x
Etiketler \ K \

kalp kapağında pıhtı

Op. Dr. Mahmut AKYILDIZ

Kalp Kapağı Seçiminde Göze Alınan Kriterler ve Kapak Çeşitleri Protez kalp kapaklarının kullanım alanına girmesi, kalp kapak hastaları için çok büyük bir gelişme olmuş ve tedavi şansı bulamayan bir... Devamı »

Uzm. Dr. Ahmad KASHUR

Mitral kapak hastalığında hastanın kendi kapağının tamir edilmesi dünyada kabul edilen en iyi yöntemdir. Mitral kapağın fazla hasar görmemiş olanlarının tamir edilebileceği, bunun yerine mekanik veya... Devamı »

Uzm. Dr. Sinan Coşkun TURAN

Mitral kapakta çökme veya sarkma dediğimiz durum, "Mitral kapak" denilen kapağın bir veya her iki yaprağının kapanırken bir bombeleşme-kubbeleşme göstermesidir. Buna "Mitral Kapak Prolapsusu" adı verilir.... Devamı »

Prof. Dr. Harun ARBATLI

İleri yaş kalp kapak hastaları artık ameliyatsız yöntemle sağlığına kavuşabiliyor. Özellikle 90 yaş sonrası hastalarda ortaya çıkan kapak sorunları girişimsel yöntemlerle giderilerek hastaya kaliteli bir... Devamı »

Uzm. Dr. Muharrem ARSLANDAĞ

Özellikle gelişmemiş ve gelişmekte olan toplumlarda kalp romatizması sonucu gelişen kapak hastalıkları oldukça sık görülmektedir. Bu hastalıkların tedavisinde halen en önemli metot cerrahi olarak kapağın... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 5 kayıt bulundu.
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 3634 kayıt bulundu.