x
Etiketler \ K \

kordon bağlatma

Prof. Dr. Murat YAYLA

İlk defa 1988 yılında doku uyumlu kardeşin kordon (göbek bağı) kanından elde edilen kan kök hücrelerinin Fanconi anemisi (kansızlık ve kemik iliği yetmezliği ile karakterize bir hastalık)... Devamı »

Uzm. Dr. Ebru ALPER

Kordonun geç klemplenmesi bebeğin kan hacmini, hemoglobin ve hematokrit düzeylerini artırır. Ancak geç klemplenme dendiğinde ne kadar beklenmesi gerektiği ile ilgili fikir birliği yoktur. Bir dakika ile... Devamı »

Op. Dr. Emir İMANİ

KASIK FITIĞI VE KORD HİDROSELİNE DİKKAT Belki fıtığı biliyorsunuz ama hidrosel ve kord hidroseli tanımlarını yeni duydunuz.oysa bu üç farklı tanım aynı nedenden kaynaklanan farklı hastalıkların ismi.... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Kök Hücre Nedir? Bazı dokularda bulunan ve gereksinim halinde pek çok hücreyi oluşturarak yaşamın devamını sağlayan, üretkenlik ve farklı dokulara dönüşebilme potansiyeli yüksek ana hücrelerdir. Son yıllarda... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

İlk çıktığı dönemlerde (1990'lı yıllar), "biyolojik kasko" gibi lanse edilen ve bir çok ailenin katılımının sağlandığı kordon kanı saklanması, aslında her aile için uygun bir prosedür değildir. Kordon... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 5 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 902 kayıt bulundu.