x
Etiketler \ K \

kenacort-a

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

A vitamini, yağda eriyen bir vitamin olup, karaciğerde depolanır. Bebeğinizin embriyonik gelişimi, hücre büyümesi, göz, kalp ve kulak gelişimi için önemlidir. Ayrıca sağlıklı... Devamı »

Doç. Dr. Akgül AKPINARLI

“GÜNEŞ GÖRMEYEN EVE DOKTOR GİRER” SÖZÜNÜN DEVASI “D VİTAMİNİ” Dünya’daki insanların yüzde 50’si yeterli D vitamini taşımıyor. D Vitamini eksikliği, kemik hastalıklarının yanı sıra kalp hastalıklarından,... Devamı »

Dyt. Damla GÜRAN

Hayatımızın her evresinde olduğu gibi Ramazan Ayında da beslenme bizim için oldukça önem taşımaktadır. Razaman bizim için hem ruhun hem de bedenin arınmasıdır aslında. Ruhen kendimizi iyi hissetsek de... Devamı »

Dyt. Merve EMEK

Toplumsal hayatımızda önemli bir yer teşkil eden Ramazan ayında oruç tutulmakta ve bununla birlikte bireylerin günlük yaşantılarında önemli değişiklikler olmaktadır. Özellikle uzun yaz günlerine denk gelen... Devamı »

Op. Dr. Rami ASKER

Gebelikte A vitamininin önemi nedir? bebeğin hücrelerinin büyümesine yardımcı olur ayrıca anne cildinin pürüzsüz ve parlak kalmasını sağlar. nereden alınmalı? sarı,yeşil,kırmızı meyve ve sebzelerde... Devamı »

Dyt. Serra ARSLAN

Vitamin A aktivitesi taşıyan molekülleri 2 grupta toplayabiliriz. Hayvansal dokularda A vitamini aktivitesi taşıyanlar; retinol, hidroretinol, retinal ve retionik asittir. Bunlara retinoidler denmektedir. Bitkisel... Devamı »

Uzm. Dr. Aydoğan LERMİ

Okul ve Kreslerde Hepatit A Enfeksiyonu A tipi hepatit virüslerle meydana gelen bir karaciğer hastalığıdır. Virüsler vücuda ağız yoluyla gıda ve sulardan bulaşır. Küçük çocuklar hastaligi siklikla ya... Devamı »

Uzm. Dr. Murat BAYKIR

Yaz kapıdan baktırır fazla yağları yaktırır... Spor ve diyetle yağlardan kurtulamazsınız… Yaz gelmeden kilolardan kurtulun... Yaz ayları yaklaştıkça kışın alınan kilolardan kurtulma telaşı da... Devamı »

Uzm. Dr. Hakkı İRGİL

Apandisit, appendiks denen organın enfeksiyonu ya da inflamasyonudur. Apendiks kalınbağırsağın başlangıcında kör bir bağırsak çıkıntısıdır. Karın muayenesindeki izdüşümü “sağ alt kadran”dır.... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut Kömürcü

Köse O1, Demiralp B, Kömürcü M. Pediatr Emerg Care. 2008 Jul;24(7):464-5. Abstract Fractures of the proximal radius are among the most common fractures and account for 9% to 25% of the elbow fractures... Devamı »

Doç. Dr. Nedim SARIFAKIOĞLU

Botox® uygulamaları tecrübeli kişilerin elinde oldukça güvenli işlemlerdir. Estetik amaçla yüz ve boyna ait dinamik kırışıklık silmede, el-ayak ve koltuk altı aşırı terleme tedavisi için, migren tedavisinde... Devamı »

Op. Dr. Ahmet UMAY

Cataract, eye problems are the most common form of. In a healthy eye, the lens is, the rays reach the retina directly. Creates an image sharp and clear. Cataract, the lens of a cataract is the opacification... Devamı »

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

Ramazan ayında gün içerisinde aç kalmanın etkisi ile zararlı olan besinlere karşı bir istek artışı olmaktadır. Özellikle ulaşılabilirliği kolay olan gazlı içeceklerin tüketimi yayınlanan reklamların da... Devamı »

Op. Dr. Okan YÜCEL

A-V Fistül, hemodiyaliz giriş yolları içinde en çok tercih edilen yöntemdir.Kalıcı vasküler giriş yolu planlanırken hastadan anamnez, fizik muayene ve ileri tetkiklerle değerlendirme gerekir. A-V fistül... Devamı »

Psk. Dan. Cem KAYA

İnsanlar neden iletişime girerler? Temel ihtiyaçlarından biri olan dokunmak ve dokunulmak için… Dokunmak ya da dokunmamak, esas büyük mesele bu! Dokunmak kelimesi bu yazıda fiziksel temas olarak... Devamı »

Op. Dr. Tolga ECEMİŞ

Kısırlık ( İnfertilite) ne demektir? Korunmasız düzenli cinsel ilişkiye rağmen bir çiftin ( kadının yaşı 35 altında ise) 1 yılın sonunda, (35–38 arasında ise) 6 ay sonunda, (38 üzeri ise 3 ay sonunda... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut Kömürcü

Gorgulu S, Komurcu M, Silit E, Kocak I. Surg Today. 2002;32(5):443-5. Abstract A psoas abscess is, either primary or secondary, a rare entity for a general surgeon. Images by ultrasonography and... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut Kömürcü

Erler K1, Oguz E, Komurcu M, Atesalp S, Basbozkurt M. J Foot Ankle Surg. 2003 Jul-Aug;42(4):235-9. Abstract A 6-year-old boy with a history of pain and swelling in the right ankle was referred... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut Kömürcü

Baylan O, Demiralp B, Cicek EI, Albay A, Komurcu M, Kisa O, Gunal A, Ugurel MS. Jpn J Infect Dis. 2005 Dec;58(6):376-9. Abstract We present the case of a 20-year-old male who had a non-traumatic... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut Kömürcü

Nazli Y1, Colak N, Uras I, Komurcu M, Cakir O. Vascular. 2013 Feb;21(1):27-30. Abstract Although acute elbow dislocations are common orthopedic injuries, concomitant neurovascular injury is rare.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 43 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 34792 kayıt bulundu.