x
Etiketler \ K \

kpa aşısı nedir

Op. Dr. Esra TAMBURACI DEMİR

HPV Aşıları HPV Aşılarıyla ilgili TCSB Kanser Dairesi Başkanlığı, FDA (Food and Drug Administration) ve ACIP (Advisory Committee on Immunization Practices) önerileri tamamen aynı olup hastanemiz Kadın... Devamı »

Op. Dr. Didem KURBAN

HPV Virüsünden Koruma ve HPV Aşıları Human papilloma virüs (HPV), rahim ağzı kanserlerinin (serviks kanseri) %98’inden sorumludur. Bunun dışında vulva,vajina kanseri ve erkeklerde penis, skrotum kanserinden... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

OLMAK YADA OLMAMAK(BİR GRİP AŞISI HİKAYESİ) Grip aşısı yıllardır yapılsın yapılmasın tartışmlarıyla her yıl eylül ekim aylarında gündeme gelmektedir .Aşının yapılması gerekliliğinde fikir beyan edenler... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ÇELİK

Kök hücre,özelleşmiş hücre tiplerine farklılaşabilen ve daha fazla kök hücre üretmek için kendini yenileme yeteneğine sahip olan, doku ve organları oluşturan ana hücrelerdir. Embriyonik kök hücre ve... Devamı »

Dr. Funda DEMİR İM

~~Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir? 20 yaşından itibaren tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Bio-Expander hem cildin görünen yüzeyini yenileme, nemlendirme ve ışıltı kazandırma hem de elastikiyet kaybı,... Devamı »

Uzm. Dr. Şafak GÖKTAŞ

Üst solunum yolları enfeksiyonları, tüm dünyada insanları en sık doktora götüren sebeplerdir.Soğuk algınlığıolarak da bilinirler. Nezle, grip, farenjit, sinüzit, larenjit gibi iltihapların hepsini üst... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

Rotavirus enfeksiyonu hem gelişmiş, hem de geri kalmış ülkelerdeönemli bir sorun olmayaı sürdürmektedir. Çocuklarda kusma, ishal, ateş sıvı kaybına bağlı dehidratasyon oluşturan rotavirüsleri tedavi edecek... Devamı »

Prof. Dr. Ercan Mustafa AYGEN

Zaman zaman çiftlerde tüp bebektedavisi sonrası gebelik oluşmadığı veya oluşup düşükle sonlandığı görülmektedir Tüp bebek tedavisinde kaliteli embriyo elde edilerek rahime transfer edilmesine rağmen her... Devamı »

Dr. Mehtap BAYRAMOĞLU

Cilde yeniden bir tazelenme ve gençlik kazandıran,yeni jenerasyon bir antiaging formül. Somon DNA aşısı; hyaluronik asit ve Somon DNA’dan oluşan 4 cc’lik bir aşı. İlk aşı;cilde hızla nem,elastikiyet... Devamı »

Dr. Mehtap BAYRAMOĞLU

Gençlik Aşısı Nedir? 2 formüllü hyaluronik asittir. Hem volüm içeren çapraz bağlı hyaluronic asit, hem de cilde su ve nem veren saf hyaluronic asit içerir. İçeriğinde protein ve nükleik asit içermediği... Devamı »

Prof. Dr. Fatih DURMUŞOĞLU

Bu aşı halen geçerli olan çalışmalar çerçevesinde 9-26 yaş arasında etkindir Human Papilloma Virusunun neden olduğu rahim ağzı kanserlerinden korur. Önemli olan kişinin virusla temas etmediği yaşlarda... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ERGEZ

HPV Aşısı: Püf noktaları İnsan papillom virüsü (HPV) aşısı hep birlikte rahim ağzı kanserinin %70’i ve cinsel organ siğillerinin %90’ını oluşturan 4 ayrı tip HPV’ye karşı %100 koruma sağlamaktadır. Aşıya... Devamı »

Op. Dr. Burcu SAYGAN KARAMÜRSEL

HPV nedir? HPV virüsü (Human papilloma virüs) kişiden kişiye cilt temasıyla bulaşabilen bir virüstür. HPV’nin 100’den fazla çeşidi vardır ve bunların 30 tanesi kadın ve erkeklerde genital bölge enfeksiyonu... Devamı »

Uzm. Dr. Sevin KARALAR

Grip aşısı inaktive (ölü) bir aşıdır ve her yıl tek doz olarak kas içine uygulanması önerilmektedir. Aşılama ne zaman ve ne dozda yapılmalıdır ? Aşılama, Eylül ayının başından itibaren kasım ayı... Devamı »

Dr. Levent TÜRBEDAR

Gençlik aşısı olarak da bilinen IAL Sistem; kırışıklıkları dolgularla doldurmak yerine deriyi nemlendirmeyi, esnekliğini arttırmayı hedefleyen, teni canlandıran, yüz ve boyun derisinin geniş alanlarına... Devamı »

Prof. Dr. Timur GÜRGAN

Tüp bebek tedavilerinde başarı çifte özel değerlendirme ve tedavi planlaması ile arttırılabilmektedir. Tedavinin en önemli kısmı spermle yumurtanın en iyi şartlarda döllenemesini sağlayarak embiryo olarak... Devamı »

Op. Dr. Turgay KARAKAYA

ABD Hastalıkları Önleme Merkezi’ne bağlı “Aşı Uygulamaları Danışma Komitesi”, MSD’nin HPV Aşısı’nın 11–26 yaş arasındaki bayanlar üzerinde, bu virüsün neden olduğu rahim ağzı kanserini, düşük dereceli... Devamı »

Doç. Dr. Tuncay ÖZÇELİK

Soğuk Algınlığı; Nezle mi, Grip mi? Halk arasında Grip hastalığı ve Soğuk algınlığı (Nezle) sıklıkla karıştırılmaktadır. Grip zannedilen hastaların çoğunluğu nezledir. Soğuk Algınlığı(Nezle) Belirtileri: Asıl... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

Meningo aşısı; Çocuklarımız daha önce MENENJİT SEBEBİ olan, bazı mikroplara karşı aşılanmışlardı. Karma aşı ile (H.Influenza) ve prevenar aşı ile pnömokokların sebep olduğu menenjit hastalığından korunmak... Devamı »

Uzm. Dr. Beytiye BAŞ

· Grip, "influenza A,B ve C " virüsünün solunum yoluyla insan vücuduna girmesiyle oluşan ve özellikle kış mevsiminde salgınlara yol açan bir enfeksiyon hastalığıdır. ·... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 27 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 5070 kayıt bulundu.