x
Etiketler \ K \

kaka tutma

Prof. Dr. Nizamettin KILIÇ

4 yaş üstü çocuklarda istemli veya istemsiz olarak çamaşırlarına gaita kaçırması olarak tanımlanır. Mekanizma: Sertleşmiş gaita etrafından sızıntı şeklinde kirlenme başlar. Rektal gerginlik ve azalmış... Devamı »

Op. Dr. Mustafa AKMAN

4 yaş üstü çocuklarda istemli veya istemsiz olarak çamaşırlarına gaita kaçırması olarak tanımlanır. Mekanizma: Sertleşmiş gaita etrafından sızıntı şeklinde kirlenme başlar. Rektal gerginlik ve azalmış... Devamı »

Vet. Kemal Ertan İNCE

KÖPEKLERDE KAKA/İDRAR EĞİTİMİ Çiş eğitimi eve gelen yeni dostunuzun dışarıya ya da içeride uygun bir yere ihtiyacını gidermesi demektir. İki çeşit kaka/ idrar eğitimi vardır. Direkt metot ve kâğıt... Devamı »

Dt. Ülkü KOLOĞLU

Gunumuzde toplumun %30 unun kotu ağız kokusu (KAK) ile karşı karşıya olduğuve kadınlarda daha sıklıkla rastlandığı belirtilmektedir. İnsanlar, koku sinirlerininzamanla ortama adapte olmaları nedeni ile... Devamı »

Prof. Dr. Ulun ULUĞ

1 ) Rahim zarı ile alakalı sorunlar Rahim zarının kalınlığı gebelik için yeterli olmayabilir. Anne adayı daha önce cerrahi operasyonlar geçirmiş ise ya da enfeksiyon sorunlarından mustarip olmuş ise... Devamı »

Dyt. Abdullah MOLLAMEMİŞOĞLU

Ramazan ayında normal beslenme düzeni bozuluyor, iftar ve sahur ile öğün sayısı sınırlanıyor. Bu 2 öğün arasında yaşadığımız açlık sonucu doğal olarak metabolizma hızımız yavaşlamaya başlar. Vitamin ve... Devamı »

Prof. Dr. Serap UYSAL

Aileleri oldukça kaygılandıran bir konuyu paylaşmak için bu makaleyi yazmak istedim. “Epilepsi nöbeti bu galiba”, ya da “bebeğimin kalbi durdu , onu kaybediyorum sandım “diyen aileler ile karşılaştığımda... Devamı »

Prof. Dr. Reha CENGİZLİER

Bebekler 1 haftalık bile olsa alerji testi yapılabilir. Belli bir yaşa kadar bekleniyormuş diye gecikmek olmaz. Bebeğin durumuna ve annenin gözlemlerine göre, yaşı da göz önüne alınarak nelerle test yapılacağına... Devamı »

Dyt. Elif BİLGİN

Ramazan’da beslenme şeklimiz, uzun süre sonra vücuda ihtiyaç duyulan besinlerin birden alınması nedeniyle özen gerektiriyor. Sahurda yeterli su içerek, yağlı ve şekerli gıdalardan uzak durarak sebze meyve... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 9 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 5437 kayıt bulundu.