x
Etiketler \ K \

kulakta sancı

Prof. Dr. Halil AK 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Doç. Dr. Güçlü Kaan BERİAT 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Prof. Dr. Selçuk ONART 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 33101 kayıt bulundu.
Adet sancıları

Adet sancıları

Doç. Dr. İlker GÜNYELİ

Adet sancısı (dismenore) alt kasık bölgelerinde adet dönemlerinde ortaya çıkan bir ağrı olup; terleme,kalp çarpıntısı,başağrısı,bulantının eşlik edebildiği, özellikle mens'in ilk 3 gününde olan, kramp... Devamı »

Suni sancı ile doğum

Suni sancı ile doğum

Op. Dr. Hülya ERDEM BİÇMEN

Suni sancı ile doğum anne adaylarının en çok merak ettiği konular arasındadır.Kısa soru cevap benzeri başlıklarla anne adaylarımızın bu konuda meraklarını anlayacakları bir dilde gidermeye çalışacağım. SUNİ... Devamı »

Kulak estetiği (kepçe kulak)

Kulak estetiği (kepçe kulak)

Op. Dr. Sezi CEYLAN

Kepçe kulak bozukluğu veya deformitesi kulağın ile kafa arasındaki açının normalden büyük olamsıdır. Bu da kulakların özellikle önden bakışta belirgi olmasına neden olmaktadır. Bir sağlık problemi değildir... Devamı »

Kulak mikrocerrahisi

Kulak mikrocerrahisi

Op. Dr. Selçuk GÜNEY

Kulak, anatomisi en karışık organlardan birisidir. Dış kulak, orta kulak ve iç kulak olarak üç bölüm halinde incelenir. Dış kulak hastalıklarının çoğu enfeksiyon kaynaklıdır. Kulak kaşıntısı, ağrısı ve... Devamı »

Kulak hastalıkları

Kulak hastalıkları

Op. Dr. Yusuf Orhan UÇAL

İŞİTME CİHAZLARI Ortamdaki sesi alıp yükselterek kulağa aktaran cihazlardır. Başlıca kulak seviyesinde kullanılanlar ve gövdeye bağlı olanlar olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Kulakseviyesindeki cihazlar... Devamı »

Kulak ameliyatları

Kulak ameliyatları

Prof. Dr. Orhan GEDİKLİ

Kulak ameliyatları vücudun diğer bölgelerinde yapılan ameliyatlar gibi dünyada ve ülkemizde yapılan cerrahi müdahalelerdendirler. Ancak halk arasında vücudun diğer bölgelerindeki ameliyatların aksine kulak... Devamı »

Kulak iltihapları

Kulak iltihapları

Prof. Dr. Orhan GEDİKLİ

KBB alanının önemli ve acil müdahale gerektiren sorunlarından birisi de kulak iltihaplarıdır. Özellikle bebeklik döneminde nedeni tam anlaşılamayan ateş, devamlı ağlama ve huzursuzlukların temelinde akut... Devamı »

Kulak estetiği nedir?

Kulak estetiği nedir?

Op. Dr. Tahir Gökhan HAYTOĞLU

Kepçe kulak, kulak kepçesinin kafadan ayrık olması ve kepçe üzerindeki katlantıların düzleşmesi sonucu oluşur. Yapılan ameliyatla bu deformitelerin düzeltilmesi amaçlanır. Kulak estetiği kimlere yapılır? Kulağında... Devamı »

Kulak (otoplasti)

Kulak (otoplasti)

Op. Dr. Mehmet KETENE

Kepçe Kulak (Otoplasti) Otoplasti genellikle kepçe kulakları başa daha yaklaştırmak, eksik kıvrımlarını şekillendirmek.Bu operasyon altı yaştan itibaren çocuklara yapılabilmektedir. Altı yaş itibariyle... Devamı »

Kulak  estetiği

Kulak estetiği

Doç. Dr. Serdar NASIR

Estetik kulak operasyonunun istenilmesinin en sık amacı kepçe kulakları düzeltmektir. Yurt dışında bu operasyon genelde okul çağı öncesi yapılmaktadır. Ülkemizde bu çok yerleşmiş bir düşünce değildir.... Devamı »

Kulak estetiği

Kulak estetiği

Doç. Dr. Aydın GÖZÜ

Kepçe kulak ve kulağın diğer şekil bozuklukları okul öncesi dönemden itibaren kalıcı olarak düzeltilebilmektedir. Kimlere yapılmalı ? Doğumsal ya da edinsel (travmatik) nedenlerle oluşan kulak deformitesi... Devamı »

Kulağınızı kaşımayın !

Kulağınızı kaşımayın !

Op. Dr. Abdülkadir GÖKSEL

Kulak kaşıntısı birçoğumuzu rahatsız eden tatsız bir durum. Özellikle yaz aylarında sıcağın da etkisi ile aşırı terleme ve sonuçta kaşıntı hissinde bir artış olmakta. Dış kulak yolu oldukça hassas bir... Devamı »

Kepçe kulak nedir ?

Kepçe kulak nedir ?

Op. Dr. A. Emre İLHAN

Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen ve farklı yöntemlerle tedavi edilen kulak kepçesi şekil bozuklarının tümüne halkımız arasında “Kepçe Kulak” denmektedir. Kepçe kulak , görevi dış dünyadaki... Devamı »

Kepçe kulak

Kepçe kulak

Prof. Dr. Bahattin ÇELİKÖZ

Kulak kepçe cerrahisi veya otoplasti, kepçe görünümlü kulakların düzeltilmesi veya büyük kulakların küçültülmesi için yapılmaktadır. Çoğunlukla operasyon çocuklukta, 4 yaşından itibaren okul öncesi... Devamı »

Kepçe kulak!

Kepçe kulak!

Op. Dr. İbrahim OSKUİ

Kulak, insanın dış görünümünü etkileyen, estetik ve aynı zamanda fonksiyonel önemi olan bir organdır. Kulakta doğuştan hiç gelişmeme de dahil olmak üzere birçok değişik şekil bozuklukları görülebilir.... Devamı »

Kulak çınlaması!

Kulak çınlaması!

Doç. Dr. Teoman DAL

Ortamda sesli bir uyaran olmadan ses algılamasına kulak çınlaması (tinnitus) denilmektedir. Algılanan ses; çınlama, uğultu, rüzgar sesi veya bir makinenin çalışma sesi gibi değişik tonlarda ve özelliklerde... Devamı »

Kulağım kaşınıyor..

Kulağım kaşınıyor..

Op. Dr. İsmet ÇERÇİ

Kulakta kaşıntı hissi ve buna zaman zaman eklenen ağrılar birçok insanı rahatsız eden şikayetler.Buna bağlı kbb poliklinikleri çokca hasta tarafından yoğunlaştırılmakta.Bu gereksiz yoğunluğu azaltma adına... Devamı »

Kulak estetiği; kulak estetiği amelıyatına hazırmısınız?

Kulak estetiği; kulak estetiği amelıyatına hazırmısınız?

Op. Dr. Özcan ÜLGEN

Kulak ameliyatı düşünen kişinin atması gereken ilk adım plastik cerraha danışmaktır. Kişi arzulanan sonucun mükemmeliyet değil düzelme olduğunu akılda tutarak ameliyat sonrası daha iyi görünmek ve daha... Devamı »

Kepçe kulak (belirigin kulak) düzeltilmesi (otoplasti)

Kepçe kulak (belirigin kulak) düzeltilmesi (otoplasti)

Op. Dr. İbrahim KORHAN

Kepçe kulak problemi doğumsal olarak kulak kepçesi kıkırdaklarının gelişimindeki bozukluk sebebiyle kulak kıvrımlarının tam oluşamamasından kaynaklı belirgin kulak ortaya çıkması olarak tanımlanabilir.... Devamı »

Kulak çınlaması kulak uğultusu tinnitus nedir ve nedenleri

Kulak çınlaması kulak uğultusu tinnitus nedir ve nedenleri

Op. Dr. Mert BİLGİLİ

Tıpta tinnitus adı verilen çınlama-uğultu, dışarıdan sesli bir uyaran olmadığı halde bir ses varmış gibi kulakta ya da kafa içinde ses algılanmasıdır. Çok eski çağlardan beri var olan ve insanları... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 145 kayıt bulundu.