x
Etiketler \ H \

hemoroid yaşları

Sayfa: 1 / Toplam 138417 kayıt bulundu.
Hemoroid nedir ?

Hemoroid nedir ?

Prof. Dr. Nihat BENGİSU

Halk arasında basur olarak bilinen hemoroid anüs ve rektum hastalıklarının başında yer alır. Anüs ve rektum, boşaltım sisteminin çıkış kapısı olup yaklaşık yirmi çeşit hastalığın... Devamı »

Hemoroid

Hemoroid

Prof. Dr. Zeynel MUNGAN

Hemoroid yada halk arasında kullanılan şekli ile basur, barsaklarımızın sonlandığı bölge olan anal kanaldaki damarlardaki şişme olarak tanımlanabilir. Çok sık rastlanan bir durumdur. İnsanların... Devamı »

Hemoroid

Hemoroid

Op. Dr. Babek TABANDEH

Hemoroid hastalığı makatın çevresindeki damarların genişleyerek keseler haline gelmesidir. Halk arasında basur ve makatta meme isimleriyle de tanınan hemoroidler iç ve dış olarak iki guruba ayrılmaktadırlar.... Devamı »

Hemoroid!!

Hemoroid!!

Prof. Dr. Hakan YANAR

Hemoroid Nedir ? Makat bölgesindeki çizgili bölümün üzerinde oluşan yastıkçıkların sebep olduğu hastalığa verilen isimdir. Halk arasında basur olarak da adlandırılır. 50 yaş üzeri her iki kişiden birinde... Devamı »

Hemoroid !

Hemoroid !

Op. Dr. Bülent KOÇ

Halk arasında basur olarak da bilinen hemoroid hastalığı anüs ( makat ) bölgesindeki toplar damar yumağının belirginleşmesi ve dışarıya doğru sarkması ile oluşur. Anüs bölgesinde mukoza dediğimiz en üst... Devamı »

Hemoroid

Hemoroid

Op. Dr. Tolga HÜNER

HEMOROİDAL HASTALIK (Basur -Hemoroid) ►En sık görülen hastalıklardan biridir. ►Toplumun yarsından fazlasında basur gelişir, genellikle 30 yaşından sonra ►Hastaların önemli... Devamı »

Hemoroid!

Hemoroid!

Yrd. Doç. Dr. Alaattin ÖZTÜRK

Tanım Hemoroid makat etrafındaki toplardamar yumağının gevşemesi ve meme şeklinde aşağı sarkmasıdır. Bu gevşeme, genellikle birden olmayıp belli bir zaman geçmesi gerekmektedir. Bu yüzden hemoroidli... Devamı »

Gebelikte hemoroid

Gebelikte hemoroid

Op. Dr. Banu ÇİFTÇİ

HEMOROİD Maalesef hemoroidlere gebelikte hiç de azımsanmayacak bir sıklıkta rastlarız. Hemoroid makat bölgesinde şişen toplar damarlardır ve genellikle ağrılıdır. Genelde son üç... Devamı »

Gebelik  ve   hemoroid

Gebelik ve hemoroid

Op. Dr. İnci KARALAR

Hemoroid ya da Basur olarak bilinen hastalıkmakatın (anüsün) çevresindeki damarların, bacaklardaki varisler gibi şişmesiyle oluşur.Genellikle anüste şişlik,ağrı,kaşıntı ve bazen kanama şikayetlerine neden... Devamı »

Hemoroid ( basur )

Hemoroid ( basur )

Prof. Dr. Hasan TAŞÇI

Makat bölgesindeki anal kanalların üst kısmında damarların genişlemesine,varisine hemoroid ( basur ) denir. İç ve dış hemoroidler olarak iki grupta değerlendirilirler. Hemoroidin başlıca nedenlerinden... Devamı »

Gebelikte hemoroid!

Gebelikte hemoroid!

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

Hemoroid nedir? Hemoroid (basur), kalın barsağın alt bölümü olan anüs etrafında toplar damarın genişlemesiyle oluşan varistir. Hemoroid kan damarlarının (variköz venler) şişmesidir. Rektal alanda görülür.... Devamı »

Hemoroidde tedavi

Hemoroidde tedavi

Op. Dr. İbrahim Cenk SOĞUKPINAR

Hemoroidal hastalıklar tedavi derecesine bağlı olarak değişmektedir. Cerrahi tedavi, ilaç tedavisi ve yaşam tarzı değişikliği ana tedavi yontemleridir. 1. Tıbbi tedavi: 1. evre hemoroidlerde faydalı... Devamı »

Hemoroid belirtileri

Hemoroid belirtileri

Op. Dr. İbrahim Cenk SOĞUKPINAR

Hemoroid Belirtileri * Kanama * Ağrı * Şişlik * Kaşıntı * Akıntı * Yanma ve Islaklık Hissi İç Hemoroid İç hemoroid dokusu anüsün iç tarafında dişli çizgi (linea dentata) olarak tanımlanan... Devamı »

Hemoroid hastalığı nedir?

Hemoroid hastalığı nedir?

Op. Dr. İbrahim Cenk SOĞUKPINAR

HEMOROİD ( BASUR ) makat bölgesindeki damarların genişlemesi yani varisidir. Hemoroidal damarlar anal kanalın normal anatomik yapılarıdır. Mevcut damarların genişlemesi ve etrafındaki bağ dokusu ile... Devamı »

Hemoroidlerin tedavisi

Hemoroidlerin tedavisi

Prof. Dr. Nihat BENGİSU

HEMOROİDLERİN GENEL TEDAVİSİ Hemoroid tedavisinde yöntemler pek çok olup bunlar 3 grupta toplanabilir: 1 - İlaç ve diyet ile yapılan, konservatif, yani medikal tedaviler 2... Devamı »

Hemoroid  ve beslenme

Hemoroid ve beslenme

Dyt. Bahar DEMİRKIRAN

Hemoroid Nedir? Anüste, yani makatta kanama ve meme oluşumu ile kendini belli eden bir hastalıktır. Başlangıç aşamasında sadece kanama ile belirti verir. Yaşam tarzı değişikliği ve beslenme: Hemoroidal... Devamı »

Gebelik ve hemoroid

Gebelik ve hemoroid

Op. Dr. İlker ABCI

Gebelikte yaşanan hormonal ve anatomik değişiklikler sonucunda daha önceden varolan hemoroidler daha belirgin olabilmekte veya yeni gelişebilmektedir. Yarattığı şikayetler sebebiyle gebe bayanlara zor... Devamı »

Hemoroid - basur

Hemoroid - basur

Prof. Dr. Alp GÜRKAN

Hemoroid makatın son 2 cm.de herkesde bulunan toplardamar yastıkçıklarının büyüyerek aşağı sarkması sonucu oluşan yapılardır. Bu yapılar herkeste esas olarak 3 yardımcı meme olarak 3 adettir. Ancak, hemoroid... Devamı »

Yaşasın çikolata

Yaşasın çikolata

Prof. Dr. Mustafa ÇETİNER

İnsanlık çikolata ve sigara ile eş zamanlı olarak tanıştı. Her ikisi de Amerika'nın keşfiyle beraber yeni kıtadan Avrupa'ya getirilen yeni tatlardı. Yakın zamana kadar çikolatanın... Devamı »

Yaş ve doğurganlık

Yaş ve doğurganlık

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

Günümüzde kadınlar tarafından evlilik ve gebelik yaşı sürekli olarak ileriye ertelenmektedir. Bu ertelemenin nedenleri arasında düzenli bir aile yaşantısını oluşturmayı istemek, maddi güvenceyi sağlama... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 227 kayıt bulundu.