x
Etiketler \ I \

ilk sevişme nasıl olur

Op. Dr. Filip TAŞHAN 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 51708 kayıt bulundu.
Ön sevişme erken boşalmayı engelliyor

Ön sevişme erken boşalmayı engelliyor

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Spor yapmanın sağlık için önemi kaçınılmaz bir gerçek. Düzenli egzersiz yapan insanlar hem daha sağlıklı bir yaşam sürüyor, hem de daha formda bir vücuda sahip oluyor. Sporun bir yararı daha var, o da... Devamı »

İlk gece ve ilk ilişki

İlk gece ve ilk ilişki

Op. Dr. Ayşe KONAÇ

İlk Gece Ve İlk İlişki Gerçekte kızlık zarı vajina girişini ancak kısmen kapayan, oldukça ince bir zardır. Tümden kapalı olması imkânsızdır, hiç değilse âdet kanı oradan akacaktır. Kızlık zarı aralığı... Devamı »

İlk doğumgünü

İlk doğumgünü

Psk. Serap DUYGULU

Bütün ebeveynler için ister ilk çocuk olsun,ister ikinci ya da üçüncü çocuk;bütün çocuklar ve anne babalar için değişmeyen tek bir özel gün vardır:İlk doğum günü.Bu o kadar özel bir gündür ki nasıl... Devamı »

İlk yardım

İlk yardım

Prof. Dr. Özgür ÇETİK

Hareket sistemi Hareket sistemi kemik, eklem ve kas dokusundan meydana gelir. Kemik dokusu: Organik (%30) ve inorganik (%70) maddelerden oluşur. Kemik dokusu kemik zarı (periost), sert tabaka (korteks)... Devamı »

İlk gece, ilk ilişkide kanama olmaması

İlk gece, ilk ilişkide kanama olmaması

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Gerçekte kızlık zarı vajina girişini ancak kısmen kapayan, oldukça ince bir zardır. Tümden kapalı olması imkânsızdır, hiç değilse âdet kanı oradan akacaktır. Kızlık zarı aralığı kiminde çok küçük, kiminde... Devamı »

Botox ilk aşk gibidir

Botox ilk aşk gibidir

Dr. Gönül ATEŞSAÇAN

Botox özellikle kadınlar için bir şanşdır ve ilk aşk gibidir. İlk aşık olduğumuzda gözlerimiz farklı parlar, ilk botox yaptırdığımızda da aynı etki oluşur. Farklı bakarız aynalara, bu duygu... Devamı »

İlk gece için tavsiyeler

İlk gece için tavsiyeler

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Kızlık zarı vajina deliğinin ağzında, yaklaşık 1.5-2 cm içeride incecik bir mukoza tabasından oluşur ve bu zar sadece insanlarda ve ilk çağlardan beri en yakın dostlarımız olan atlarda bulunur. Atlarda... Devamı »

Gebeliğin ilk belirtileri nelerdir?

Gebeliğin ilk belirtileri nelerdir?

Op. Dr. Tevfik Uğur SİPAHİ

Hamileliğin habercisi âdet gecikmesi olsa da, bazı erken belirtiler âdet gecikmesinden önce bile hamileliğe işaret edebilir.Bazı kadınlar, hamileliğin daha geç dönemlerine kadar hiçbir belirti yaşamayabilir... Devamı »

Yaşamın ilk yılları neden önemlidir?

Yaşamın ilk yılları neden önemlidir?

Psk. E. Elanur GÜRBÜZ

İnsan yavrusu diğer canlı türlerine kıyasla bakım verenine daha muhtaç bir halde dünyaya gelir. İnsan bebeklerin yürüyebilmeleri ortalama 1 seneyi, temel öz bakım ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri ise ortalama... Devamı »

Kürtaj sonrası ilk adet

Kürtaj sonrası ilk adet

Op. Dr. Ayşe KONAÇ

Kürtajdan 30-40 gün sonra adet görmezsenizUSGkontrolü gerekebilir mutlaka hekiminize kontrole gidiniz. Eğer aile planlaması yöntemi aldıysanız ve hekiminiz işlemden sonra ultrason ile rahminizi tekrar... Devamı »

Çocukta ilk diş muayenesi

Çocukta ilk diş muayenesi

Yrd. Doç. Dr. Pınar KARATABAN

Çocuklar ilk diş muayenesine nasıl hazırlanmalıdırlar? Çocuklar görsel ve oyun desteğiyle önceden prova ettikleri deneyimlerde çok daha pozitif bir tutum içinde olurlar. Bu durum klinik çalışmalarla... Devamı »

Çocuklarda ilk 1 yıl

Çocuklarda ilk 1 yıl

Uzm. Psk. Beril PAPUÇÇUER

Çocuklarda gözlemlenen bir davranışın normal ya da normal olmadığını anlayabilmemiz için çocuğumuzun yaşının özelliklerini bilmemiz, çocuğun yaşına uygun gelişimleri sergileyip sergilemediklerini anlamamızı... Devamı »

İlk adım ayakkabısı

İlk adım ayakkabısı

Uzm. Dr. Gülben EFES

Bebeğinizin ilk adımlarını görmek bir anne-baba için şüphesiz ki en gurur verici anlardan birisidir. Fakat bu adımlarla beraber bebekler yürüdükleri ilk aylarda sık düşerler ve buna bağlı olarak yumuşak... Devamı »

Genel sağlığın ilk basamağı

Genel sağlığın ilk basamağı

Dt. Rıdvan YILDIRIM

Ağız içerisinde ki her tür enfeksiyon vücudun her hangi organına gidip orada hastalığa yol açabilir. Toplumumuzda malesef ağız ve diş sağlığının, genel sağlıktan ayrı bir şey olduğuna dair bir algı... Devamı »

İlk gecesinde erkek

İlk gecesinde erkek

Uzm. Dr. Ceyda GÜVENÇ TAŞDELEN

Erkeklerin ilk cinsel birleşme deneyimlerinde gergin olabilmeleri beklenen bir durumdur. Hele de geleneksel toplumların “bir erkek her zaman her koşulda cinselliğe hazırdır, cinselliği başlatır, yönetir”... Devamı »

İlk gece korkusu nasıl başlar?

İlk gece korkusu nasıl başlar?

Op. Dr. Didem KURBAN

Genç kızlar,ilk gecenin nasıl olacağını merakla,bazen korkuyla bazen de mutlulukla beklerler. Bu gecenin nasıl olacağı konusunda endişeyle etrafındakilere, arkadaşlarına ya da yaşı yakın, yeni evlenmiş... Devamı »

Depresyonun ilk belirtileri

Depresyonun ilk belirtileri

Dr. Psk. Nil ALPTEKİN

Günlük yaşantımızda bazen hüzünlü olmamız normaldir.Sevdiğimizbirini kaybetmek veya işinden çıkartılmak gibi olaylar üzüntü yaratır.Stresli deneyimler sonucu ortaya gelen depresyon belirtilerini "durumsaldepresyon"... Devamı »

Şizofreni nedir?  ilk belirtileri nelerdir?

Şizofreni nedir? ilk belirtileri nelerdir?

Uzm. Dr. Mustafa CANBAZOĞLU

Şizofreni beyni etkileyen bir hastalıktır. Kişinin normalden farklı düşünmesine, hissetmesine ve davranmasına neden olur. İnsanı gerçek dünyadan koparıp kendi iç dünyasına döndüren, dış dünyayla bağlantılarda... Devamı »

İlk gece ve yanlış bilinenler!

İlk gece ve yanlış bilinenler!

Uzm. Dr. Haldun CANOVA

Arkadaşlardan veya aileden öğrenilen, kızlık zarının yırtılmasının bazen çok güç olduğu, hatta bazen yırtılma sırasında şiddetli kanamaların olabileceği gibi yanlış bilgiler halk arasında yaygındır. Doğru... Devamı »

Hayatın ilk yılları

Hayatın ilk yılları

Çocuk Gelişim Uzmanı Benal SARAÇOĞLU YARDIMCI

Doğumdan itibaren en geç bağımsızlaşan canlı olan insan yavrusu, karmaşık beyin gelişiminin yanı sıra yaşadığı çevre ile uyum sağlama açısından bedensel, zihinsel, duygusal ve davranışsal çok sayıda deneyime... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 75 kayıt bulundu.