x
Etiketler \ K \

kapalı prostat ameliyatı

Doç. Dr. Aydın KÖŞÜŞ

Myom ameliyatlarıhastanın yaşına, çocuk isteğine ve myomun tipine göre değişir. Rahim içindeki myomlar histeroskopi dediğimiz kapalı yöntemle kesi olmadan çıkarılırken, rahim duvarına gömülü yada rahimden... Devamı »

Op. Dr. Emre GÜRÇKAYA

KAPALI RAHİM ÇIKARMA AMELİYATI(LAPAROSKOPİK HİSTEREKTOMİ) Histerektomi tanım olarak rahimin vücut dışına alınma ameliyatıdır. Günümüzde sezaryandan sonra ikinci en sık uygulanan kadın doğum operasyonudur.... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim ESİNLER

Laparoskopi(kapalı ameliyat) nedir? Laparoskopi göbek deliğinden 1 cm çapında bir teleskop ve kameranın girilmesi ve 0.5 cm çapında yardımcı trokarların (içinden alet geçen borular) girilmesi ile... Devamı »

Prof. Dr. Tarık Zafer NURSAL

Laparo, karın; skopi, bakmak, görmek anlamlarını taşır ve laparoskopi sözcük anlamı olarak karın içine bakmak demektir. Benzer şekilde endoskopi içe bakmak, artroskopi ekleme... Devamı »

Doç. Dr. Nermin KÖŞÜŞ

LAPAROSKOPİ (KAPALI AMELİYAT) Laparoskopi (halk arasındaki adıyla kapalı ameliyat), karın içine ışıklı bir cihaz (teleskop) kullanılarak bakılması ve bu yolla yapılan ameliyatları kapsar. Laparoskopide... Devamı »

Op. Dr. Ramazan KOZAN

Laparoskopik (kapalı) apendektominin açık apendisit ameliyatına göre belirgin avantajları vardır. Özellikle bayan hastalarda apendisit ile çok benzer bulgularla seyreden ve bu nedenle de apendisitten ayırımı... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Eyüp Murat YILMAZ

Laparoskopik ( kapalı) cerrahi, vücutta konvansiyonel cerrahideki alışılmış , büyük kesiler yapılmaksızın, trokar denen kalem inceliğinde özel aletler yardımı ile minimal kesiler yapılıp, bu küçük kesilerden... Devamı »

Op. Dr. Özkan ÖZGER

Perkütan vertebroplasti, Avrupa'da 1984 yılında uygulanmaya başlanan ve yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Amerika Birleşik Devletleri'nde ise 1990'lı yıllarda ağrılı kompresyon (çökme)... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim ESİNLER

Endoskopik cerrahinin (kapalı ameliyat) avantajları nelerdir? Kapalıameliyat nedir? Kapalı ameliyat olarak da bilenen endoskopik cerrahi göbek deliğinden 10 mm çaplı bir kamera ile girilerek... Devamı »

Op. Dr. İlker ABCI

Özellikle orta yaşlı kilolu bayanlarda daha sık görülen safra kesesi taşları, yemeklerden sonra hazımsızlık, şişkinlik, bulantı, karın sağ üst kısımda olan ve sırtta kürek kemikleri arasına yayılan ağrı... Devamı »

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

İnfertilite (kısırlık)ile ilgili tüm yapısal özelliklerin değerlendirilmesi amacıyla bazı yöntemler kullanıyoruz. Bunlar ultrason, histerosalpingografi (HSG, ilaçlı film) ve histeroskopi ile birlikte en... Devamı »

Prof. Dr. Semih KESKİL

Bel fıtığı hastalarının bazılarının tedavisinde kullanılabilen diğer bir yöntem ise; hastanın anestezi almasına gerek kalmadan, yani hasta uyanıkken beline batırılan ince bir iğne aracılığı ile tedavi... Devamı »

Op. Dr. Niyazi Umut ÖZDEMİR

Yaşlanan erkekte en büyük sorunlardan birisi kuşkusuz iyi huylu prostat büyümeleri'dir. İlerleyen yaşla birlikte vücudun hormon dengesi değişmeye başlar ve buna vücudun bir tepkisi olarak da prostat bezi... Devamı »

Prof. Dr. Saadettin ESKİÇORAPÇI

İyi huylu prostat büyümesi(BPH) tedavisinde son yıllarda lazer tedavileri(yeşil ışık, kırmızı ışık vb.) klasik tedavilere(Açık ve kapalı ameliyat) ciddi bir alternatif olmaktadır. Hastanede kısa kalma... Devamı »

Prof. Dr. A. Kadir BACAKOĞLU

Artroskopi; herhangi bir eklemin küçük cilt kesilerinden girilerek bir kamera sistemi ve girişimsel aletlerle görüntülenmesi ve cerrahi işlemin yapılmasıdır. Artroskopik cerrahi tedavilerde çevre dokulara... Devamı »

Doç. Dr. Fahri YETİŞİR

Ameliyat öncesi yapılması gereken hazırlıklar nelerdir? Çoğu kalın bağırsak kanseri tanısı esnasında kolonoskopi veya kolon filmi, bazen her ikisi de yapılması gerekebilmektedir. Kolonoskopi:... Devamı »

Doç. Dr. Fahri YETİŞİR

Kolon (kalın bağırsak ) nedir? Kolon kalın bağırsaktır; insanların sindirim sisteminin alt parçasıdır. Bağırsaklar uzun ve boru şeklinde bir organdır. Bağırsaklar ince bağırsak, kalın bağırsak ve kalın... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 17 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 2865 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 1 kayıt bulundu.