x
Etiketler \ K \

kırmızı küçük benler

Prof. Dr. Hakan UNCU

Genel Cerrahi'nin konularının içinde, bazen çok büyük sonuçları olabilen önemli küçük cerrahi hastalıklar vardır. Ciltteki basit bir skardan malign melanom gibi çok ağır bir hastalığa kadar farklı... Devamı »

Op. Dr. Mustafa AKMAN

Bir insan için cinsiyeti kadar, cinsiyetlerine uygun fonksiyonlara sahip olması da önemlidir. Cinsel fonksiyon ve üreme için cinsel organların yeterli olması yanında cinsiyet hormonlarının da normal olması... Devamı »

Prof. Dr. Nizamettin KILIÇ

Penis gebeliğin 8-16 haftaları arasında gelişmektedir. Penis gelişmesinde testosteron ve dihidrotestesteron adında iki erkeklik hormonunun rolü vardır. Bu iki hormon gebeliğin son üç ayından bebekliğin... Devamı »

Uzm. Pedagog Soner KOŞAN

Ah o eski masallar yok mu, nasılda sessizce dinlerdik. O masalların hepsinde vahşi yaşamın izleri nasılda masumca işleniyormuş. Kırmızı başlıklı kız: Ormanda yaşayan tatlı şirin bir kız olan kırmızı... Devamı »

Dyt. Mustafa TİLEKLİ

Kırmızı Çay Kırmızı çay, diğer adıyla rooibos çayı Güney Afrika’ya özgüdür. Bu bitkini yaprakları okside olmasın diye toplandıktan hemen sonra kurutulur. Kurutulmuş bu yapraklar fermente edilerek turuncu-kırmızı... Devamı »

Uzm. Dr. Selim HÜSREVOĞLU

KÜÇÜK GÖZ KAYMALARI (MİKROTROPİA) Küçük göz kaymaları hastaya önemli rahatsızlar verir ve göz dışı başka branşlara rahatsızlıklar nedeniyle başvururlar. Birçok hasta gözlerinin kaydığından da haberdar... Devamı »

Op. Dr. Esra DEMİR YÜZER

Labioplasti kadın dış genital organlarından küçük dudakların düzeltilmesi ameliyatıdır.Kadın dış genital yapısında en dışta labium majus (büyük dudaklar,dış dudaklar da denir.)Labium majusların iç kısmında... Devamı »

Uzm. Psk. Tuba GÜNGÖR ASLAN

Kıskançlık, doğal içgüdüsel bir duygudur. Kardeş kıskançlığı; üzüntü, küçük düşme korkusu ve öfke düşüncelerinin yanı sıra sevgi, onu koruma ve yakınlık hissetme gibi birbirine ters düşen duyguların bir... Devamı »

Dyt. Perihan ÇİÇEK

1. Oturarak yemeyi tercih edin. 2. Lokmalar arasında 30 saniye kadar ara vermeye çalışın. 3. Kesinlikle aç karnına alışverişe gitmeyin. 4. TV izlerken ya da kitap okurken bir şey atıştırmayın. 5.... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Aileye katılacak yeni bir çocuk herkes için çok heyecan verici bir durumdur. Çocuklar arasında kardeşlik duygularını pekiştirmesi,paylaşma ve birlikte faaliyetlerde bulunmak, gibi bir takım kavramları... Devamı »

Dyt. Gülsüm UYANIK

Gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun insan beslenmesi her dönemde tüm ülkelerin önemle üzerinde durduğu bir konudur. Hayvansal protein bakımından zengin olan et, süt ve yumurta gibi besinler bireylerin sağlıklı... Devamı »

Uzm. Dr. Diğdem YILDIZ

Baş ağrısı günlük hekimlik pratiğinde en sık karşılaşılan semptomlardan birisidir. Epidemiyolojik verilere göre her insan yaşamının herhangi bir döneminde en az bir kezbaş ağrısından yakınmaktadır.... Devamı »

Uzm. Dr. Sabriye Müge KESGİN

Pişik yaz aylarının gelmesiye bezi olan bebeklerin kabusu olabilmektedir. Pişik genelikle bezin bağlandığı bölgelerde kasıklarda popo ve diğer bezin kapattığı alanlarda görülen cildin tahriş olmasıdır.... Devamı »

Uzm. Psk. Elanur REYHANLIOĞLU

Narsizm günümüzde oldukça sık karşılaşılan bir kişilik bozukluğudur. Kişilerde hem bireysel anlamda ruhsal problemlere hem de ilişkisel sorunlara yol açmaktadır. Bu bozukluğu önemli kılan diğer husus ise... Devamı »

Dyt. Cansu KOLUKIRIK

Kurban bayramı, sevdiklerimizle güzel anlar paylaşmak için bir fırsattır ve biz en güzel anlarımızı zengin sofralar etrafında birleştirmek isteriz. Ancak bu zengin sofralar, günün sonunda hazımsızlık,... Devamı »

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

Kadınlarda dış genital organlara vulva adı verilir. Vulvada, klitoris, üretra, vestibule, vajina girişi, labium minörler (vulvada küçük dudaklar), labium majörler (vulvada büyük dudaklar), mons pubis ve... Devamı »

Prof. Dr. Peyami CİNAZ

Yenidoğan erkek çocukların penis (cinsel organ) boyu, hormonal gelişime bağlıdır. Erkek çocuklarda penis boyu, genetik yapının yanında gebelik esnasındaki çevresel faktörlerin de etkisindedir. Gebelik... Devamı »

Psk. Gonca BAĞLAR

Hepimiz kendimizle, geleceğimizle ilgili hayaller kuruyoruz, gerçekleştirmek istediğimiz şeyleri planlıyoruz. Tabii ki de kurduğumuz bu hayallerin ve yaptığımız planların gerçekleşmesini istiyoruz. Benim... Devamı »

Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY

BEBEKLERDE VE KÜÇÜK ÇOCUKLARDA YEME PROBLEMLERİ Acıkan bebekler huzursuz olurlar. Karınları doyunca ise rahatlarlar. Böylece normal beslenme düzeni oluşur. Bazı anneler bebeğin verdiği sinyalleri ayırt... Devamı »

Op. Dr. Tuğrul DEMİREL

Laparoskopik Mini Gastrik By-Pass (L-MGB) ameliyatı nedir? Laparoskopik Mini Gastrik By-Pass (L-MGB) cerrahisi kombine tip ameliyatların hacim kısıtlayıcı tarafı baskın, emilimi azaltan kısmı daha... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 23 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 46476 kayıt bulundu.