x
Etiketler \ H \

hemoroid yaşları

Op. Dr. Tolga HÜNER

HEMOROİDAL HASTALIK (Basur -Hemoroid) ►En sık görülen hastalıklardan biridir. ►Toplumun yarsından fazlasında basur gelişir, genellikle 30 yaşından sonra ►Hastaların önemli... Devamı »

Prof. Dr. Nihat BENGİSU

Halk arasında basur olarak bilinen hemoroid anüs ve rektum hastalıklarının başında yer alır. Anüs ve rektum, boşaltım sisteminin çıkış kapısı olup yaklaşık yirmi çeşit hastalığın... Devamı »

Prof. Dr. Zeynel MUNGAN

Hemoroid yada halk arasında kullanılan şekli ile basur, barsaklarımızın sonlandığı bölge olan anal kanaldaki damarlardaki şişme olarak tanımlanabilir. Çok sık rastlanan bir durumdur. İnsanların... Devamı »

Prof. Dr. Nihat BENGİSU

HEMOROİDLERİN GENEL TEDAVİSİ Hemoroid tedavisinde yöntemler pek çok olup bunlar 3 grupta toplanabilir: 1 - İlaç ve diyet ile yapılan, konservatif, yani medikal tedaviler 2... Devamı »

Prof. Dr. Hasan TAŞÇI

Makat bölgesindeki anal kanalların üst kısmında damarların genişlemesine,varisine hemoroid ( basur ) denir. İç ve dış hemoroidler olarak iki grupta değerlendirilirler. Hemoroidin başlıca nedenlerinden... Devamı »

Dyt. İpek AĞACA ÖZGER

Hemoroid pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir sağlık sorunudur. Hemoroid’de nasıl beslenilmesi gerektiği hastalar tarafından oldukça merak edilir. Barsak hareketlerini arttırmak ve dışkıyı yumuşak tutmak... Devamı »

Op. Dr. Kadir USKUAY

Halk arasında basur,mayasıl olarak da bilinen hemoroid en az 4000 yıldır bilinen ve tedavi edilen bir hastalıktır. Ancak yakın zamanda gerçek anlamda hastalık ve tedavisi anlaşılabilir olmuştur. Toplumda... Devamı »

Op. Dr. Ramazan KOZAN

Hemoroid (Basur) Hastalarında Beslenme Nasıl Olmalı? Hemoroid hastalarında kabızlıktan kaçınmak ve düzenli dışkılama yapılması hastalığın alevlenmesi ve ilerlemesini önlemek açısından çok önemlidir.... Devamı »

Op. Dr. Ahmet ÖNAL

Makattan kanama çok önemli bir semptomdur. Hemoroid ve fissür hastalıklarında sık rastlanan bir şikayet olmasına rağmen aynı zamanda kalın barsak kanserleri ve kalın barsağın diğer hastalıkları da kanama... Devamı »

Doç. Dr. Sezai LEVENTOĞLU

Hemoroid hastalığı nedir, açıklar mısınız? Halk arasında basur ya da mayasıl olarak bilinen hemoroidal has­ta­lık, normalde her insanda varolan anal kanaldaki yastıkçıkların dışarı doğru prolobe... Devamı »

Uzm. Dr. Selçuk ESKİÇUBUK

Ameliyatsız Basur (hemoroid) Tedavisi Basurunuz var muayene oldunuz, doktorunuz ameliyat önerdi ama siz ameliyat olmak istemiyorsunuz. Acaba ameliyatsız tedavi var mı?Evet var!... Lastik bant... Devamı »

Op. Dr. Ünal İNCE

HEMEROİD Neden bu en yaygın hastalığı bu güne değin yazmadım? Önce samimi bir itirafım olacak. Onca kanser ameliyatı yapan ben, hemoroid operasyonu sonrası ağrıyla kıvranan... Devamı »

Op. Dr. Mustafa ŞENER

Yaygın görülen bir rahatsızlık olan hemoroid(basur);makat(anüs) bölgesindeki toplardamarların şişip genişlemesidir,yani bacaklarda görülen varis'in makatta olanıdır.O bölgede,birer hava yastıkçığı... Devamı »

Prof. Dr. Erhan REİS

Hemoroidal damarlar aslında normal insanlarda da makatta ( rektum-anüs) bulunan damarlara verilen addır. Bu damarların genişlemesine hemoroid hastalığı denir. Rektum, kalın barsağın son kısmı olup anüse... Devamı »

Op. Dr. Fatih KUL

Hemoroid, anal kanalı çevreleyen toplardamarların çeşitli nedenlerle genişlemesi ve sarkması ile ortaya çıkan anal bölgede kaşıntı, şişlik ve kanama ile kendini gösteren bir hastalıktır. Hemoroidin oluşmasında... Devamı »

Doç. Dr. Bülent TUĞRUL

Belki de hiçbir hastalıktan bu kadar çok bahsedilmemiştir. Anüs (makat) bölgesinde en sık karşılaşılan; kanama, ele kitle gelmesi veya ağrı ile kendini belirten bir hastalıktır. Hemoroid anal bölgede kirli... Devamı »

Op. Dr. Kadir USKUAY

Hemoroid teşhisi nasıl konulur? HEMOROİD BELİRTİLERİ VARSA MUTLAKA UZMAN DOKTOR TARAFINDAN MUAYENESİ GEREKİR. ÇÜNKÜ BU BELİRTİLER EN SIK GÖRÜLEN KANSERLERDEN BİRİ OLAN KALIN BARSAK KANSERİYLE BÜYÜK... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa ÇETİNER

İnsanlık çikolata ve sigara ile eş zamanlı olarak tanıştı. Her ikisi de Amerika'nın keşfiyle beraber yeni kıtadan Avrupa'ya getirilen yeni tatlardı. Yakın zamana kadar çikolatanın... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. İsmail Biri

DOPLER REHBERLİĞİNDE TRANSANAL HEMOROİDAL ARTERLİGASYONU MUKOPEXİ Doppler hemoroidal arter ligasyonu Güdümlü (DG-HAL) DG-HAL 1995 yılında piyasaya sürüldü. Ameliyat genellikle genel veya spinal anestezi... Devamı »

Op. Dr. Gökmen ÖZTÜRK

Hemoroid hastalığı tedavisinde iki altın yöntemden bahsetmek istiyorum.Ameliyat sonrası Ağrı'nın hiç olmadığı,kanamanın olmadığı,dışkılamanın rahat olduğu ve ertesi gün işbaşı yapılabilecek 2 yöntemden... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 154 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 211744 kayıt bulundu.