x
Etiketler \ K \

kadın hastalıkları skuamoz metaplazi nedir

Prof. Dr. Fuat DEMİRCİ

Gelişen teknoloji sayesinde açık ameliyatlar yerlerini giderek kapalı (laparoskopik) ameliyatlara bırakıyor. Kapalı (laparoskopik) ameliyatlarda gelinen son nokta ise çok fonksiyonlu kolların bir kontrol... Devamı »

Fzt. Mehmet ÇAKIR

FİBROMİYALJİ "Süper Kadın Hastalığı" Fibromiyalji sendromu nedir? Yaygın inatçı kas ve iskelet sistemi ağrıları, yorgunluk, bitkinlik, uyku bozukluğu ve vücutta hassas noktalarla karakterize... Devamı »

Op. Dr. Faruk YERLİOĞLU

İNKONTİNANS (İDRAR KAÇIRMA) Kadınlarda idrar kaçırma sık görülen bir rahatsızlıktır.İdrar kaçırma meydana geliş sebeplerine göre farklı klinik tablolarla ortaya çıkmaktadır 3 tip idrar kaçırma söz konusudur. Stres... Devamı »

Uzm. Dr. Ender VARDAR

Kadınların cinsel sorunlarında da hipnoterapi oldukça faydalıdır.Cinsel istek azlığı,vajinismus,orgazm olamama,ağrılı cinsel ilişkilerin tedavisinde artık hipnozdan da yararlanılmaktadır. İnfertilite... Devamı »

Fzt. Hürkan AKKUZU

Fibromiyalji nedir? Fibromiyalji; hassas, mükemmeliyetçi kişilerin hastalığıdır. Özellikle sırt, boyun, omuzlar ve kalçalarda belirgin olmak üzere yaygın kas-eklem ağrısı,... Devamı »

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

İnfertilite (kısırlık)ile ilgili tüm yapısal özelliklerin değerlendirilmesi amacıyla bazı yöntemler kullanıyoruz. Bunlar ultrason, histerosalpingografi (HSG, ilaçlı film) ve histeroskopi ile birlikte en... Devamı »

Prof. Dr. Hakan ŞATIROĞLU

Adet düzensizlikleri Her kadının yaşamı boyunca zaman zaman adet kanamalarında düzensizlikler olabilir. Adet düzensizliği diyebilmek için bu durumun tekrarlayıcı nitelikte olması... Devamı »

Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

Lupus'lu bir bayan çocuk sahibi olmak istediğini söylediğinde bu isteği soğuk kanlılıkla karşılayacak doktor bulmak kolay değildir. Gerçekten çoğu hekim lupuslu bir hastasının gebe kalmasını, gelişebilecek... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 8 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 311 kayıt bulundu.