x
Etiketler \ K \

kaplama diş neden ağrı yapar

Dt. Burcu PEŞKİRCİOĞLU GÜRAKAR

KANAL TEDAVİLİ DİŞ AĞRIR MI? Hastalar tarafından cok sık sorulan biri de kanal tedavisi yapılan dişin ağrıyıp ağrımayacağı olmaktadır.Kanal tedavili dişler tedavi sırasında diş içerisindeki sinir... Devamı »

Doç. Dr. Kader KESKİNBORA

Ağrıyı gidermek tanrısal bir sanattır.Hipokrat Ağrı, hekime başvurunun en sık nedenlerinden biridir. Ağrı, yalnızca tıbbi bir semptom değil, kişinin sosyal ve güncel yaşamını da etkileyerek yaşam kalitesini... Devamı »

Dt. Sertaç KIZILKAYA

Gülüş estetiği öncesi diş sağlığını düzeltmek ve diş eti hastalıklarını tedavi etmek gerekir.Diş muayenesi ve temizliği; tartar, çürük, dişeti hastalıkları, dişeti iltihabı, periodontal durumlar ya da... Devamı »

Dt. Sertaç KIZILKAYA

Zirkonyum Porselenler Cad-Cam sistemi ile gerçekleştirilen zirkonyum porselenler ile dişlerinden ve gülüşünden memnun olmayanlar istedikleri dişlere ve gülüşe sahip olabilirler. Zirkonyum maddesi 2000... Devamı »

Dt. Yalçın ERDİN

KRON-KÖPRÜ Çürük kırık veya başka bir nedenle aşırı madde kaybı olan dişlerin kesilip (küçültülüp) kaplanmasıişleminekaplama ( kron ) adı verilir. Bir... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Sağlıklı bir diş yapısına sahip olmak herkesin isteğidir. Ancak diş sağlığını korumak adına farkında olmadan yaptığımız yanlışlar dişler ve diş etleri üzerinde telafisi çok güç sonuçlar doğurabiliyor.... Devamı »

Dt. Onur ÖZTÜRK

Diş tedavisi esnasında yüksek kalan dolgunun neden ağrı verir? Dişinize daha önceden dolgu yaptırdıysanız, diş hekiminizin ağzınıza renkli bir kağıt parçası koyar ve bunu ısırmanızı söyler ve yükseklik... Devamı »

Dr. Dt. Gürkan ERENEL

Diş hekiminizle randevuya gelmeden önce; ağrı, hassasiyet, diş eti kanaması, alışkanlıklarınız gibibazı bilgilerin tedaviniz için belirleyici olacağını hatırınızdan çıkarmayınız. Ağrı şikayetini ele... Devamı »

Dt. Beril HORASAN

Birçoğunuzun başına gelmiştir… Bazen dişlerimizden biri hafif hafif ağrımaya ve bizi rahatsız etmeye başlar. Bizde bu ağrıyı görmezden geliriz. Hangimiz istiyoruz ki o sevimsiz diş koltuğuna oturup ağzımızı... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Emre ETİ

Baş ve boyun bölgesinde hissedilen ağrıların nedenleri arasında kulak, burun, boğaz enfeksiyonlarının yanı sıra gömük 20 yaş dişinin neden olduğu enfeksiyonlar da yer almaktadır. Doğru teşhis ve başarılı... Devamı »

Dyt. Zeynep Işıl KÜÇÜKGÖNCÜ

İçinde bulunduğumuz çağda artık her birimiz neredeyse hayatımızın büyük bir çoğunluğunu dışarıda geçiriyoruz. Buna çalışma koşulları da dahil, yolda bir sürü vakit harcamak da dahil. Özellikle de söz konusu... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Sabri BURHANOĞLU

Psikolojik Kas Ağrıları ve Diş Sıkma Ruhsal Durum Muayenesi sırasında hastalarımızın büyük kısmı baş-boyun-bel ağrısından şikayet etmektedir. Bir grup hasta ise özellikle gece diş sıkmasından şikayet etmektedir.... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Diş etlerinizin sağlığı dişlerinizin sağlığı kadar önemlidir. İlerleyen diş eti hastalıkları çürüksüz dişlerinizin kaybına sebep olabilmektedir. Dişeti hastalıklarının en önemli sebebi bakteri plağıdır.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 13 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1135 kayıt bulundu.