x
Etiketler \ K \

kavum uteri

Op. Dr. Sait HALİL

Myoma uteri uterusun (rahim) en sık rastlanan selim tümörüdür. Üreme çağındaki kadınların %20-25'de görülür. 40 yaş üstündeki kadınlarda belirti vermeyen myomlar % 45-50 oranında görülür. Myomlar sıklıkla... Devamı »

Op. Dr. Suat KARATAŞ

MYOMA UTERİ Myom, uterus(rahim) kas dokusundan gelişen , halk arasında "ur" diye bilinen iyi huylu bir tümördür. 20-35 yaş arasındadaki kadınların %20'sinde görülür. Yaş ilerledikçe,... Devamı »

Op. Dr. H. Yeşim YERÇOK

Myomlar rahim yapısının düz kas dokusundan gelişen selim tabiatlı yani iyi huylu tümöral yapılarıdır. Birden fazla sayıda olabileceği gibi değişik büyüklüklerde de olabilir, buna bağlı belirti verebilir... Devamı »

Op. Dr. Hüseyin KÖSOĞLU

Myomlar kadın genital sisteminin en sık rastlanılan tümörleridir. ABD’de myoma nedeniyle yılda 200.000 histerektomi (rahimin alınması) ve 20.000 myomektomi(myomun ameliyatla çıkarılması) yapılmaktadır.... Devamı »

Prof. Dr. Ömür TAŞKIN

MYOM NEDİR? Myom, rahim düz kasından kaynağını alan fibröz bağ dokusu elementlerinide içeren iyi huylu tümördür. Sınırları belirgin ve düzenlidir. Kadınlarda rahimde gözlenen en sık iyi huylu tümördür.... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Miyom, rahimin kas tabakası ya da bağ dokusundan kaynaklanan iyi huylu bir tümördür. Kadınlarda ilerleyen yaşla beraber miyom görülme sıklığı da artar. Kırk yaş ve üzerindeki her 3 kadından en az 2'sinde... Devamı »

Op. Dr. Suat HAZER

Özel solüsyon ve yöntemlerle hazırlanmış spermlerin kadın rahmine özel katater yardımıyla verilme işlemine denir. Hafif erkek infertilitesi, açıklanamayan infertilite, evre I-II düşünülen endometriozis... Devamı »

Prof. Dr. Tevfik GÜVENAL

Myomlar uterus (rahim) düz kaslarından gelişen iyi huylu tümörlerdir. Üreme çağındaki kadınların %20-25’inde görülmekte olup 50 yaşına kadar her iki kadından birinde myomlara rastlanılmaktadır. Myomlar... Devamı »

Prof. Dr. Ümit ÖZEKİCİ

Uterin prolaps, pelvik taban kasları ve bağlarının zayıflaması ile rahme yeterli desteği sağlayamaması üzerine ortaya çıkar. Destekten yoksun kalan rahim (uterus) vajene doğru sarkar. Uterin prolaps... Devamı »

Op. Dr. Kader ERYAVUZ

Myom nedir? Kadınlarda en sık rastlanan iyi huylu tümörlerdir, rahim düz kaslarından gelişir. Doğurganlık çağında her dört kadından birinde görülür. Halk arasında "ur" denilen myomlar ,tıp dilinde fibroid,... Devamı »

Doç. Dr. Can YENER

Rahim myomları, rahim adelesinden oluşan iyi huylu urlardır. 35 yaş üzerinde olan kadınların yaklaşık %25 inde görülmekle birlikte daha seyrek olarak 35 yaş altında da görülebilir. Myomlar bir tane veya... Devamı »

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

A- Uterusa ait anormal kanamalar: Ortalama 28 günde bir olan adet kanaması normal bir kanamadır ve normal menstruel kanama olarak nitelendirilir. Her adet döneminde ortalama kan kaybı 35 ml. olup genellikle... Devamı »

Op. Dr. Suat HAZER

Uterin kaviteninin değerlendirilmesinde değişik metotlar uygulanabilmektedir. Bu metotları şöyle sıralayabiliriz: Histerosalpingiografi Ultrason Saline ultrason sonografi Magnetik rezonans... Devamı »

Op. Dr. Tolga ECEMİŞ

Semen örneğinin yıkanarak, iyi hareketli spermlerin seçilip rahim içine verilmesi işlemidir. Bu yöntemin özelliği, hızlı hareket eden sağlıklı spermlerin seçilmesi, spermlere zararlı olan asit ortamın... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 14 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1230 kayıt bulundu.