x
Etiketler \ K \

kalçada apse cerrahi tedavi

Op. Dr. Muammer KARAGÖZ

Burun ve sinüs sisteminde ödeme neden olup sinüzite yol açabilecek tekrarlayan üst solunum yolu enfeksiyonları alerji, geniz eti ve bademcik büyümesi, reflü gibi problemlerin mutlaka araştırılması gerekir.... Devamı »

Doç. Dr. Bülent TUĞRUL

Belki de hiçbir hastalıktan bu kadar çok bahsedilmemiştir. Anüs (makat) bölgesinde en sık karşılaşılan; kanama, ele kitle gelmesi veya ağrı ile kendini belirten bir hastalıktır. Hemoroid anal bölgede kirli... Devamı »

Op. Dr. Tamer Şakrak

Mide İçi Balon Uygulaması Nedir ? Mide içerisine endoskopik olarak bir balon yerleştirilmesive şişirilerek midenin dolu tutulması esasına dayanır. İşlem sedasyon ile yapılabilir.Mide içine konulan balon... Devamı »

Dt. Vehbi ZAFER

1.Tükürmeyin: 2. Ağzınızı Çalkalamayın:Kanamanın durması ve yara iyileşmesinin sağlıklı olabilmesi için yara bölgesinde kan pıhtısı oluşması gereklidir. İlk 2 saat içerinde ağzınızı çalkalamayın... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Akgün TEPELİ

Günümüzde obezite tedavisinde cerrahi tedavi; diyet, spor ve diğer uygulamalarla sonuç alamayan hastalara kesin, kalıcı ve tek çözüm yöntemi gibi empoze ediliyorsa da, uzun dönem takiplerde öyle olmadığı... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Akgün TEPELİ

Her geçen gün diyetler değişmekte ve her dönem bazı moda diyetler gündeme gelmektedir. Bu kadar çok diyet listenin oluşmasının bir nedeni de aslında kişilerin ilk zamanlar çok güzel kilo vermeleri sonralarında... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Akgün TEPELİ

Diyabet çok eskiden beri bilinen ve vücudun birçok mekanizmasını ( Kalp damar, Böbrek, Göz, Sinir sistemi, Cilt vb) kötü etkileyen bir hastalıktır. Günümüzde Tip 2 Diyabet dediğimiz halk arasında sonradan... Devamı »

Prof. Dr. Oktay BANLI

Obezite neden tedavi edilmelidir? Obezite, ülkemizde ve tüm dünyada git gide artan ciddi bir halk sağlığı sorunudur. Tedavi edilmeyen obezite kişinin sağlık kalitesini ve yaşam konforunu ciddi bir şekilde... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Giderek artan bilimsel kanıtlar, genelde ağır obeziteyi tedavi etmekteki etkinliği bilinen obezite cerrahisinin, Tip 2 diyabetin tedavisinde ve remisyon sağlanmasında da yardımcı olabileceğini düşündürüyor.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 9 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 1191 kayıt bulundu.