x
Etiketler \ H \

hemoroid yaşları

Prof. Dr. Hakan YANAR

Hemoroid Nedir ? Makat bölgesindeki çizgili bölümün üzerinde oluşan yastıkçıkların sebep olduğu hastalığa verilen isimdir. Halk arasında basur olarak da adlandırılır. 50 yaş üzeri her iki kişiden birinde... Devamı »

Op. Dr. Bülent KOÇ

Halk arasında basur olarak da bilinen hemoroid hastalığı anüs ( makat ) bölgesindeki toplar damar yumağının belirginleşmesi ve dışarıya doğru sarkması ile oluşur. Anüs bölgesinde mukoza dediğimiz en üst... Devamı »

Op. Dr. Tolga HÜNER

HEMOROİDAL HASTALIK (Basur -Hemoroid) ►En sık görülen hastalıklardan biridir. ►Toplumun yarsından fazlasında basur gelişir, genellikle 30 yaşından sonra ►Hastaların önemli... Devamı »

Prof. Dr. Nihat BENGİSU

Halk arasında basur olarak bilinen hemoroid anüs ve rektum hastalıklarının başında yer alır. Anüs ve rektum, boşaltım sisteminin çıkış kapısı olup yaklaşık yirmi çeşit hastalığın... Devamı »

Prof. Dr. Zeynel MUNGAN

Hemoroid yada halk arasında kullanılan şekli ile basur, barsaklarımızın sonlandığı bölge olan anal kanaldaki damarlardaki şişme olarak tanımlanabilir. Çok sık rastlanan bir durumdur. İnsanların... Devamı »

Op. Dr. Babek TABANDEH

Hemoroid hastalığı makatın çevresindeki damarların genişleyerek keseler haline gelmesidir. Halk arasında basur ve makatta meme isimleriyle de tanınan hemoroidler iç ve dış olarak iki guruba ayrılmaktadırlar.... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Alaattin ÖZTÜRK

Tanım Hemoroid makat etrafındaki toplardamar yumağının gevşemesi ve meme şeklinde aşağı sarkmasıdır. Bu gevşeme, genellikle birden olmayıp belli bir zaman geçmesi gerekmektedir. Bu yüzden hemoroidli... Devamı »

Op. Dr. İnci KARALAR

Hemoroid ya da Basur olarak bilinen hastalıkmakatın (anüsün) çevresindeki damarların, bacaklardaki varisler gibi şişmesiyle oluşur.Genellikle anüste şişlik,ağrı,kaşıntı ve bazen kanama şikayetlerine neden... Devamı »

Prof. Dr. Hasan TAŞÇI

Makat bölgesindeki anal kanalların üst kısmında damarların genişlemesine,varisine hemoroid ( basur ) denir. İç ve dış hemoroidler olarak iki grupta değerlendirilirler. Hemoroidin başlıca nedenlerinden... Devamı »

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

Hemoroid nedir? Hemoroid (basur), kalın barsağın alt bölümü olan anüs etrafında toplar damarın genişlemesiyle oluşan varistir. Hemoroid kan damarlarının (variköz venler) şişmesidir. Rektal alanda görülür.... Devamı »

Op. Dr. İbrahim Cenk SOĞUKPINAR

Hemoroidal hastalıklar tedavi derecesine bağlı olarak değişmektedir. Cerrahi tedavi, ilaç tedavisi ve yaşam tarzı değişikliği ana tedavi yontemleridir. 1. Tıbbi tedavi: 1. evre hemoroidlerde faydalı... Devamı »

Op. Dr. İbrahim Cenk SOĞUKPINAR

Hemoroid Belirtileri * Kanama * Ağrı * Şişlik * Kaşıntı * Akıntı * Yanma ve Islaklık Hissi İç Hemoroid İç hemoroid dokusu anüsün iç tarafında dişli çizgi (linea dentata) olarak tanımlanan... Devamı »

Op. Dr. İbrahim Cenk SOĞUKPINAR

HEMOROİD ( BASUR ) makat bölgesindeki damarların genişlemesi yani varisidir. Hemoroidal damarlar anal kanalın normal anatomik yapılarıdır. Mevcut damarların genişlemesi ve etrafındaki bağ dokusu ile... Devamı »

Prof. Dr. Nihat BENGİSU

HEMOROİDLERİN GENEL TEDAVİSİ Hemoroid tedavisinde yöntemler pek çok olup bunlar 3 grupta toplanabilir: 1 - İlaç ve diyet ile yapılan, konservatif, yani medikal tedaviler 2... Devamı »

Op. Dr. Banu ÇİFTÇİ

HEMOROİD Maalesef hemoroidlere gebelikte hiç de azımsanmayacak bir sıklıkta rastlarız. Hemoroid makat bölgesinde şişen toplar damarlardır ve genellikle ağrılıdır. Genelde son üç... Devamı »

Dyt. Bahar DEMİRKIRAN

Hemoroid Nedir? Anüste, yani makatta kanama ve meme oluşumu ile kendini belli eden bir hastalıktır. Başlangıç aşamasında sadece kanama ile belirti verir. Yaşam tarzı değişikliği ve beslenme: Hemoroidal... Devamı »

Op. Dr. İlker ABCI

Gebelikte yaşanan hormonal ve anatomik değişiklikler sonucunda daha önceden varolan hemoroidler daha belirgin olabilmekte veya yeni gelişebilmektedir. Yarattığı şikayetler sebebiyle gebe bayanlara zor... Devamı »

Prof. Dr. Alp GÜRKAN

Hemoroid makatın son 2 cm.de herkesde bulunan toplardamar yastıkçıklarının büyüyerek aşağı sarkması sonucu oluşan yapılardır. Bu yapılar herkeste esas olarak 3 yardımcı meme olarak 3 adettir. Ancak, hemoroid... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa ÇETİNER

İnsanlık çikolata ve sigara ile eş zamanlı olarak tanıştı. Her ikisi de Amerika'nın keşfiyle beraber yeni kıtadan Avrupa'ya getirilen yeni tatlardı. Yakın zamana kadar çikolatanın... Devamı »

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

Günümüzde kadınlar tarafından evlilik ve gebelik yaşı sürekli olarak ileriye ertelenmektedir. Bu ertelemenin nedenleri arasında düzenli bir aile yaşantısını oluşturmayı istemek, maddi güvenceyi sağlama... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 224 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 137547 kayıt bulundu.