlıdır. Bu öncü değişiklikleri, hastanın... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Derya UTKU

Anne ve babaların en sıkıntı çektikleri konulardan biri bebeklerine uyku alışkanlığı kazandırmalarıdır. Yenidoğanın ya da 6-7 aylık bir bebeğin, hatta bazen daha büyük yaşta bir çocuğun uyku düzeni olmayışı,... Devamı »

Uzm. Psk. Kürşad YÜCEL

BİZİM İNSANLARIMIZ NAPAR BİLİYOR MUSUN USTA. SEVDİĞİNE SEVDİĞİNİ SÖYLEYEMEZ MESELA. BU ONUN İÇİ BİR YENİK DÜŞMEDİR. 1-0 YENİK BAŞLAMADIR CÜMLELERE ONA KARŞI KURULAN. DİLDE KÖTÜ SÖZ ÇOK RAHAT SÖYLENİR.... Devamı »

Dyt. Esra TÜFEKÇİ

Sağlıklı ve doğal olduğu için sadece meyve yiyerek kilo vereceğinize inananlardansanız ne yazık ki yanılıyorsunuz. Unuttuğumuz nokta şu; orta boy bir elma/ portakal/ 2 adet kivi/ 2 adet mandalina/ küçük... Devamı »

Prof. Dr. Ömer BENDER

TANIM: Hamilelik ve emzirme dönemi dışında meme başından değişik renk ve kıvamda sıvıların gelmesine meme başı akıntısı denir. GÖRÜLME SIKLIĞI: Meme hastalığı nedeniyle meme polikliniklerine başvuran... Devamı »

Op. Dr. Birgül KARAKOÇ

Günümüzde yaşam standartlarının yükselmesi ile birlikte, kadınların hayattan beklentileri artmıştır. Kadınlarda doğum sonrası deformasyon ve yaşla orantılı genital sarkmalar ve gevşeklikler cinsel hayatlarını... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Fatih ÇİFTÇİ

Teknik bir dal olan Genel cerrahi, insan vücudunda sistemik ve yerel sorunların cerrahi yöntemlerle tedavisi yanında, genel prensipler (yara iyileşmesi, yaralanmaya metabolik ve endokrin cevap gibi) konuları... Devamı »

Doç. Dr. Can YENER

Rahim ağzı kanseri tarama testidir. Jinekolojik kanserler içinde Meme kanseri birinci sıklıkta, Rahim Ağzı kanseri ise ikinci sıklıkta görülmektedir. Vajinal smear,Rahim ağzı kanserinin oluşumundan... Devamı »

Uzm. Psk. Fatih SÖNMEZ

İŞLEVİNİ YİTİRMİŞ AİLE NE DEMEKTİR? Aile olmak nedir? Sistem perspektifine göre aile, bir geçmişi paylaşan, duygusal bağı olan, üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için stratejiler planlayan bireylerden... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz BAHADIR

Menisküs nedir? Menisküsler diz eklemini oluşturan kemiklerin arasında yeralan küçük oval kıkırdak parçalarıdır. Temel görevleri kemiklerin kıkırdak yüzlerinin birbirine sürtünmesini azaltmak ve... Devamı »

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

Öncelikle vajinismus aslında bir hastalık değil bir "semptom" yani bir bulgudur. Yani aslında buz dağının görünen kısmıdır, problem ise derinlerde yatmaktadır. Biz bölümlerimizde, daha kolay anlaşılabilmesi... Devamı »

Op. Dr. Kerem BIKMAZ

BEL FITIĞI NE DEMEKTİR? Omurga, “omur” adı verilen ve birbirine bağlı bir dizi kemikten yapılmıştır. Disk, bir omuru diğerine bağlayan güçlü bağ dokularının bir birleşimidir ve omurlar arasında bir... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Erhan KARAALP

Öncelikle şunu tespit etmek gerekir ki, sıvı bebeğinizden değil bebeğinizin içinde bulunduğu sıvıdan (amniyon sıvısı) bebeğinize dokunulmadan alınır. Böylece sıvı içindeki... Devamı »

Op. Dr. Caner SÖNMEZ

ADET DÜZENSİZLİĞİ NE DEMEKTİR? Adet (menstrüasyon, regl) dönemi rahim içi döşemesinin aylık olarak atılmasıdır. Adet kanamaları kadın üreme döngüsünün bir parçasıdır. Adetler ergenlikte başlar... Devamı »

Op. Dr. Erkan COŞKUN

Dış gebelik ne demektir? Dış gebelik gebeliğin normalde yerleşim yeri olan rahim içinde olmamasıdır. Dış gebelik en sık nerelerde gelişir? En sık tüplerde %99,nadir olarak yumurtalıklar,karın... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Günümüzde birçok anne babanın ortak sorunudur çocuklarına ‘hayır’ demek. Hayır demekle olumsuz sonuçlara yol açacağından korkan ve zaman zaman nasıl davranacağını bilemeyen anne babalarla karşılaşıyoruz.Oysa... Devamı »

Uzm. Psk. Fatih SÖNMEZ

İŞLEVİNİ YİTİRMİŞ AİLE NE DEMEKTİR? Aile olmak nedir? Sistem perspektifine göre aile, bir geçmişi paylaşan, duygusal bağı olan, üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için stratejiler planlayan bireylerden... Devamı »

Op. Dr. Deniz KÖK

Dolgu Nedir? Ne Amaçla Kullanılır? Dolgu, zaten belli oranda insan vücudunda bulunan ama zamanla vücutta azalmış olan organik maddeleri tamamlamak amacıyla, laboratuar şartlarında steril şekilde... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 27 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 18003 kayıt bulundu.