x
Etiketler \ K \

kadın hastalıkları skuamoz metaplazi nedir

Op. Dr. Faruk YERLİOĞLU

İNKONTİNANS (İDRAR KAÇIRMA) Kadınlarda idrar kaçırma sık görülen bir rahatsızlıktır.İdrar kaçırma meydana geliş sebeplerine göre farklı klinik tablolarla ortaya çıkmaktadır 3 tip idrar kaçırma söz konusudur. Stres... Devamı »

Fzt. Mehmet ÇAKIR

FİBROMİYALJİ "Süper Kadın Hastalığı" Fibromiyalji sendromu nedir? Yaygın inatçı kas ve iskelet sistemi ağrıları, yorgunluk, bitkinlik, uyku bozukluğu ve vücutta hassas noktalarla karakterize... Devamı »

Prof. Dr. Fuat DEMİRCİ

Gelişen teknoloji sayesinde açık ameliyatlar yerlerini giderek kapalı (laparoskopik) ameliyatlara bırakıyor. Kapalı (laparoskopik) ameliyatlarda gelinen son nokta ise çok fonksiyonlu kolların bir kontrol... Devamı »

Fzt. Hürkan AKKUZU

Fibromiyalji nedir? Fibromiyalji; hassas, mükemmeliyetçi kişilerin hastalığıdır. Özellikle sırt, boyun, omuzlar ve kalçalarda belirgin olmak üzere yaygın kas-eklem ağrısı,... Devamı »

Uzm. Dr. Ender VARDAR

Kadınların cinsel sorunlarında da hipnoterapi oldukça faydalıdır.Cinsel istek azlığı,vajinismus,orgazm olamama,ağrılı cinsel ilişkilerin tedavisinde artık hipnozdan da yararlanılmaktadır. İnfertilite... Devamı »

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

İnfertilite (kısırlık)ile ilgili tüm yapısal özelliklerin değerlendirilmesi amacıyla bazı yöntemler kullanıyoruz. Bunlar ultrason, histerosalpingografi (HSG, ilaçlı film) ve histeroskopi ile birlikte en... Devamı »

Prof. Dr. Hakan ŞATIROĞLU

Adet düzensizlikleri Her kadının yaşamı boyunca zaman zaman adet kanamalarında düzensizlikler olabilir. Adet düzensizliği diyebilmek için bu durumun tekrarlayıcı nitelikte olması... Devamı »

Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

Lupus'lu bir bayan çocuk sahibi olmak istediğini söylediğinde bu isteği soğuk kanlılıkla karşılayacak doktor bulmak kolay değildir. Gerçekten çoğu hekim lupuslu bir hastasının gebe kalmasını, gelişebilecek... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 8 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 503 kayıt bulundu.