x
Etiketler \ K \

konvansiyonel tedavi

Uzm. Fzt. Nuri SAMUR

SÜLÜK TEDAVİSİ NEDİR Tarihsel bir tedavi yöntemidir. Tıbbi sülük olarak isimlendirilen Hirudo Medicinalis, Hirudo Verbana ve Hirudo Orientalis adı verilen hayvanlar kullanılarak yapılan bir... Devamı »

Uzm. Psk. Beril PAPUÇÇUER

~DEPRESYONUN TEDAVİSİ Çağdaş tıbbın sağladığı imkânlar sayesinde depresyon hastalarının başarıyla tedavi edilmeleri mümkün. Hazırlanan tedavi hastaya uygun olduğu takdirde, depresyon birkaç hafta veya... Devamı »

Prof. Dr. Sevtap HAMDEMİR KILIÇ

MİYOM:rahim içi yada rahim ağzında yer tutan rahimdeki düz kas dokusu ile beslenen ve gelişen iyi huylu olarak adlandırılan tümörlerdir.Tümör deyince akla hemen kanser gelmemelidir.Vücut içerisinde iyi... Devamı »

Uzm. Dr. Oya GÜLEÇ

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon geçici ya da kalıcı fiziksel ve fonksiyonel bozukluğa sebep olan kas, kemik, sinir hastalıklarının tanısı, tedavisi ve korunması üzerinde... Devamı »

Op. Dr. İbrahim Cenk SOĞUKPINAR

Hemoroidal hastalıklar tedavi derecesine bağlı olarak değişmektedir. Cerrahi tedavi, ilaç tedavisi ve yaşam tarzı değişikliği ana tedavi yontemleridir. 1. Tıbbi tedavi: 1. evre hemoroidlerde faydalı... Devamı »

Dt. Sonay GÖKHAN

Ortodonti estetik dişhekimliğinde çok önemli bir yer tutar. Dişlerdeki çapraşıklıklar ve çenelerdeki anomaliler ortodontiyle düzeltilirken kişinin kemik ve yumuşak dokularında (yüz kasları,dudaklar... Devamı »

Dr. Dt. Cem Reşat USTAOĞLU

Ortodontik tedavi nedir? Ortodontik tedavi, çeneler ve dişlerdeki yanlış konumlanmaların ve kötü kapanışların hareketli ya da sabit apareyler kullanılarak düzeltilmesidir. Ortodontik... Devamı »

Op. Dr. Filip TAŞHAN

İnfertilite (kısırlık) tedavisi , sebebe, bireysel özelliklere ve çiftlere özel ortak sebeplere göre değişmekte ve planlanmaktadır. Hormonal dengesizliği - düzensizliği olan, yumurta gelişiminde problem... Devamı »

Prof. Dr. Hasan DURSUN

Kronik ağrı insanların en sık hastaneye başvurma nedenlerinden biridir. İnsan hayatına ağır etkileri olur ve en sık dizabilite sebeplerindendir. Sebep olduğu fonksiyonel kısıtlılıklar,... Devamı »

Dyt. Gonca GÜZEL

Adaçayı Etki ve kullanım: Adaçayı yaprakları damarları büzücü ve salgı düzenleyici etkilere sahiptir. İçerdiği uçucu yağından dolayı da bakterilere karşı, mantar hastalıklarına ve virüslere karşı etkileri... Devamı »

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN

İki atomlu oksijenin çok yüksek enerji taşıyan bir şekli olan ozon, üç oksijen atomundan oluşan kimyasal bir bileşiktir. Okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde vücudun bağışıklık... Devamı »

Dt. Binnur TOYSAL YİĞİTBAŞI

DİŞ ÇÜRÜĞÜ NEDİR ? Diş çürükleri, dişlerin çiğneme yüzeylerinde kahverengi, siyah gibi koyu renklerde görülen, dişlerin birbiriyle yan yana temas ettikleri ara yüzlerinde ise, ya tebeşirimsi beyaz olarak... Devamı »

Op. Dr. Alper BAŞAKCI

Prostat kanseri olan erkek için tek bir tedavi seçeneği yoktur.Bazı tümörler yavaş ilerler, bu yüzden tedaviye ihtiyacınız kalmaz.Diğerleri daha hızlı vücudunuzdaki farklı yerlere yayılır.Her iki durumda... Devamı »

Uzm. Dr. Armin MÜŞTAK

Saç dökülmesi İnsanların yarısı hayatlarının bir döneminde saç dökülmesi veya tıp diliyle Alopesi ile karşılaşıyorlar. Erkeklerde daha genç yaşlarda ortaya çıkan saç dökülmesi sorunu kadınlarda daha... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Serdar Kırıcı

Diş sıkma (bruksizm) genelde uyku esnasında çene kaslarınınnormalin üzerinde çalışarak oluşan bir parafonksiyonel durumdur. Çoğu zaman bu durumdan haberdar olmayan bireyler bazen hekim muayenesinde bazen... Devamı »

Doç. Dr. M. Özgür SAYIN

Tamamlayıcı tedavi ayrıntılı ortodontik tedavi değildir. Diş protezlerinin,implantlarınındaha iyi yapılmasını, diş destek dokularının sağlığının iyileştirilmesini hedefler. Bu tedaviler birkaç aylık... Devamı »

Uzm. Psk. Kürşad YÜCEL

BİR ARKADAŞIM RİCA ETTİ AZ ÖNCE HOCAM KEKEMELİK HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSNİZ DİYE. 2-5 YAŞ ARASINDA KEKEMELİK BELİRTİLERİ BAŞLAR. EĞER BU YAŞ ARALIĞINDA BU KONUŞMA BOZUKLUĞU FARK EDİLİRSE TELAŞA KAPILMAMALI... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Erişkin hastalarda ortodontik tedavi çocuk ya da adolesan gruplara kıyasla belirli farklılıklar göstermektedir. Erişkin hastaların ortodontik tedavi ihtiyacı çocuklardan daha farklı sebeplerle gerçekleşmektedir.... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Özyazgan

Topuk dikeni ve tedavi yöntemleri Topuk dikeni düztabanlarda, yüksek kavisli ayaklarda, kilo problemi olanlarda, topuklu ayakkabı ya da babet tarzı düz ayakkabı giyenlerde, diyabet ve romatizma hastalıklarında... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Kerem Turgut ATASOY

Diş implantları, diş eksikliklerinin telafisi amacıyla kullanılan, titanyumdan hazırlanmış suni diş kökleridir.Günümüzde en başarılı ve koruyucu tedavi alternatifi olarak kullanılmaktadır. Çene kemiğine... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 393 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 93157 kayıt bulundu.