x
Etiketler \ K \

kaplama diş neden ağrı yapar

Dt. Burcu PEŞKİRCİOĞLU GÜRAKAR

KANAL TEDAVİLİ DİŞ AĞRIR MI? Hastalar tarafından cok sık sorulan biri de kanal tedavisi yapılan dişin ağrıyıp ağrımayacağı olmaktadır.Kanal tedavili dişler tedavi sırasında diş içerisindeki sinir... Devamı »

Doç. Dr. Kader KESKİNBORA

Ağrıyı gidermek tanrısal bir sanattır.Hipokrat Ağrı, hekime başvurunun en sık nedenlerinden biridir. Ağrı, yalnızca tıbbi bir semptom değil, kişinin sosyal ve güncel yaşamını da etkileyerek yaşam kalitesini... Devamı »

Dt. Sertaç KIZILKAYA

Gülüş estetiği öncesi diş sağlığını düzeltmek ve diş eti hastalıklarını tedavi etmek gerekir.Diş muayenesi ve temizliği; tartar, çürük, dişeti hastalıkları, dişeti iltihabı, periodontal durumlar ya da... Devamı »

Dt. Yalçın ERDİN

KRON-KÖPRÜ Çürük kırık veya başka bir nedenle aşırı madde kaybı olan dişlerin kesilip (küçültülüp) kaplanmasıişleminekaplama ( kron ) adı verilir. Bir... Devamı »

Dt. Sertaç KIZILKAYA

Zirkonyum Porselenler Cad-Cam sistemi ile gerçekleştirilen zirkonyum porselenler ile dişlerinden ve gülüşünden memnun olmayanlar istedikleri dişlere ve gülüşe sahip olabilirler. Zirkonyum maddesi 2000... Devamı »

Uzm. Dr. İsmail AĞAR

BİR ÇOK İNSAN SELÜLİT AĞRISINDAN ŞİKAYETÇİDİR AMA SEBEBİNİ BULAMAZ Selülit bir hastalık olup tıptaki adı hidrolipodistrofir.Selülitli dokunun sinir lifleri üzerine yapmış olduğu basınçla kişilere göre... Devamı »

Doç. Dr. Dt. Tosun TOSUN

Kuron-köprü protezlerinde başarıyı belirleyen en önemli aşama dişlerin kesimidir. Kesim aşamasında genel kuralların yanı sıra işlemi kolaylaştıran ve daha iyi sonuç elde edilmesini sağlayan ayrıntılar... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Sağlıklı bir diş yapısına sahip olmak herkesin isteğidir. Ancak diş sağlığını korumak adına farkında olmadan yaptığımız yanlışlar dişler ve diş etleri üzerinde telafisi çok güç sonuçlar doğurabiliyor.... Devamı »

Dt. Onur ÖZTÜRK

Diş tedavisi esnasında yüksek kalan dolgunun neden ağrı verir? Dişinize daha önceden dolgu yaptırdıysanız, diş hekiminizin ağzınıza renkli bir kağıt parçası koyar ve bunu ısırmanızı söyler ve yükseklik... Devamı »

Dt. Beril HORASAN

Birçoğunuzun başına gelmiştir… Bazen dişlerimizden biri hafif hafif ağrımaya ve bizi rahatsız etmeye başlar. Bizde bu ağrıyı görmezden geliriz. Hangimiz istiyoruz ki o sevimsiz diş koltuğuna oturup ağzımızı... Devamı »

Dr. Dt. Gürkan ERENEL

Diş hekiminizle randevuya gelmeden önce; ağrı, hassasiyet, diş eti kanaması, alışkanlıklarınız gibibazı bilgilerin tedaviniz için belirleyici olacağını hatırınızdan çıkarmayınız. Ağrı şikayetini ele... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Emre ETİ

Baş ve boyun bölgesinde hissedilen ağrıların nedenleri arasında kulak, burun, boğaz enfeksiyonlarının yanı sıra gömük 20 yaş dişinin neden olduğu enfeksiyonlar da yer almaktadır. Doğru teşhis ve başarılı... Devamı »

Dt. Fatma Nur KUYUCU ÇELİK

Alveolit diş çekimi sonrası oluşan komplikasyonlardan biridir. Diş çekimlerinden sonra bir süre devam eden ağrı ve rahatsızlık normal kabul edilmektedir. Ancak ikinci günden itibaren azalmış olmalıdır.... Devamı »

Dyt. Zeynep Işıl KÜÇÜKGÖNCÜ

İçinde bulunduğumuz çağda artık her birimiz neredeyse hayatımızın büyük bir çoğunluğunu dışarıda geçiriyoruz. Buna çalışma koşulları da dahil, yolda bir sürü vakit harcamak da dahil. Özellikle de söz konusu... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Sabri BURHANOĞLU

Psikolojik Kas Ağrıları ve Diş Sıkma Ruhsal Durum Muayenesi sırasında hastalarımızın büyük kısmı baş-boyun-bel ağrısından şikayet etmektedir. Bir grup hasta ise özellikle gece diş sıkmasından şikayet etmektedir.... Devamı »

Op. Dr. Kerem BIKMAZ

Epidural steroid enjeksiyonunun amacı nedir? Epidural steroid enjeksiyonu, omurilik sinirlerinin tahrişi nedeniyle ortaya çıkan ağrıyı tedavi etmek için ağrı giderici ilaçların bel ve boynunuzdaki sinirlerin... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Diş etlerinizin sağlığı dişlerinizin sağlığı kadar önemlidir. İlerleyen diş eti hastalıkları çürüksüz dişlerinizin kaybına sebep olabilmektedir. Dişeti hastalıklarının en önemli sebebi bakteri plağıdır.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 17 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 820 kayıt bulundu.