x
Etiketler \ K \

kırmızı küçük benler

Prof. Dr. Nizamettin KILIÇ

Penis gebeliğin 8-16 haftaları arasında gelişmektedir. Penis gelişmesinde testosteron ve dihidrotestesteron adında iki erkeklik hormonunun rolü vardır. Bu iki hormon gebeliğin son üç ayından bebekliğin... Devamı »

Prof. Dr. Hakan UNCU

Genel Cerrahi'nin konularının içinde, bazen çok büyük sonuçları olabilen önemli küçük cerrahi hastalıklar vardır. Ciltteki basit bir skardan malign melanom gibi çok ağır bir hastalığa kadar farklı... Devamı »

Op. Dr. Mustafa AKMAN

Bir insan için cinsiyeti kadar, cinsiyetlerine uygun fonksiyonlara sahip olması da önemlidir. Cinsel fonksiyon ve üreme için cinsel organların yeterli olması yanında cinsiyet hormonlarının da normal olması... Devamı »

Op. Dr. Ulvi GÜNER

Küçük işlemlerle estetik Zaman içerisinde, insanların yoğun çalışma hayatları dolayısıyla daha hızlı iyileşecek, kolay yöntem arayışları, estetik cerrahiyi de yönlendirdi. Eskiden estetik cerrahiden... Devamı »

Uzm. Pedagog Soner KOŞAN

Ah o eski masallar yok mu, nasılda sessizce dinlerdik. O masalların hepsinde vahşi yaşamın izleri nasılda masumca işleniyormuş. Kırmızı başlıklı kız: Ormanda yaşayan tatlı şirin bir kız olan kırmızı... Devamı »

Dyt. Mustafa TİLEKLİ

Kırmızı Çay Kırmızı çay, diğer adıyla rooibos çayı Güney Afrika’ya özgüdür. Bu bitkini yaprakları okside olmasın diye toplandıktan hemen sonra kurutulur. Kurutulmuş bu yapraklar fermente edilerek turuncu-kırmızı... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Hadi YAŞA

Sağlıklı bir yaşam için önemli olan kırmızı et, az tüketilmesi durumunda demir ve vitamin eksikliğine bağlı hastalıklara yol açar. Kırmızı et yenmesi, bebekler, gelişme çağındaki... Devamı »

Dyt. Aylin YILMAZ

Her besin maddesi gibi kırmızı etin de fazla tüketilmesi sağlımızı olumsuz etkiliyor. Et protein bakımından oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Protein ise vücuttaki dokuların gelişmesi, yeni dokuların... Devamı »

Uzm. Dr. Selim HÜSREVOĞLU

KÜÇÜK GÖZ KAYMALARI (MİKROTROPİA) Küçük göz kaymaları hastaya önemli rahatsızlar verir ve göz dışı başka branşlara rahatsızlıklar nedeniyle başvururlar. Birçok hasta gözlerinin kaydığından da haberdar... Devamı »

Op. Dr. Esra DEMİR YÜZER

Labioplasti kadın dış genital organlarından küçük dudakların düzeltilmesi ameliyatıdır.Kadın dış genital yapısında en dışta labium majus (büyük dudaklar,dış dudaklar da denir.)Labium majusların iç kısmında... Devamı »

Dyt. Perihan ÇİÇEK

1. Oturarak yemeyi tercih edin. 2. Lokmalar arasında 30 saniye kadar ara vermeye çalışın. 3. Kesinlikle aç karnına alışverişe gitmeyin. 4. TV izlerken ya da kitap okurken bir şey atıştırmayın. 5.... Devamı »

Uzm. Psk. Tuba GÜNGÖR ASLAN

Kıskançlık, doğal içgüdüsel bir duygudur. Kardeş kıskançlığı; üzüntü, küçük düşme korkusu ve öfke düşüncelerinin yanı sıra sevgi, onu koruma ve yakınlık hissetme gibi birbirine ters düşen duyguların bir... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Aileye katılacak yeni bir çocuk herkes için çok heyecan verici bir durumdur. Çocuklar arasında kardeşlik duygularını pekiştirmesi,paylaşma ve birlikte faaliyetlerde bulunmak, gibi bir takım kavramları... Devamı »

Prof. Dr. Öztekin OTO

Minimal invaziv Kalp ameliyatları 7 cm den küçükbir kesiden yapılan kalp ameliyatlarıdır. Kalbin kulakçıkları arasındaki deliklerle (ASDler) kalbin karıncıkları arasındaki deliklerin(VSDler)kapatılması... Devamı »

Uzm. Psk. Kürşad YÜCEL

BAZEN BİR İLİŞKİYE NOKTA KOYAN İNSANIN SEN OLMASI GEREKİR. BURADA İLİŞKİYİ KİMİN BİTİRDİĞİ ÖNEMLİ DEĞİLDİR. ÖNEMLİ OLAN İLİŞKİNİN DEVAMINDA ZARAR GÖRME ENDİŞESİDİR. AŞK ,SEVGİ VEYA DOSTLUK İLİŞKİNİN SIFATI... Devamı »

Uzm. Dr. Diğdem YILDIZ

Baş ağrısı günlük hekimlik pratiğinde en sık karşılaşılan semptomlardan birisidir. Epidemiyolojik verilere göre her insan yaşamının herhangi bir döneminde en az bir kezbaş ağrısından yakınmaktadır.... Devamı »

Dyt. Gülsüm UYANIK

Gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun insan beslenmesi her dönemde tüm ülkelerin önemle üzerinde durduğu bir konudur. Hayvansal protein bakımından zengin olan et, süt ve yumurta gibi besinler bireylerin sağlıklı... Devamı »

Uzm. Dr. Sabriye Müge KESGİN

Pişik yaz aylarının gelmesiye bezi olan bebeklerin kabusu olabilmektedir. Pişik genelikle bezin bağlandığı bölgelerde kasıklarda popo ve diğer bezin kapattığı alanlarda görülen cildin tahriş olmasıdır.... Devamı »

Uzm. Psk. Ela REYHANLIOĞLU

Narsizm günümüzde oldukça sık karşılaşılan bir kişilik bozukluğudur. Kişilerde hem bireysel anlamda ruhsal problemlere hem de ilişkisel sorunlara yol açmaktadır. Bu bozukluğu önemli kılan diğer husus ise... Devamı »

Psk. Gonca BAĞLAR

Hepimiz kendimizle, geleceğimizle ilgili hayaller kuruyoruz, gerçekleştirmek istediğimiz şeyleri planlıyoruz. Tabii ki de kurduğumuz bu hayallerin ve yaptığımız planların gerçekleşmesini istiyoruz. Benim... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 41 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 32716 kayıt bulundu.