x
Etiketler \ K \

kıl beyazlaması

Doç. Dr. Bülent TUĞRUL

Sinüs Pilonidal Sakral bölge dediğimiz kuyruk sokumu üzerinde görülen bir hastalıktır. O bölgedeki kıl ve tüylerin içeriye doğru uzayarak köklerinden kopması sonucu olusabildigi gibi, dışarıya doğru... Devamı »

Op. Dr. Mustafa ŞENER

KIL DÖNMESİ NASIL TEDAVİ EDİLİR ? Kıl dönmesi (Pilonidal Sinüs) hastalığı çok sık görülen bir rahatsızlık olduğu için ve de her türlü... Devamı »

Op. Dr. Mustafa ŞENER

KIL DÖNMESİ(PİLONİDAL SİNÜS) NEDİR VE KİMLERDE GÖRÜLÜR? Kıl dönmesi veya tıbbi adıyla PİLONİDAL SİNÜS, cilt altı kıl yuvası demektir.Kıl dönmesi, kılların... Devamı »

Op. Dr. Tolga HÜNER

KIL DÖNMESİ NEDİR? (PİLONİDAL SİNUS) Kıl dönmesi, iki kalça arasındaki olukta bulunan kılların, derinin içine gömülmesi, derineuzanan bir kist oluşturması ve bazen burada iltihaba yol açması ile oluşan... Devamı »

Op. Dr. Atilla KAYA

Ameliyatsız tedaviler hastaların ameliyat korkusu sebebiyle sıkça tercih ettikleri tedavi seçenekleridir.Bir çok hastalıkta ameliyatsız tedavi uygulanabilmekteyken ne yazık ki kıl dönmesinde ameliyatsız... Devamı »

Op. Dr. Ahmet ÖNAL

Pilonidal sinüs (kıl dönmesi)hastalığı kuyruk sokumunda orta hatta yer alan kılların derinin içine doğru büyümesi sonucunda oluşan bir hastalıkdır. Bu kıllar nedeniyle tekrarlayan iltihabi ataklar ve kronik... Devamı »

Op. Dr. Atilla KAYA

Kıl dönmesi diğer adıyla pilonidal sinüs kıl, tüy ve toz gibi yabancı cisimlerin cildi delerek cilt altına girip orada cilt altına birikmesidir. Cilt altına giren bu yabancı cisimleri vücut yabancı madde... Devamı »

Op. Dr. Kadir USKUAY

Kıl dönmesi nedir? (Pilonidal sinüs) Pilonidal sinüs kuyruk sokumunda deri altında oluşan, genellikle içi kıl dolu iltihabi bir hastalıktır. Derinde bulunan infeksiyon yerinden deri yüzeyine sinüs denen... Devamı »

Op. Dr. Atilla KAYA

Hasta açısından önemli olan konular açısından yapılan değerlendirmelere göre çok çeşidi olan kıl dönmesi ameliyatlarının bazıları görsellerle kıyaslanacaktır. Kıl dönmesinin tedavisi 15 civarında ameliyat... Devamı »

Doç. Dr. Sezai LEVENTOĞLU

Kıl dönmesinde fenol tedavisi ? Pilonidal sinus (kıl dönmesi) genellikle kuyruk sokumunda görülen, inflamasyon, abse ve/veya deriye açılma (sinus) ile karakterize bir hastalıktır. Görülme sıklığı... Devamı »

Op. Dr. Atilla KAYA

Kıl dönmesi erkeklerde kadınlara kıyasla on kat daha sık görülen ve 18-25 yaş gurubunda en sık rastlanan iyi huylu bir hastalıktır. Bu güne kadar tarif edilmiş 14 çeşit ameliyat yöntemi vardır. Bunlardan... Devamı »

Op. Dr. H. Mehmet ULUSAL

Kıl dönmesi, sık görülen bir sağlık sorunudur. En sık kuyruk sokumunda olmak üzere göbekte, koltuk altında, kasıkta ve vücudun diğer kısımlarında da sıklıkla rastlanılır. Kıl döndüğü yerde kendine yuva... Devamı »

Doç. Dr. Bahadır EGE

Pilonidal sinus (kıl dönmesi) genellikle kuyruk sokumunda görülen, inflamasyon, abse ve/veya deriye açılma (sinus) ile karekterize bir hastalıktır. Görülme sıklığı %0.7’dir. En sık görüldüğü yaşlar 16... Devamı »

Op. Dr. Atilla KAYA

Kıl dönmesi hastalığı görülme yaşının üretken yaşlar olması sebebiyle ameliyat sonrası iş gücü kaybı süresi çok önem arzetmektedir. Bilindiği gibi en sık görülme yaşı 18-25 yaşları arasıdır ve bu yaş insanlar... Devamı »

Prof. Dr. Nihat BENGİSU

KIL DÖNMESİ NEDİR? KİMLERDE, NEREDE VE NASIL OLUŞUR? Kıl dönmesi,daha doğru ifade ile pilonidal sinus yani kıl yuvası hastalığı, kuyruk sokumu çukuruna veya nadiren göbek çukuruna... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Pilonidal hastalık olarak da bilinen bu durum aslında her iki kaba etin ortasında bulunan doğal çukurluğun (kuyruk sokumu) bir enfeksiyonu ve absesidir. Ağrı ve akıntı yapmaya eğilimlidir. Kistin içerisinde... Devamı »

Doç. Dr. Sezai LEVENTOĞLU

Kıl dönmesinde kristalize fenol uygulaması, doğru indikasyon ve doğru teknikle yapıldığında bence en geçerli tedavi yöntemlerinden biridir……. Geçmişte sıvı/likid fenol ile de uygulama yapılmış ve ciddi... Devamı »

Doç. Dr. Sezai LEVENTOĞLU

Kıl dönmesi ya da doğru terminolojiyle pilonidal hastalık, çoğunlukla kuyruk sokumunda kılların mikrotravması ile başlayan… inatçı abseleşmeler ve akıntıyla seyreden kronik iltihabi bir hastalık olarak... Devamı »

Doç. Dr. Sezai LEVENTOĞLU

Kıl dönmesi mi? Hidradenitis Suppurativa mı? Hidradenitis Supurativa ter bezlerinin kronik, tekrarlayan, iltihabi infeksiyonu olarak tanımlanır. Sıklıkla anüs ve perine çevresinde, kuyruk... Devamı »

Op. Dr. Canan GÜRSEL UZEL

HEMOROİD (BASUR) Günümüzde oldukça sık görülen,medeniyet hastalığı diyebileceğimiz ve yaş ilerledikçe görülme sıklığı artan bir hastalıktır.Kötü beslenme,sürekli oturma,tuvalet alışkanlığının düzensiz... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 20 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 6986 kayıt bulundu.