x
Etiketler \ I \

ilk sevişme nasıl olur

Op. Dr. Ayşe KONAÇ

İlk Gece Ve İlk İlişki Gerçekte kızlık zarı vajina girişini ancak kısmen kapayan, oldukça ince bir zardır. Tümden kapalı olması imkânsızdır, hiç değilse âdet kanı oradan akacaktır. Kızlık zarı aralığı... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Bütün ebeveynler için ister ilk çocuk olsun,ister ikinci ya da üçüncü çocuk;bütün çocuklar ve anne babalar için değişmeyen tek bir özel gün vardır:İlk doğum günü.Bu o kadar özel bir gündür ki nasıl... Devamı »

Prof. Dr. Özgür ÇETİK

Hareket sistemi Hareket sistemi kemik, eklem ve kas dokusundan meydana gelir. Kemik dokusu: Organik (%30) ve inorganik (%70) maddelerden oluşur. Kemik dokusu kemik zarı (periost), sert tabaka (korteks)... Devamı »

Dr. Psk. Nil ALPTEKİN

Günlük yaşantımızda bazen hüzünlü olmamız normaldir.Sevdiğimizbirini kaybetmek veya işinden çıkartılmak gibi olaylar üzüntü yaratır.Stresli deneyimler sonucu ortaya gelen depresyon belirtilerini "durumsaldepresyon"... Devamı »

Op. Dr. Tevfik Uğur SİPAHİ

Hamileliğin habercisi âdet gecikmesi olsa da, bazı erken belirtiler âdet gecikmesinden önce bile hamileliğe işaret edebilir.Bazı kadınlar, hamileliğin daha geç dönemlerine kadar hiçbir belirti yaşamayabilir... Devamı »

Psk. E. Elanur GÜRBÜZ

İnsan yavrusu diğer canlı türlerine kıyasla bakım verenine daha muhtaç bir halde dünyaya gelir. İnsan bebeklerin yürüyebilmeleri ortalama 1 seneyi, temel öz bakım ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri ise ortalama... Devamı »

Uzm. Dr. Ceyda GÜVENÇ TAŞDELEN

Erkeklerin ilk cinsel birleşme deneyimlerinde gergin olabilmeleri beklenen bir durumdur. Hele de geleneksel toplumların “bir erkek her zaman her koşulda cinselliğe hazırdır, cinselliği başlatır, yönetir”... Devamı »

Uzm. Dr. Mustafa CANBAZOĞLU

Şizofreni beyni etkileyen bir hastalıktır. Kişinin normalden farklı düşünmesine, hissetmesine ve davranmasına neden olur. İnsanı gerçek dünyadan koparıp kendi iç dünyasına döndüren, dış dünyayla bağlantılarda... Devamı »

Uzm. Dr. Haldun CANOVA

Arkadaşlardan veya aileden öğrenilen, kızlık zarının yırtılmasının bazen çok güç olduğu, hatta bazen yırtılma sırasında şiddetli kanamaların olabileceği gibi yanlış bilgiler halk arasında yaygındır. Doğru... Devamı »

Çocuk Gelişim Uzmanı Benal SARAÇOĞLU YARDIMCI

Doğumdan itibaren en geç bağımsızlaşan canlı olan insan yavrusu, karmaşık beyin gelişiminin yanı sıra yaşadığı çevre ile uyum sağlama açısından bedensel, zihinsel, duygusal ve davranışsal çok sayıda deneyime... Devamı »

Op. Dr. Didem KURBAN

Genç kızlar,ilk gecenin nasıl olacağını merakla,bazen korkuyla bazen de mutlulukla beklerler. Bu gecenin nasıl olacağı konusunda endişeyle etrafındakilere, arkadaşlarına ya da yaşı yakın, yeni evlenmiş... Devamı »

Uzm. Dr. Gülben EFES

Bebeğinizin ilk adımlarını görmek bir anne-baba için şüphesiz ki en gurur verici anlardan birisidir. Fakat bu adımlarla beraber bebekler yürüdükleri ilk aylarda sık düşerler ve buna bağlı olarak yumuşak... Devamı »

Op. Dr. Furkan KAYABAŞOĞLU

GEBELİĞİN İLK MUAYENESİ Bu değerlendirmede gebeliğin doğru ve sağlıklı oluştuğu ortaya konulmalıdır. Yapılacak ultrason incelemesi ile gebeliğin rahim içinde olması gereken yere yerleşip yerleşmediği... Devamı »

Prof. Dr. Özgür ÇETİK

Ortopedik Yaralanmalarda İlk Yardım İlk yardımın Tanımı: Yaralanmaya uğrayan kişiye eldeki olanaklarla kazanın olduğu yerde veya hastaneye getirilinceye kadar yapılan hayat kurtarıcı girişimler. Kırık,... Devamı »

Prof. Dr. Burak TATLI

EPİLEPSİ NÖBETLERİNDE İLK YARDIM · Halk arasında ‘sara hastalığı' olarak da bilinen epilepsi, kısa süreli beyin fonksiyon bozukluğuna bağlıdır ve beyin hücrelerinde geçici anormal elektrik... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tuncay TAŞ

İlk geceniz ve‘ Sertleşmeme sorunu ’ Sertleşme sorunu, erkeklerin çok hassas olduğu bir konudur. Karşısındaki doktoru da olsa, onu utandıran bu durumu geçiştirme gayreti... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tuncay TAŞ

İlk geceniz için yapmanız gerekenler nelerdir? Derin bir nefes alın, bu ilk birleşmenin güzel hatırlanmasının önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Kaba ve güvensiz... Devamı »

Dr. Gönül ATEŞSAÇAN

Botox özellikle kadınlar için bir şanşdır ve ilk aşk gibidir. İlk aşık olduğumuzda gözlerimiz farklı parlar, ilk botox yaptırdığımızda da aynı etki oluşur. Farklı bakarız aynalara, bu duygu... Devamı »

Op. Dr. Yasemin YILDIZ

Vajinismus sorunu ilk geceortaya çıkar. Bu nedenle vajinismusa; "ilk gece korkusu" da denir. İlk gece korkusu, gerdek gecesi korkusu veya ilk ilişki korkusu, sadece ülkemizde değil, cinselliğin nispeten... Devamı »

Op. Dr. Yasemin YILDIZ

Normal şartlar altında iken yani, vajinada sağlanan sulanma yeterli ise eşler doğru zaman ve doğru mekanda ise (kapıda bekleyenler ya da kalabalık yaşayan aileler, çarşaf gösterme gerilimi) pelvik bölgede... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 52 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 78006 kayıt bulundu.