x
Etiketler \ K \

kalçada apse cerrahi tedavi

Doç. Dr. Bülent TUĞRUL

Belki de hiçbir hastalıktan bu kadar çok bahsedilmemiştir. Anüs (makat) bölgesinde en sık karşılaşılan; kanama, ele kitle gelmesi veya ağrı ile kendini belirten bir hastalıktır. Hemoroid anal bölgede kirli... Devamı »

Op. Dr. Muammer KARAGÖZ

Burun ve sinüs sisteminde ödeme neden olup sinüzite yol açabilecek tekrarlayan üst solunum yolu enfeksiyonları alerji, geniz eti ve bademcik büyümesi, reflü gibi problemlerin mutlaka araştırılması gerekir.... Devamı »

Doç. Dr. Ahmet YILDIZHAN

Nöroşirürji uzmanı doktor kesin olarak ameliyata karar vermiş ise, artık ameliyatı geciktirmemek gerekir. Çünkü gecikme neticesinde, hele kanal da darsa bazen felce kadar giden telafisi imkânsız problemler... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Akgün TEPELİ

Diyabet çok eskiden beri bilinen ve vücudun birçok mekanizmasını ( Kalp damar, Böbrek, Göz, Sinir sistemi, Cilt vb) kötü etkileyen bir hastalıktır. Günümüzde Tip 2 Diyabet dediğimiz halk arasında sonradan... Devamı »

Op. Dr. Tamer Şakrak

Mide İçi Balon Uygulaması Nedir ? Mide içerisine endoskopik olarak bir balon yerleştirilmesive şişirilerek midenin dolu tutulması esasına dayanır. İşlem sedasyon ile yapılabilir.Mide içine konulan balon... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Akgün TEPELİ

Günümüzde obezite tedavisinde cerrahi tedavi; diyet, spor ve diğer uygulamalarla sonuç alamayan hastalara kesin, kalıcı ve tek çözüm yöntemi gibi empoze ediliyorsa da, uzun dönem takiplerde öyle olmadığı... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Akgün TEPELİ

Her geçen gün diyetler değişmekte ve her dönem bazı moda diyetler gündeme gelmektedir. Bu kadar çok diyet listenin oluşmasının bir nedeni de aslında kişilerin ilk zamanlar çok güzel kilo vermeleri sonralarında... Devamı »

Doç. Dr. Polat DURSUN

Serviks Kanserlerinde Cerrahi Tedavi Serviks ( rahim ağzı) kanseri erken dönemde saptandığı zaman küratif (tamamen) tedavinin mümkün olduğu önemli bir hastalıktır. Ancak tarama programlarındaki... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Avrupalıların yarısından fazlası aşırı kilolu (beden kitle indeksi yani BMI 25 kg/m2 ve üzeri) ve % 30’undan fazlası şişmandır:(BMI 30 kg/ 2)'den fazla. Fazla kilolu ve şişman olmak artık tüm dünyada salgın... Devamı »

Dt. Vehbi ZAFER

1.Tükürmeyin: 2. Ağzınızı Çalkalamayın:Kanamanın durması ve yara iyileşmesinin sağlıklı olabilmesi için yara bölgesinde kan pıhtısı oluşması gereklidir. İlk 2 saat içerinde ağzınızı çalkalamayın... Devamı »

Prof. Dr. Hasan TATARİ

Romatoid artrit, bağ dokusunun yaygın iltihabi bir hastalığı olduğu için öncelikle eklemleri ve eklemlere yakın yumuşak dokuları tutar. Tutulum, diz, kalça gibi büyük eklemlerde daha yoğun olabildiği... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Morbid obezite kavramı, yaşamı tehdit edebilecek başka hastalıklara yol açacak düzeyde aşırı kilolu olma durumunu ifade eder. Eğer ideal kilonuzun iki katı iseniz, ya da 45 kilo fazlanız varsa morbid... Devamı »

Doç. Dr. Teoman DAL

Bebeklerde ve çocuklarda, paranazal sinüsler erişkinlerdeki hacminde ve şeklinde değildir. Bu da sinüzitlerin özelliklerini değiştirdiği gibi cerrahisini de çok zorlaştırmaktadır. Çocuk sinüzitlerinde... Devamı »

Doç. Dr. Teoman DAL

Horlama ve uyku apnesi hastalarında cerrahi yaklaşım kararı bir çok faktöre bağlıdır. Hastaların şikayetleri basit bir horlamadan akciğer kan basıncı artışının eşlik ettiği ağır bir klinik tabloya kadar... Devamı »

Prof. Dr. Ahmet TÜRKÇAPAR

REFLÜ NEDİR; Aslında reflü genel manada bir organ içinde olması gereken sıvı içeriğinin başka bir bölgeye geçmesine verilen isimdir.Örneğin Mesane içerindeki idrarın yukarı idrar yollarına kaçmasına vezikoüretral... Devamı »

Prof. Dr. Oktay BANLI

Obezite neden tedavi edilmelidir? Obezite, ülkemizde ve tüm dünyada git gide artan ciddi bir halk sağlığı sorunudur. Tedavi edilmeyen obezite kişinin sağlık kalitesini ve yaşam konforunu ciddi bir şekilde... Devamı »

Op. Dr. Sadi AKŞEHİRLİ

ENDOMETRIOZISTE TIBBI TEDAVI VE TIBBI TEDAVIYE CEVAP VERMEYEN YAYGIN ENDOMETRIOZISTE CERRAHI TEDAVI SONUCU OLUSABILECEK KOMPLIKASYONLAR: Endometrioziste Tedavi seçenekleri birçok faktöre göre belirlenir.... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Giderek artan bilimsel kanıtlar, genelde ağır obeziteyi tedavi etmekteki etkinliği bilinen obezite cerrahisinin, Tip 2 diyabetin tedavisinde ve remisyon sağlanmasında da yardımcı olabileceğini düşündürüyor.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 18 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 1191 kayıt bulundu.