x
Etiketler \ K \

konvansiyonel tedavi

Dt. Sonay GÖKHAN

Ortodonti estetik dişhekimliğinde çok önemli bir yer tutar. Dişlerdeki çapraşıklıklar ve çenelerdeki anomaliler ortodontiyle düzeltilirken kişinin kemik ve yumuşak dokularında (yüz kasları,dudaklar... Devamı »

Uzm. Psk. Beril PAPUÇÇUER

~DEPRESYONUN TEDAVİSİ Çağdaş tıbbın sağladığı imkânlar sayesinde depresyon hastalarının başarıyla tedavi edilmeleri mümkün. Hazırlanan tedavi hastaya uygun olduğu takdirde, depresyon birkaç hafta veya... Devamı »

Dr. Dt. Cem Reşat USTAOĞLU

Ortodontik tedavi nedir? Ortodontik tedavi, çeneler ve dişlerdeki yanlış konumlanmaların ve kötü kapanışların hareketli ya da sabit apareyler kullanılarak düzeltilmesidir. Ortodontik... Devamı »

Fzt. Nuri SAMUR

SÜLÜK TEDAVİSİ NEDİR Tarihsel bir tedavi yöntemidir. Tıbbi sülük olarak isimlendirilen Hirudo Medicinalis, Hirudo Verbana ve Hirudo Orientalis adı verilen hayvanlar kullanılarak yapılan bir... Devamı »

Prof. Dr. Sevtap HAMDEMİR KILIÇ

MİYOM:rahim içi yada rahim ağzında yer tutan rahimdeki düz kas dokusu ile beslenen ve gelişen iyi huylu olarak adlandırılan tümörlerdir.Tümör deyince akla hemen kanser gelmemelidir.Vücut içerisinde iyi... Devamı »

Op. Dr. Filip TAŞHAN

İnfertilite (kısırlık) tedavisi , sebebe, bireysel özelliklere ve çiftlere özel ortak sebeplere göre değişmekte ve planlanmaktadır. Hormonal dengesizliği - düzensizliği olan, yumurta gelişiminde problem... Devamı »

Uzm. Dr. Oya GÜLEÇ

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon geçici ya da kalıcı fiziksel ve fonksiyonel bozukluğa sebep olan kas, kemik, sinir hastalıklarının tanısı, tedavisi ve korunması üzerinde... Devamı »

Op. Dr. İbrahim Cenk SOĞUKPINAR

Hemoroidal hastalıklar tedavi derecesine bağlı olarak değişmektedir. Cerrahi tedavi, ilaç tedavisi ve yaşam tarzı değişikliği ana tedavi yontemleridir. 1. Tıbbi tedavi: 1. evre hemoroidlerde faydalı... Devamı »

Prof. Dr. Hasan DURSUN

Kronik ağrı insanların en sık hastaneye başvurma nedenlerinden biridir. İnsan hayatına ağır etkileri olur ve en sık dizabilite sebeplerindendir. Sebep olduğu fonksiyonel kısıtlılıklar,... Devamı »

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN

İki atomlu oksijenin çok yüksek enerji taşıyan bir şekli olan ozon, üç oksijen atomundan oluşan kimyasal bir bileşiktir. Okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde vücudun bağışıklık... Devamı »

Dyt. Gonca GÜZEL

Adaçayı Etki ve kullanım: Adaçayı yaprakları damarları büzücü ve salgı düzenleyici etkilere sahiptir. İçerdiği uçucu yağından dolayı da bakterilere karşı, mantar hastalıklarına ve virüslere karşı etkileri... Devamı »

Dt. Binnur TOYSAL YİĞİTBAŞI

DİŞ ÇÜRÜĞÜ NEDİR ? Diş çürükleri, dişlerin çiğneme yüzeylerinde kahverengi, siyah gibi koyu renklerde görülen, dişlerin birbiriyle yan yana temas ettikleri ara yüzlerinde ise, ya tebeşirimsi beyaz olarak... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Mustafa AÇIL

Elbetteki ilaçlar, hekimlerin hastaya müdahele etmede kullandıkları en önemli silahlarıdır. Bir çok ilaç insan ömrünün uzamasını sağlamıştır, bazı ilaçlar ise yaşam kalitesini düzeltmiştir. Tabii ki her... Devamı »

Prof. Dr. Özenç MİNARECİ

Anevrizma tedavisi ameliyatla yapılır. Anevrizma tedavisinde ana amaç, anevrizma içerisine kan girişinin engellenmesidir. Anevrizmanın ilaçla tedavisi günümüzün tıbbi imkanları ile mümkün değildir.. Bu... Devamı »

Uzm. Psk. Nihal ARAPTARLI

Vaginismus kadınlarda en sık görülen cinsel sorunların başında gelen, kısaca cinsel birleşmenin engellenmesi diyebileceğimiz bir durumdur. Bu soruna sahip kadınlar, çoğunlukla evlenip ilk cinsel birlikteliğini... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Mustafa AÇIL

Sedare Dolorem Opis Divinum Artem... yani Türkçesi ağrıyı dindirmek ilahi bir sanattır. Tarih boyunca insanların en sık rastlanılan şikayeti olan ağrı aslında vücudumuzun çok önemli bir savunma mekanizmasıdır.... Devamı »

Dr. Ebru EGEMEN UYSAL

AKUPUNKTURUN TEDAVİ ETKİSİ Akupunktur noktaya iğneyi batırdığımız zaman sinir ucu(Reseptör)uyarılır ve bu uyarı sinir yolla omuriliğine ve oradan da beyindeki gereken merkezlere kadar ulaşır. Bunun... Devamı »

Dr. Mehtap UĞUR SEVİLMİŞ

Saç dökülmesi günümüzde erkekler kadar kadınları da ilgilendiren bir sorundur. Saç dökülmesinin bilinen pek çok sebebi vardır. Bunların başında kansızlık, tiroid hastalıkları gibi bazı hormonal bozukluklar,... Devamı »

Op. Dr. Rami ASKER

Miyomlarrahimde ortaya çıkan, rahim duvarının dokusundan kaynaklanan, çapları genelde 1-15 cm arasında değişen fakat daha büyük çaplara da ulaşabilen,genellikle iyi huylu olup fakat nadiren kötü huyluya... Devamı »

Op. Dr. Onur PEŞLUK

‘’Obezite sigaradan sonra önlenebilir ikinci ölüm sebebidir’’ Dünya Sağlık Örgütü ‘’Obezite sadece estetik bir problem olarak görülmemelidir’’ Obezite eklem hastalıklarından kansere kadar geniş bir... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 383 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 147646 kayıt bulundu.