x
Etiketler \ K \

kadında cinsel kasılma

Op. Dr. Yasemin YILDIZ

Vajina kasları(PC kasları), kadınların istemli bir şekilde kontrol ettikleri bir kas türüdür. İdrarı gelen bir kadın istemli bir şekilde vajina kasını kasarak idrarını tutar. Tuvalete girdiğinde ise o... Devamı »

Uzm. Dr. Gönül ERDAL DAĞISTANLI

Cinsel fanteziler Cinsel yaşam tek boyutlu değildir. Cinsel fantezilerin cinsel yaşamdaki potansiyeli yabana atılmamalıdır. Cinsel fantezilerin varolabilmesi ve zenginliği kaçınılmaz olarak cinsel tabularla... Devamı »

Uzm. Dr. Gönül ERDAL DAĞISTANLI

Kadın Cinsel Sorunların Nedenleri Biyolojik nedenler; Bedensel hastalıklar, sürekli ilaç kullanımı, kadında hormonal değişiklere neden olan doğal evreler(gebelik, menopoz vb),depresyon gibi sadece... Devamı »

Op. Dr. Nesrin KALELİOĞLU

Kadın yaşamının tüm basamaklarında cinsellik ve onunla ilgili problemler gündeme gelebilir. Puberte ile başlayan bu süreç menopoz ve sonrası dönemle devam eder. Çiftlerin %50, kadınların %60 ve... Devamı »

Uzm. Dr. Mustafa CANBAZOĞLU

Cinsel istek azlığı genel olarak, kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülmektedir. Hatta, ülkemizde, kadınlar arasında en sık görülen cinsel işlev bozukluğu cinsel istek azlığıdır. Ancak, cinsel isteksizlik... Devamı »

Uzm. Dr. Sevilay ZORLU

CETAD (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği) 2006 araştırma sonuçlarına göre; tüm bölgelerimizde her yaşta şiddetle karşılaşabilen kadınlar, en sık yakınları olan erkeklerden şiddet görüyorlar. Eşleri,... Devamı »

Uzm. Dr. Aytül GÜRBÜZ TÜKEL

Kadında Cinsel uyarılma bozuklukları Gerekli cinsel uyarılmayı, yeterli bir ıslanma- kabarma tepkisini sağlayamama ya da cinsel etkinlik bitene dek bunu sürdürememe durumuna denir. Cinsel... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Cinsel istek, kişinin karşı cinsle ilişkiye girme arzusu olarak biliniyor ve olası çekici cinsel partnere yönelik dikkatin olması, yazılı veya görsel erotik materyallere karşı ilgi, cinsel içerikli rüyalar... Devamı »

Op. Dr. Nuri BATTAL

Sosyo-ekonomik düzeyin ve refahın artmasıyla insanlar artık her konuda olduğu gibi cinsel yaşamlarında da mükemmeli aramaktadır. Kadında cinsel organ estetiği gittikçe popülarite kazanan ve varsa deformasyon... Devamı »

Dr. Psk. Mualla OKTAY

CINSEL ISTEK VE UYARILMA BOZUKLUĞU CİNSEL TİKSİNTİ BOZUKLUĞU ORGAZM BOZUKLUĞU CİNSEL AĞRI BOZUKLUKLARI ( VAJİNİSMUS, DİSPARONİ) GENEL TIBBİ DURUMA BAĞLI CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARI 1-... Devamı »

Op. Dr. Belgin HARZADIN

CİNSEL TERAPİ:Çiftlerin ve bireylerin cinsel sorunlarına yanlış ve eksik bilgi;çocukluktan itibaren yaşanan olumsuz cinsel deneyimler; cinselliğin ayıp, günah olarak görüldüğü bir ortamda yetişmek neden... Devamı »

Uzm. Psk. Ceren PAKMAN

Cinsel Terapi Nedir? Eşlerin kendilerini ve birbirlerini tanımaları yatağa neleri taşıdıklarının farkında olmalarının sağlanması ve onların cinsel yaşantılarını olumsuz etkileyen duygu ve düşüncelerin... Devamı »

Uzm. Dr. Gönül ERDAL DAĞISTANLI

Yetiştirilme ve geleneksel kadın cinsel rolü: Toplumumuzda kız çocukları yetiştirilirken cinsellikle ilgilenmemeleri öğretilir. Cinsel ilgi ve aktiviteler kınanır ve kısıtlanır. Mesela mastürbasyon... Devamı »

Uzm. Psk. Damla KANKAYA

Cinsel sağlığın bozulması sadece fiziksel sağlığın kesintiye uğraması ile sonuçlanmamaktadır. Hem kadın hem de erkekte döngüler halinde psikolojik sağlığın, ardından aile sağlığının ve sosyal sağlığın... Devamı »

Uzm. Psk. Damla KANKAYA

Cinsel sağlığın bozulması sadece fiziksel sağlığın kesintiye uğraması ile sonuçlanmamaktadır. Hem kadın hem de erkekte döngüler halinde psikolojik sağlığın, ardından aile sağlığının ve sosyal sağlığın... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Hakan KARAŞ

Cinsel İstek Bozukluğu Cinsel istek bozukluğu kişinin yaşı ve yaşam koşulları dikkate alınarak, sürekli olarak ya da tekrarlayıcı bir biçimde cinsel fantezi ve cinsel etkinlikte bulunma isteğinin az... Devamı »

Uzm. Dr. Cemal AKDEMİR

VAJİNİSMUS (Doğru tedavi ile tamamen düzelen bir bozukluktur.) Ülkemizde kadınların cinsel tedavi için en fazla yardım arayışına girdikleri cinsel sorun olup, batıülkelerine göre daha sıkgörülmektedir.... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Ergenlik dönemi 9-13 yaşlarında başlayıp yirmili yılların başlangıcına kadar süren, hızlı bedensel, ruhsal, sosyal değişiklikleri içeren dönemin genel adıdır. Ergenlik dönemi kısaca çocukluktan genç kızlığa... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Kadın üreme sistemi taslağını Müller kanalları denilen sağlı sollu ikiyapı meydana getirir.Bu ikiyapı orta hatta birleşir veOrganogenez sırasında tuba uterina, uterus, serviks ve vajinanın üst kısmının... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 19 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 8907 kayıt bulundu.