x
Etiketler \ K \

kulak zarı çökmesi

Prof. Dr. Mehmet Yavuz SÜTBEYAZ 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1091 kayıt bulundu.
Delik kulak zarı

Delik kulak zarı

Op. Dr. Koray CENGİZ

Delik kulak zarı, dış kulak yolu ile orta kulağı birbirinden ayıran bu ince zarın delik veya yırtık olmasıdır. Orta kulak, burun gerisindeki genize "östaki borusu" aracılığı ile bağlantılıdır.... Devamı »

Delik kulak zarı ve ameliyatları

Delik kulak zarı ve ameliyatları

Op. Dr. Muammer KARAGÖZ

Delik kulak zarı, dış kulak yolu ile orta kulağı birbirinden ayıran bu ince zarın delik veya yırtık olmasıdır. Orta kulak, burun gerisindeki genize ‘östaki borusu’ aracılığı ile bağlantılıdır. Bu boru... Devamı »

Bebeklerde kulak zarı

Bebeklerde kulak zarı

Op. Dr. Muammer KARAGÖZ

Kulak yolunun derininde kulak zarı bulunur. Kulak zarı, ses dalgaları geldiğinde titreşen ince bir zardır. Orta kulak, kulak zarının arkasında bulunan ve hava ile dolu bir boşluktur. Kulak zarı titreştiği... Devamı »

Kulak zarı onarılması (timpanoplasti)

Kulak zarı onarılması (timpanoplasti)

Op. Dr. Önder AKDENİZ

Timpanoplasti Ameliyatı Nedir? Kronik orta kulak problemlerinde uygulanan “Timpanoplasti” ameliyatı teknik olarak orta kulakta ve mastoid kemik içindeki iltihabın temizlenmesi ve kulak zarı ve orta... Devamı »

Kulak zarına tüp takılması

Kulak zarına tüp takılması

Op. Dr. Emre ERKİLET

--Hangi durumlarda gerekir? Tekrarlayan akut orta kulak iltihaplarında, kulak zarındaki çökmelerde, uçuş ya da dalma sonucu oluşabilecek barotravmalarda, yarık damak gibi östaki tüpünün doğru gelişmediği... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 5 kayıt bulundu.