x
Etiketler \ K \

kuaför olmasaydı ne olurdu

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

Tüplerin tıkalı olması, en sık rastlanılan infertilite nedenlerinden biridir. Fallop tüpleri vücudun her iki tarafında yumurtalıklardan rahme doğru uzanır ve tüplerin her ikisinin de tıkalı olması gebe... Devamı »

Op. Dr. Şerife Şeniz SÜPÜRTÜLÜ

Amniyon sıvısı miktarının 2000 ml.'nin üzerinde olmasına polihidramniyos veya hidramnios adı verilmektedir. Gebeliklerin binde 2,6-7´sinde görülür. Fetüse ait polihidramniyos nedenleri ise şunlardır: Fetüsün... Devamı »

Uzm. Dr. Sevilay ZORLU

Çiftler arasında olması gereken ideal bir yaş farkı var mıdır? Neye göre seçiyoruz evleneceğimiz kişileri ? Tabi özellikle bizim ülkemizde, büyüklerin... Devamı »

Doç. Dr. Ercan KARACAOĞLU

Rinoplasti,estetik amaçlı olarak burun şeklinin düzeltilmesi operasyonudur. Bazı durumlarda hem estetik hem de işlevinin düzeltilmesi işlemidir. Yani estetik olarak düzeltilmesi ve rahat nefes almasını... Devamı »

Op. Dr. Sadi AKŞEHİRLİ

Adet kanamalarının düzensiz olması kadınlarda nadir olmayan bir durumdur. Çoğu kez neden hormonal düzensizliklerdir. Bunlara disfonksiyonel kanama adı verilir. Bazı durumlarda ise organik nedenler adı... Devamı »

Op. Dr. Defne ERKARA

En sık neden ergenlik yaşında kilolu olan gençlerde meme dokusunun fazla gelişmesi ve sonradan kilo verilsede memenin küçülmemesidir. İkinci sıklıkta orta yaş üzeri erkeklerde kilo alımı ve spordan yoksun... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ERGEZ

Yapılan araştırmalarda idrar kaçırma şikayeti olan kadınların yarısı bu şikayetinden doktora bahsetmemektedir. Aşırı aktif mesanesi olan kadınlar idrar hissi gelir gelmez tuvalete koşmak zorundadırlar.... Devamı »

Op. Dr. Rami ASKER

Adet kanamasının az olması neye işaret eder? Adet kanamasının az olması tıp dilinde hipomenore olarak adlandırılır. Adet kanamasının az olduğuna nasıl karar veririz? Adet kanaması en az 2 gün sürmesi... Devamı »

Doç. Dr. Ahmet YILDIZHAN

Bel fıtığı hastalarında şikayetler genellikle fıtığın olduğu tarafta görülür. Fakat bazı hastalar vardır ki, bel fıtığı bir tarafta olduğu halde şikâyetleri karşı taraftadır. Meselâ, yapılan tetkikler... Devamı »

Dyt. Selin ŞAHİN

Yeni bir yıl start verdi.Yeni umutlar,hayallerini somutlaştırmak için yeni planlar,belki yeni bir iş,yeni bir sevgili,yeni yatırımlar,bütçe planlamaları gibi uzayıp gider bu liste.Yapılan bağımsız bir... Devamı »

Op. Dr. Ayşe KONAÇ

Kızlık zarının değişik yapıda olması bir kişiye zarar verir mi? Hayır. Kızlık zarının yapısının az görülen türden olması genellikle jinekolojik muayenelerde tesadüfen farkedilmektedir. Bu anatomik yapının... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 11 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 38686 kayıt bulundu.