x
Etiketler \ I \

iştahsız bebekler için dua

Dyt. Hatice KARSLIOĞLU

Çocuğun aile bireyleri ile paylaştıı sofra düzeni ve besinler onun doyumlu, uyumlu olmasında, özgüven kazanmasında ve sosyalleşmesinde önemli bir unsurdur. Yemek... Devamı »

Doç. Dr. Selman LAÇİN

Günümüzde, doğacak bebeğin hasta olup olmadığı doğum öncesi tanı yöntemleri kullanılarak değerlendirilmeye çalışılmaktadır. Kullanılan doğum öncesi tanı yöntemleri ile ancak gebelik oluştuktan ve bebek... Devamı »

Dyt. Elif BİLGİN

Probiyotik nedir? Ne işe yarar? Yetişkin ve bebek sağlığı açısından ihtiyaç farkı var mı? prebiyotik nedir? Bebekler bunu dışarıdan mı almalı? Eksikliğinde yaşanabilecek sorunlar? Probitotik ; vücudu... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Bebek pudrası güzel kokar, güzel de bir his verir ama ben bebek pudrasını tavsiye etmiyorum – Amerikan Pediatri Akademisi’nin de bu yönde bir tavsiyesi var. Pudranın solunması, solunum sorunlarına... Devamı »

Uzm. Dyt. Zühal AYNACI BAYEL

Hamilelikte yetersiz ve dengesiz beslenmenin anne sağlığına etkileri günümüzde yapılan pek çok çalışmada kanıtlanmış bir gerçektir. Gebelikte kadının vücudunda yeni bir canlının oluşması ve büyümesi... Devamı »

Dt. Ayça TENLİ KURT

Yetişkin bireylerde görülen ağız ve diş sağlığı problemlerinin büyük bir kısmıçocukluk ve ergenlik çağında yeteri kadar özen gösterilmeyen diş bakımı ve beslenmeden... Devamı »

Op. Dr. Tevfik Uğur SİPAHİ

Normal doğum deyimi artık kullanılmamakta, vajinal doğum deyimi kullanılmaktadır. Vajinal doğumun; hem anne hem de bebek için sezaryenle doğuma göre istatistiksel olarak çok anlamlı olmamakla birlikte,göre... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

KONAK Görünüşü hiç de iyi olmasa da, konak yenidoğanlarda yaygın olarak görülen zararsız bir saçlı deri hastalığıdır. Bebeğinizde kepek gibi görünen pul pul ve kuru deriyle ortaya çıkan hafif bir durum... Devamı »

Doç. Dr. Emrah CAN

Sevgili anne ve babalar, Yenidoğan kendine has özellikleri olan bir dönmedir ve ilk 28günlük süreyi kapsamaktadır.Bu süre içinde bebeğinizle ilgili temel... Devamı »

Op. Dr. Dilek ASLAN

1-Sizden önce bu yöntemle bebek sahibi olan 6 milyon çift olduğunu biliyor muydunuz? Tedavinizin başarılı olması için pozitif düşünmeye başlamalısınız. 2-Tedavi sürecinde stres olumsuz bir faktördür.... Devamı »

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

BEBEKLER İÇİN UYGUN YAZ MEYVELERİ Yaşamın ilk birkaç yılı, sağlığın temellerinin atıldığı son derece önemli bir dönemdir. Bu kritik dönemde bebeklerin yaşaması ve sağlıklı büyüme ve gelişmelerinde yeterli... Devamı »

Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

Bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi şarttır. 6. ayın bitiminden sonra ek gıdalara geçilerek 2 yıl anne sütü verilmesinin faydaları da aşikardır. 6. ayın bitiminden itibaren bebeğinizin... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Anne sütü ile emzirmenin süresi arttıkça, bebek ve anne için yararları da o derecede artar ve o kadar uzun sürer. Dünya Sağlık Örgütü anne sütüne mümkün olduğunca uzun; en az 1 yıl süreyle devam edilmesini... Devamı »

Doç. Dr. Selman LAÇİN

Son yıllarda yapılan bazı klinik çalışmalarda, rahim içerisinden alınan biopsinin tüp bebek tedavilerinde embriyoların tutunma oranlarına pozitif etkisinin olabileceği gösterilmiştir. Araştırmacılar bunun... Devamı »

Op. Dr. Sertaç ŞEN

Çocukluk çağında karşımıza çıkabilen lösemi ve talasemi gibi tehlikeli hastalıkların, çoğu zaman kesin tedavileri mümkün olmamaktadır.Kemik iliği nakli yada kordon kanıkullanılarak hastalıkların tedavi... Devamı »

Uzm. Pedagog Sevil YAVUZ

Babanın bebeğe bakması bebekle duygusal bağ kurabilmesi için gereklidir Sevgili Anne Babalar, Bebek sahibi olmaya karar veren anne babaların bebek için psikolojik olarak hazır olması... Devamı »

Op. Dr. Batu AYDINURAZ

Tekrarlayan tedavi ihtiyacı olan pek çok çiftin tetkiklerinin incelenmesinde maalesef en önemli ve birinci sırada yapılması gereken histerosalpingografik (HSG) incelemesinin yapılmadığını izlemekteyiz.... Devamı »

Doç. Dr. Kubilay VİCDAN

Eğer çocuğunuz olmuyor ve yapılan değerlendirmeler sonucunda tüp bebek uygulaması gerekli görülüyorsa bir tüp bebek merkezine başvurmanız gerekecektir. Bu durumda şu konuları dikkate almanız gerekir. 1-Tüp... Devamı »

Doç. Dr. Nermin TANSUĞ

Doğumdan sonraki ilk 60 saniyeden başlayarak geçen 48 saatte yapılan girişim ve incelemeler, bebeğin yaşamını tamamen değiştiriyor. Eksik ya da hatalı yapılan uygulamalar yaşamsal sorunlara yol açabiliyor.... Devamı »

Op. Dr. Faruk EROĞLU

Prematüre Retinotapitisi… Özellikle son yıllarda çoğul gebelikler ve erken doğumlar arttıkça daha fazla duymaya başladığımız bir hastalık. Amerika'da ilk kez 1942 yılında tanımlanan hastalık nedeniyle... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 20 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 216 kayıt bulundu.