x
Etiketler \ K \

kpa aşısı nedir

Op. Dr. Esra TAMBURACI DEMİR

HPV Aşıları HPV Aşılarıyla ilgili TCSB Kanser Dairesi Başkanlığı, FDA (Food and Drug Administration) ve ACIP (Advisory Committee on Immunization Practices) önerileri tamamen aynı olup hastanemiz Kadın... Devamı »

Op. Dr. Didem KURBAN

HPV Virüsünden Koruma ve HPV Aşıları Human papilloma virüs (HPV), rahim ağzı kanserlerinin (serviks kanseri) %98’inden sorumludur. Bunun dışında vulva,vajina kanseri ve erkeklerde penis, skrotum kanserinden... Devamı »

Op. Dr. Korkut ARSLAN

HPV Aşısı - Rahim Ağzı Kanseri AşısıHPV (Human Papilloma Virus) cinsel ilişki ile geçen bir virüstür. Rahim ağzı kanseri ve kanser öncesi değişikliklerin yüzde %80 ine bu virüs neden olumaktadır. Son yıllarda... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

Rotavirus enfeksiyonu hem gelişmiş, hem de geri kalmış ülkelerdeönemli bir sorun olmayaı sürdürmektedir. Çocuklarda kusma, ishal, ateş sıvı kaybına bağlı dehidratasyon oluşturan rotavirüsleri tedavi edecek... Devamı »

Prof. Dr. Fatih DURMUŞOĞLU

Bu aşı halen geçerli olan çalışmalar çerçevesinde 9-26 yaş arasında etkindir Human Papilloma Virusunun neden olduğu rahim ağzı kanserlerinden korur. Önemli olan kişinin virusla temas etmediği yaşlarda... Devamı »

Uzm. Dr. Şafak GÖKTAŞ

Üst solunum yolları enfeksiyonları, tüm dünyada insanları en sık doktora götüren sebeplerdir.Soğuk algınlığıolarak da bilinirler. Nezle, grip, farenjit, sinüzit, larenjit gibi iltihapların hepsini üst... Devamı »

Op. Dr. Burcu SAYGAN KARAMÜRSEL

HPV nedir? HPV virüsü (Human papilloma virüs) kişiden kişiye cilt temasıyla bulaşabilen bir virüstür. HPV’nin 100’den fazla çeşidi vardır ve bunların 30 tanesi kadın ve erkeklerde genital bölge enfeksiyonu... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

OLMAK YADA OLMAMAK(BİR GRİP AŞISI HİKAYESİ) Grip aşısı yıllardır yapılsın yapılmasın tartışmlarıyla her yıl eylül ekim aylarında gündeme gelmektedir .Aşının yapılması gerekliliğinde fikir beyan edenler... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ÇELİK

Kök hücre,özelleşmiş hücre tiplerine farklılaşabilen ve daha fazla kök hücre üretmek için kendini yenileme yeteneğine sahip olan, doku ve organları oluşturan ana hücrelerdir. Embriyonik kök hücre ve... Devamı »

Dr. Funda DEMİR İM

~~Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir? 20 yaşından itibaren tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Bio-Expander hem cildin görünen yüzeyini yenileme, nemlendirme ve ışıltı kazandırma hem de elastikiyet kaybı,... Devamı »

Prof. Dr. Ercan Mustafa AYGEN

Zaman zaman çiftlerde tüp bebektedavisi sonrası gebelik oluşmadığı veya oluşup düşükle sonlandığı görülmektedir Tüp bebek tedavisinde kaliteli embriyo elde edilerek rahime transfer edilmesine rağmen her... Devamı »

Dr. Mehtap BAYRAMOĞLU

Cilde yeniden bir tazelenme ve gençlik kazandıran,yeni jenerasyon bir antiaging formül. Somon DNA aşısı; hyaluronik asit ve Somon DNA’dan oluşan 4 cc’lik bir aşı. İlk aşı;cilde hızla nem,elastikiyet... Devamı »

Dr. Mehtap BAYRAMOĞLU

Gençlik Aşısı Nedir? 2 formüllü hyaluronik asittir. Hem volüm içeren çapraz bağlı hyaluronic asit, hem de cilde su ve nem veren saf hyaluronic asit içerir. İçeriğinde protein ve nükleik asit içermediği... Devamı »

Prof. Dr. Timur GÜRGAN

Tüp bebek tedavilerinde başarı çifte özel değerlendirme ve tedavi planlaması ile arttırılabilmektedir. Tedavinin en önemli kısmı spermle yumurtanın en iyi şartlarda döllenemesini sağlayarak embiryo olarak... Devamı »

Doç. Dr. Ali AKBEN

Basınımızda her geçen gün daha da sık duyar olduğumuz ozon ve ozon terapilerinden kısaca bahsetmek istiyorum. Ozon kelime anlamı ile kötü koku demek. Kokusu kötü olan bu gazın marifetleri oldukça iyi..... Devamı »

Op. Dr. Hasan YILDIZ

Rahim ağzı kanseri, HPV aşısı HPV insanlarda enfeksiyona neden olan bir tür virüstür. HPV'nin 100 civarında türü vardır; bunlardan bazıları elde ve ayaklarda siğillere neden olurken, bazıları cinsel... Devamı »

Dr. Levent TÜRBEDAR

Gençlik aşısı olarak da bilinen IAL Sistem; kırışıklıkları dolgularla doldurmak yerine deriyi nemlendirmeyi, esnekliğini arttırmayı hedefleyen, teni canlandıran, yüz ve boyun derisinin geniş alanlarına... Devamı »

Uzm. Dr. Sevin KARALAR

Grip aşısı inaktive (ölü) bir aşıdır ve her yıl tek doz olarak kas içine uygulanması önerilmektedir. Aşılama ne zaman ve ne dozda yapılmalıdır ? Aşılama, Eylül ayının başından itibaren kasım ayı... Devamı »

Op. Dr. Şebnem İNAL

Rahim Ağzı Kanser Aşısı Canlı virüs aşısı değildir, hastalığa yol açmaz. Her aşı gibi hastalığa maruz kalmadan yapılması önerilir. Örneğin, siğili olan bir hastaya yapıldığında, o hastadaki mevcut... Devamı »

Prof. Dr. Derin KÖSEBAY

Her yıl 500 bin yeni rahim ağzı kanserli hasta tanı almaktadır… Rahim ağzı kanseri, gelişmekte olan ülkeler ve az gelişmiş ülkelerde en sık görülen jinekolojik kanserdir. Dünyada yılda 500.000 yeni... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 51 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 2979 kayıt bulundu.